Alfabetik sırayla klavye (ABC düzen klavyesi)


9

Samsung Galaxy cep telefonu satın almayı düşünüyorum. Alfa düzeninde bir klavye sağlayan QWERTY yerine ABC düzeni olan bir seçenek (temel telefon işlevi veya üçüncü taraf uygulaması) var mı?

Yanıtlar:


6

Stok Android klavyenin ABC düzeni yok. Ancak, ABC düzenine sahip bazı klavye uygulamaları vardır. SlideIT Türkçe - ABC paketi buna bir örnektir. Google Play'de "ABC klavye" için arama yaparsanız daha fazlasını bulabilirsiniz .


The stock Android keyboard doesn't have ABC layout.SE Xperia mini cihazım desteklediği için yanlış.
avirk

Yoksa soruyu yanlış mı anlıyorum?
avirk

2
Muhtemelen stok android klavye değil;)
Sven

1
@avirk: Üreticiniz muhtemelen ABC düzenini destekleyen kendi klavyelerini ekledi. Stok (4.2 itibariyle) Android klavyesi QWERTY, QWERTZ, AZERTY, Dvorak, destekler Colemak ve " PC " düzen değil, ABC.
josh3736

@avirk: Bahsettiğiniz klavye stok Android klavyesi değil. Bunun "Xperia ™ klavye" olduğunu düşünüyorum. Ancak, Xperia Klavye'nin en son sürümü (Xperia S gibi yeni telefonlarda bulunur) ABC düzenine de sahip değil. Bir Xperia Neo V'im var ve Xperia S sistem uygulamalarından Xperia Keyboard'u yanıp söndüm, bu yüzden cihazımda bunu doğruladım.
Suraj Bajaj

4

App store'da mevcut bir klavye var, harfleri tanımakta zorluk çeken disleksikler için tasarlandı, QWERTY düzeni ile ilgili sorun, disleksiklerin harfleri "göremediğini" ve klavyenin her yerine baktığını, ondan muzdarip bir dostum ve bu, onun dokunmatik klavyeyle mücadele ettiğini izlediğimde bu fikirden doğdu.

Bu klavye aslında harfleri ABC düzenine yeniden düzenlenmiş stok AOSP Gingerbread kaynağından.

Bu kullanılabilir burada Play mağazasında.

Düzenleme: Açıklama, ben yukarıda belirtilen uygulamadan sorumlu kişi benim.


SSS başına bu uygulama ile herhangi bir bağlantı ifşa gerekir .
ale

@Al Everett-Üzgünüm umarım uygulaması ile benim bağlılığı açıklığa kavuşturmak için yerinde açıklama koymak.
t0mm13b

Bu iyi. Tüm istediğimiz bu.
ale

0

Stok, AOSP Android klavyesi ABC 'eski moda' klavye düzenine sahip değil, ancak bazı üreticiler bu özellik ile birlikte gelen kendi IME (klavye) paketliyor.

Bazı üreticiler LG ve bunu yapan Sony Ericsson'dur (Sony Ericsson Xperia cihazları bunu yapar).

AFAIK hisse senedi Samsung IME bu seçenekle gelmiyor - ancak, bu düzen formatına sahip 3. taraf IME'leri indirebilirsiniz.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.