Bir uygulama cihazımla uyumluysa Google Play nasıl çalışır?


17

Bir "genel" Android tabletim var ve genellikle yüklemeye ve uygulamaya geldiğimde Google Play, cihazımla uyumlu olmadığını söylüyor. Twitter, Instagram, Evernote, Foursquare ve hatta Google Haritalar gibi popüler uygulamalarda bile olur!

Çalıştığını biliyorum , çünkü APK'yı Motorola telefonumdan bu tablete kopyalayıp manuel olarak yüklersem iyi çalışır (en azından Instagram ve Twitter yapar).

Ben ediyorum Instagram çalışması yapmaya çalışıyorum değil benim tablette. Uygulamaları Play Store'dan yüklemenin bir yolunu bulmaya çalışıyorum.

Google Play, uygulamaların uyumsuz olduğunu söylüyor

Google Play cihazımda nasıl ve nerede bir uyumluluk kontrolü gerçekleştirir? Çekin bir şekilde başarısız olduğunu söyledi. Cihazımda çalışacak uygulamaları yükleyebilmek ve Google Play'in beni engellemesini durdurabilmek istiyorum.


2
Uygulamalar cihazımın ülkesi nedeniyle engellenmiyor, bunu biliyorum çünkü ülke yüzünden engellendiğinde, mesaj farklıdır i.imgur.com/B69bn.png ve Google Play'de gösterilmeyecek, Sayfayı masaüstümde açmam gerekiyor.
Brezilyalı Adam

1
Hem Motorola Defy telefonum hem de gerenik Genesis tabletim Android 4'ü (telefonumda Cyanogenmod 9, tablet durumunda bilinmeyen rom) çalıştırıyor.
Brezilyalı Adam

Yanıtlar:


10

Geliştiriciler uygulama yaptığında, dosya adı verilen bir dosyada herhangi bir donanım / yazılım gereksinimini belirtmek zorundadırlar androidmanifest.xml.

Bunlar, uygulamanın GPS'e veya telefon özelliklerine ihtiyacı varsa veya yalnızca belirli bir Android sürümünde çalışacak gibi donanım veya yazılım gereksinimleri olabilir.

Google Play'i kullandığınızda, cihazınızın 'özelliklerini' sunucuya gönderir ve ardından uygulamaları buna göre filtreler.

Google Play tarafından uyumsuz olarak görülmesinin en olası nedeni, belirli bir ekran çözünürlüğü veya belki portre / manzara modu varsayılanları gerektirecek şekilde ayarlanmış olmasıdır.

Bazı tabletlerin çözünürlüğü düşüktür ve google play'e portre moduna geçemeyeceklerini söyleyin.

Tabletinizin genel olması da, en mantıklı dosyanın ihtiyaç duyduğunu söylediği gerekli GPS veya sensörlere sahip olmaması ve pazarın bu nedenle yüklemenizi durdurması olabilir.

Instagram uygulamasının neye ihtiyacı olduğunu öğreneceğim (tezahürüne bakın) ve bu cevabı sizin için düzenleyeceğim.

DÜZENLE:

Instagram manifest'e göre, tek 'gerekli' öğe glEs sürümüdür - minimum 131072. Tabletinizin ülke / taşıyıcı ayarından da kaynaklanıyor olabilir.

Twitter en az Android 2.1'e ve titreşim iznini kullandığından bir Vibratör'e de ihtiyaç duyabilir.


1
Hayır, cihazımın ülkesi yüzünden değil, ne taşıyıcı. Operatörü yok (GSM veya telefon özelliği yok) ve ülke nedeniyle bazı uygulamalar engellendiğinde, görüntülenen mesaj farklıdır - i.imgur.com/B69bn.png
Bu Brezilyalı Guy

@ ruda.almeida Sadece tüm sınırları kapsayan ...
Liam W

Sorun değil, sadece daha fazla veri sağlıyordum, çabalarınız için teşekkürler!
Brezilyalı Adam

1
@ ruda.almeida Bir uygulama telefon izni istiyorsa (metin göndermek / almak için), telefon donanımı da gerektirir.
Liam W

