Yinelenen oluşturulan takvim girişleri nasıl önlenir?


15

Masaüstü bilgisayarımda Google Takvim kullanıyorum. Google Mail'deki kişilerim için doğum günü girişlerini otomatik olarak oluşturuyor gibi görünüyor. Maalesef bu girişler , Android 4.0.4'ün genel Takvim uygulamasındaki (sürüm 1.1) " Takvimim " de iki kez görünür. Bundan nasıl kaçınabilirim?

Diğer takvimlerde yinelenen giriş görmüyorum ve takvim listesinde yalnızca bir kez "Takvimim" gösteriliyor.

Samsung SII cihazımda yazıldı :-)


1
Google Takvim uygulamasını telefonunuzda Play Store'dan kullanıyorsunuz, değil mi? Yoksa ROM tabanlı bir Takvim uygulaması (Sense vb.) Kullanıyor musunuz?
Bryan Denny

@BryanDenny İndirilmiş olanı değil, telefonla geleni kullanıyorum. Basitçe "Takvim" ("Uygulama bilgisi" sayfasına göre sürüm 1.1) denir.
l0b0

Hangi telefonun var?
Bryan Denny

@BryanDenny Samsung S II
l0b0

Yanıtlar:


9

Deneyebileceğiniz bazı seçenekler şunlardır:

  • Google hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin. Kaynak
  • İle uygulama verilerini temizle Settings > Application manager > Calendar Storage > Clear data. Kaynak .
    GÜNCELLEME 2013-05-15: Bu l0b0 için çalıştı

1
@ l0b0 delete dataBurada belirtilen öneriyi denediniz mi : android.stackexchange.com/questions/855/…
geffchang

2
Takvim Deposu verilerini temizlemek benim için mükemmel bir şekilde çalıştı.
wisbucky

2

Takvim uygulamasının doğum gününü "Takvimim" de ve aynı zamanda google takvimindeki "Kişilerin doğum günleri ve etkinlikleri" nden ( web sitesinden ayarlayabileceğiniz birthay) "İlginç Takvimler" in daha fazla bölümünde göstermesi mümkündür "). Durum buysa, 2 farklı renkle görünmelidirler. Bu takvimleri 'Görüntülenecek takvimler' seçeneklerinden (menüden) kapatabilirsiniz .

Diğer seçenek, Kişileri Birleştirmenin / bağlamanın (örneğin, bir kişinin bir takas hesabı ve doğum günü bilgisi varsa) Takvimim'e eklenen yinelenen doğum günü girişleriyle sonuçlanması ve aynı renkle gösterilmesidir. Şimdiye kadar bunları elle sildim.


Aslında aynı renk ve başlık ile ortaya çıkıyorlar. Ben app teslim ve her ikisi de "username@gmail.com" takvimine ait.
l0b0

@ l0b0 calendar.google.com adresine giderseniz yinelenen girişler de var mı?
frozenkoi

OP'de belirtildiği gibi, hayır.
l0b0

Açıkçası, bu çözüm uygulanamaz.
l0b0

@ l0b0 Bence bu cevap yine de ödülün yarısını alacak, çünkü en az 2 oyu var.
geffchang

1

Bunu üzdüğüm için üzgünüm, ama sanırım problemine bir çözüm buldum, l0b0. Ben l0b0 karşılaştığı aynı sorunu çözmeye çalışırken bu yazıya geçtim. Şu anda Samsung SIII kullanıyorum ve telefon rehberimi gmail hesabımla senkronize ettim. Kişilerimin doğum günleri 3 kez aynı renkte görünüyor (Google Takvim uygulamasında "Takvimim" altında).

Google Takvim Uygulamamda "Takvimim" in işaretini kaldırdım ve kişiler kayboluyor. Bence kopyalar telefonumdaki kişilerden kaynaklanıyor. Arkadaşlarımın doğum günlerini takvimimde görünmesini sağlamak için "Doğum Günleri" ni tıklamayı tercih ediyorum. Bu yardımcı olur umarım!


0

Takvim uygulamanız birden fazla hesapla senkronize edilebilir mi? Öyleyse, A hesabından takviminize kopyalanan doğum günleri artık B hesabına yedeklenmiş olabilir.


Sadece bir hesabım vardı, bu yüzden hayır. Ayrıca, Google Takvim web sitesinde değil, yalnızca Android'de kopyalar görüyorum.
l0b0

0

Takviminiz iki kez aynı etkinliği ve hatta aynı rengi gösteriyorsa, bunun nedeni telefonunuzun kişileri doğum günlerini göstermek için varsayılan bir seçeneği olması olabilir. Bu nedenle, takvim uygulamanızdaki (telefonunuzdaki) ayarlara gidin ve " takvimleri senkronize ve Kişiler Doğum Günleri adlı kullanıcının işaretini kaldırın. Böylece web sitesinde alışık olduğunuz kişiyi görürsünüz ve telefonunuzda varsayılan olarak telefonunuzla birlikte geleni görürsünüz.

Hiçbir şey kaybolmazsa veya her iki yinelenen etkinlik de kaybolmazsa, bu etkinliklerin başka bir takvimde depolandığı veya takviminizde yinelenen girişlerin olduğu anlamına gelir. Bu durumda, web sitesinden kişilerinize gidin ve "diğer" seçeneğinde " kopyaları bul ve birleştir " i seçin.

Umarım yardımcı olur.


"Kişilerin doğum günleri" onay kutusunun seçimi kaldırıldığında her iki etkinlik de kayboldu. Sadece rastgele bir yinelenen girişin yinelenen bir kişiye karşılık gelmediğini doğruladım (kişileri düzenli olarak içe aktarıyorum ve her zaman "yinelenenleri bul ve birleştir" i kullanıyorum).
l0b0

Dolayısıyla, bir takvimin sahip olduğunuzlardan işaretini kaldırmak her iki etkinliği de ortadan kaldırırsa, kopyaları da dahil olmak üzere tüm doğum günlerinin aynı takvimde olduğu anlamına gelir. Takvimi web üzerinden kontrol etmenizi, bu takvimden çıkmayı, telefonu senkronize etmenizi ve tüm doğum günlerinin kaybolmasını sağlamanızı ve ardından doğum günleri takvimine tekrar sarılmayı, web üzerinden yalnızca bir kez göründüğünden emin olmanızı öneririm. Bunu yaptıktan sonra, web'de bir kez görünür ve telefonda iki kez görünürse, sorun telefon olur, bu nedenle takviminizi diğer android telefonlarda test edin.
unmultimedio

Tüm bunlardan sonra, eğer diğer telefonda test her şey iyi görünüyor, sanırım en iyi seçim (köklü iseniz) takvim uygulamasını kaldırmak veya SII fabrika sıfırlama.
unmultimedio
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.