Android için Firefox: Bir video dosyası indirin


14

Nexus 10'da çalışan Firefox'um var ve bir URL'den video indirmeye çalışıyorum. Video bağlantısına dokunduğumda, dosyayı indirmek yerine tarayıcıda oynatmaya çalışıyor. Dosyayı nasıl indirebilirim?

URL'ye uzun basıldığında indirme veya "kaydetme" seçeneği sağlanmaz.


2
Tarayıcı kesinlikle videonun desteklendiğini algıladığını ve oynattığını söylüyor. Potansiyel olarak, bir URL girmenize ve daha sonra bir indirme olarak açıkça başlatmanıza izin verecek bir HTML formu oluşturabilirsiniz. İşleri basitleştirmek için yer işaretlemeniz ve cihazınızda bulundurmanız gerekir. Ancak tarayıcının kaydetmeyi gerçekten desteklemesi gerektiğini kabul ediyorum.
Matthew

2
Evet, en azından seçeneği sunmalı. Bazılarının tarayıcıda oynamasını istediğini biliyorum, ancak gelecekte çevrimdışı oynatmak için indirmeye çalışıyorum. Yorum için teşekkürler.
Trevor Sullivan

Yanıtlar:


5

Aralık 2012 itibariyle, Android için Firefox'ta "Bağlantıyı farklı kaydet" seçeneği gibi bir şey almanın bir yolunu görmüyorum. Bununla birlikte, bazı durumlarda bir video bağlantısına tıklamak videoyu otomatik olarak indirmeye başlar, ancak çoğu durumda bunları oynatmaya başlar. Yapabileceğiniz en iyi şey, Firefox'un bu özelliği eklemesini istemektir. Bu arada, video indirmeleriniz için bu özelliğe sahip alternatif bir tarayıcı deneyebilirsiniz.


1

Soruyu sorduğunuzda bu şekilde çalışıp çalışmadığından emin değilim, ancak bu bir addon olmadan yapılabilir.

Önceden ayarlanmamışsa Firefox ayarlarını dokun-oynat eklentileri olarak değiştirin.

Ardından dosyayı açmak için video bağlantısını tıklayın. Dokunarak oynat özelliği açık olarak ayarlanırsa Firefox videoyu oynatmaz.

Oynatmak için dokunmak yerine, dosyayı indirmek için bir giriş içeren bir menü görünene kadar video yer tutucusuna uzun dokunun.


1

Https://support.mozilla.org/fr/questions/792670 adresinde belirtildiği gibi, tasarım gereği gerekli sunucu tarafı başlıkları olmadan video indiremezsiniz.
Nedeni aptal kullanıcıların menülerde çok fazla seçenek olduğunda kafasının karışmasıdır (masaüstündeki farkı anlamadığımı kabul ediyorum) .
Yani kural her zaman kullanıcı arayüzünü minimumda tutmaktır.

Tabii ki, uzantılar android dosyası iletişim kutusunu tetikleyemez.

Opera mobile classic veya vivaldi'yi kullanın ...
Veya android'in her zaman Windows®'dan daha az özellikli olduğunu öğrenin.0

Bu çözümü bulmadan önce çok fazla Google'ı kullanmak zorunda kaldım. Firefox'ta her şey about:configbağlantı kullanılarak en ince ayrıntıya kadar yapılandırılabilir . about:configAdres çubuğuna yazmanız yeterlidir. Ortaya çıkan sayfada üstte bir arama çubuğu bulunur. Arayın browser.download ve çok sayıda tarayıcı indiren pencere yapılandırması göreceksiniz. Firefox'un farklı sürümleri için özel yapılandırma değişebilir. Ama benim için işe yarayan şey bu browser.download.preferred.audio/mpegkonfigürasyondu. Yanlış seçeneğine ayarlayın veya "Sıfırla" düğmesini görürseniz bunu tıklayın.

Ve bu kadar.

Umarım bu birine yardımcı olur


browser.download.preferred.audio/mpegAndroid için Firefox'ta mevcut değil.
user2284570

0

2020 itibariyle, bu sorunun diğer cevapları güncel değil. Firefox videoyu açtığında, videoya uzun süre basabilirsiniz ( videonun kendisi değil, videonun bağlantısı!), "Medyayı kaydet" düğmesine basabilirsiniz. Ardından videoyu indirmelerinize kaydeder. Bu, masaüstü Firefox'ta sağ tıklama gibi ilk etapta kaydetmeyi destekleyen tüm videolar için çalışacaktır.


-3

Chrome tarayıcıyı denediniz mi? Uzun basış menüsünde bağlantı kaydetme seçeneği vardır.


3
İyi bir nokta, ama soru açıkça Android için Firefox'tan bahsediyor. Bunu yapan birçok tarayıcı olabilir, ancak bu soru Firefox hakkındadır.
Suraj Bajaj

1
Bu bir yorum olmalı, cevap değil.
Cristian Ciupitu

@SurajBajaj: ama sonuçta bu doğru cevap çünkü Firefox arayüzü en düşük seviyede tutmak için bunu uygulamayı seçmedi.
user2284570
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.