0

Bunun ülkenizden kaynaklanmadığını düşündüğünüzü biliyorum Ancak ekran görüntünüzün İngilizce dışında bir dilde olduğunu fark ettim. Bir android geliştiricisiyim, bu yüzden yerelleştirmeye aşinayım . Temelde uygulamalar locales"hangi dili / ülkeyi / varyant kombinasyonunu temsil ettiğinden emin olurlar. Yerel ayarlar, tanımladıkları bölgedeki kurallara uyması için sayılar veya tarihler gibi bilgilerin sunumunu değiştirmek için kullanılır" ( bunu Android geliştirme sitesinde bulabilirsiniz ). Bu dikkatimi çekti:

Bir uygulamanın Java kodu, metin_a ve metin_b olmak üzere yalnızca iki dizeyi ifade eder. Bu uygulama, İngilizce metin_a ve metin_b'yi tanımlayan yerelleştirilmiş bir kaynak dosyası (res / value-en / strings.xml) içerir. Bu uygulama ayrıca, text_a için bir tanım içeren ancak text_b için olmayan bir varsayılan kaynak dosyası (res / değerleri / strings.xml) içerir:

Bu uygulama sorunsuz derlenebilir. Eclipse gibi bir IDE, bir kaynak eksikse herhangi bir hatayı vurgulamaz. Yerel ayar İngilizce olarak ayarlanmış bir aygıtta bu uygulama başlatıldığında, res / değerleri-tr / strings.xml gerekli metin dizelerinin ikisini de içerdiğinden, uygulama sorunsuz çalışabilir. Ancak, kullanıcı bu uygulama İngilizce dışında bir dile ayarlanmış bir aygıtta başlatıldığında bir hata iletisi ve bir Kapatmaya Zorla düğmesi görür. Uygulama yüklenmeyecek.

Uygulamanın sorunsuz bir şekilde nasıl derlenebileceğine, ancak cihazda bu uygulama tarafından desteklenmeyen bir yerel ayara sahipse bir hata mesajı ve Zorla Kapat gösterebileceği kısmına dikkat edin. Bunun sizin başınıza gelmediğinin farkındayım, ancak sorununuzla ilgili olabilir, çünkü Google Play, cihazınızın söz konusu uygulamanın desteklemediği veya belirli bir kaynak kümesine sahip olmadığı bir yerel ayara ayarlanmış olabileceğini görecektir. Google Play, geliştiricinin yazdığı varsayılan kaynaklar nedeniyle iyi çalışabilse de bu uygulamayı cihazınızdan gizlemekten daha iyi olabilir, ancak Google Play, bir Force Close sorunu nedeniyle öfkeli bir müşteriyi riske atmak istemediğine karar verebilir. tamamen senden sakla. Yine, bu sadece bir fikir ve ülkenizle uyumsuzluk için farklı bir mesaj gördüğünüzün farkındayım. Bu yardımcı olur umarım.


1
İlginç, bunun hakkında hiçbir fikrim yoktu (ve birkaç geliştiricinin de farkında olmayabileceğinden şüpheliyim). Ancak hem telefonum hem de tabletim aynı dilde çalışacak şekilde ayarlanmış. Dil, ülke, yerel ayar vb. Tanımlamak için birkaç farklı sistem özniteliği olduğunu biliyorum , bunu gösteren birkaç sistem uygulamam var, çalıştıracağım ve soruma bilgi ekleyeceğim.
Brezilyalı Adam

1
Senin için yeni bir kapı açabildiğim için mutluyum. Sağladığım iki geliştirici sayfasına göz atmak isteyebilirsiniz, çünkü size yardımcı olacak bir şeyler görünebilir.
Aralık'ta ninge

1
Google Play uyumluluk kontrolleri yerel ayarlara dayalı değildir. Ayrıca, geliştiricinin varsayılan olarak bir yerel ayarın kaynağına (İngilizce gibi) sahip olması normal bir uygulamadır, bu nedenle desteklenmeyen bir yerel ayarda yalnızca varsayılan kaynakları kullanır.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.