Çağrılar sırasında ekran açılamıyor


12

Her iki Galaxy S3'ümün yakınlık sensörlerinde bir sorunu var. Bir arama yapıyorum, telefonu kulağıma koyuyorum, ama sonra telefonu kapatmak istersem ekran ölü ve uyanmayacak. Telesekreter telefonu kapatıncaya kadar görüşmeyi kesemiyorum. Telesekreterleri yoksa, arama, ben pilimi çıkartana kadar çalar ve çalar. Bu benim ikinci S3'üm. Bunun için bir düzeltme var mı?


1
Bir çeşit ekran koruyucu veya akıllı telefon kılıfı kullanıyor musunuz?
Akış

Bir ekran koruyucunun muhtemelen yakınlık sensörüne müdahale etmesi olabilir. Eski telefonumda da aynı şey oldu.

Yanıtlar:


3

Aynı problemi yaşadım, sonra aramaları sonlandırmak için güç düğmesini ayarladım. Ancak aslında Çevirici'ye (tuş takımı) giderseniz, Arama Ayarları'na gidin ve " Aramalar sırasında ekranı kapat " seçeneğinin işaretini kaldırın .

Telefonu aldığımdan beri bu sorunu yaşadığım için çalışıyor, bu yüzden varsayılan olarak ayarlandığını düşünüyorum, çünkü bu sorundan önce Çağrı Ayarlarına nasıl girileceğini bile bilmiyordum .


2

Samsung Galaxy S3'te bir tanılama modu var - Yakınlık sensörü ile hiçbir şeyin yanlış olmadığından emin olmak için çalıştırabileceğiniz bir sensör testi var. Teşhis modu bağlantısını takip edin


1
+1 - güzel bul. Bağlantılı makaleden gerekli bilgilerin bir kısmını gelecek nesiller için cevabınıza çekmek ister misiniz?
Bay Buster

1

Erişilebilirlik Ayarları'nda, telefonun yan tarafındaki kilitle / güç düğmesine basarak devam eden aramayı bitirmenizi sağlayan bir seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

Yakınlık sensörünün işlevselliğini * # * # 0588 # * # * girerek test edebilirsiniz.


Bu ROM'a bağlıdır ve tüm ROM'larda çalışmayabilir ...
t0mm13b

1

Bu benim başıma geliyordu. Kulaklığımı takarsam ekran açılır ve aramayı sonlandırabilirim. Kısa süre önce ekran koruyucumu değiştirdim, bu yüzden suçlu olabilir. "Çağrılar sırasında ekranı kapat" ayarını değiştirdim. Umarım, kulaklığımı kazmak çok uygun olmadığından, tüm bunlar yardımcı olur.


1

Bu bir düzeltme değil ama işe yarıyor. Telefondayken bir güç kaynağına takın ve uyanıp kilit açma ekranına geri dönün.


1

Biraz geç ama Intelliscreen adlı bir uygulamayı indirerek sorunu çözdüm . Hemen hemen her cihaz için çalışır, sadece etkinleştirmek için istemleri izleyin. Ekranın uyanık kalmasını istediğiniz uygulamaları istediğinde, telefon uygulamasını seçtiğinizden emin olun. Telefonunuzu başlattığınızda uygulamayı otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.


0

Ekranı temizle. Kirli ekran koruyucu kapak yüzünden bu sorunu yaşadım. Hareket sensörleri engelleniyordu, bu yüzden telefon kulağımda olduğunu düşünüyordu. Kapağı çıkardığımda, telefon gayet iyi çalışıyor.


0

Bu sorunu yaşadım ve yakınlık sensörü ve ön kamera alanındaki camın altında toz birikmesinden kaynaklandığını gördüm. Toz ayrıca ön kamera görüntü kalitesini de etkiliyordu, kamera mercek alanının iç kısmını kaplayan tozu açıkça görebiliyordunuz.

Her iki sorunu da sadece bir basınçlı hava kabı ile çözdüm. Sadece telefonun arkasını çıkardım ve telefonun etrafındaki basınçlı havayı (hava kutusundaki küçük saman aparatını kullanarak) çektim. Aslında orada hava var nokta üst kenarındaki küçük gürültü reddetme delik olduğunu düşünüyorum. Tozun kamera merceğinden uzak olduğunu açıkça görebiliyordum.

Bundan hemen sonra yakınlık sensörü tekrar mükemmel çalışmaya başladı.


Basınçlı hava hilesi sorunumu tamamen çözdü. Ben aslında bir telefon görüşmesi (beklemede) ve ben bu yazı okurken "siyah ekran" sorunu yaşıyordu. Arka kapağı çıkardım ve her yerde patladım ama sorun devam etti. Daha sonra S4'ün önündeki küçük delik sırasına hava üfledim ve sihir gibi uyandım. Teşekkürler Automaticman! PS ... Hala beklemekteyim (ama en azından şimdi :-)


0

Yakınlık algılayıcım bozuk. Aramaları sırasında ekranın kararmasını önleyecek uygulamayı aramak için 10 saat harcadım. 10 saat sonra nihayet sorunumu çözdü bu uygulama bulundu:

Proximity Otomatik Kilit

Sadece paylaşmak ve başkalarının bu yararlı bulacağını ummak istedim ve benim yaptığım kadar çok zaman harcamak istemiyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.