Google Asistan'ı çağırırken Ağ Hatası


11

Ana Ekran düğmesinden hızlıca kaydırarak Google Asistan'ı çağırmaya çalıştığımda, "Ağ hatası. Ağ bağlantılarınızı kontrol edin ve tekrar deneyin" mesajını alıyorum. Sağlam bir WiFi sinyalim var ve arama çubuğundan aramalar iyi çalışıyor. Google Arama'yı başlattıktan sonra ayarlara girip Google Asistan'ı etkinleştirmeye çalıştığımda aynı mesajı alıyorum.

ASUS Transformer Prime, Android 4.1.1


4.1.1 güncellemesini Eylül ayında aldım, ancak Google Asistan'ı yakın zamana kadar denemedim - bu yüzden benim için hiç işe yaramadı.
TomG

1
Google Arama için uygulama verilerini temizlemeyi denediniz mi?
Suraj Bajaj

@SurajBajaj - harika bir fikir, ama yardımcı olmadı.
TomG

Aynı sorunu yepyeni Galaxy Nexus'umda da alıyorum.
MarkB42

1
Güncellemeyi "aldığınızı" söylediğinizi biliyorum, ancak açıklığa kavuşturmak için resmi güncelleme kanalında mısınız veya özel köklü bir ROM mu kullanıyorsunuz?
Harsha K

Yanıtlar:


7

Sonunda cevabı buldum. Dört Google hesabım vardı - bunlardan biri senkronize edilemedi çünkü alan adı politikasının uygulanmasını gerektiriyordu ve buna izin vermedim. Tableti dizüstü bilgisayarıma bağladım ve hata görüntülendiğinde nelerin kaydedildiğini görmek için adb logcat kullandım:

I/GLSUser (28125): GLS error: DeviceManagementRequiredOrSyncDisabled <<account name redacted>> oauth2:https://www.googleapis.com/auth/personal_derived_data https://www.googleapis.com/auth/paths.notifications
V/GoogleLoginService(28125): Returning error intent with: ComponentInfo{com.google.android.gsf.login/com.google.android.gsf.login.LoginActivity}
E/Velvet.VelvetNetworkClient( 4564): Failed to get auth token

(bu mesajlar birkaç kez tekrarlandı).

Hatalı hesabın dahil olabileceğini tahmin ettim (Şimdi aktif olmaya çalıştığım hesap olmasa da), hesabı cihazdan kaldırdım ve her şey yolunda.


0

Google Asistan henüz ülkelerde ve dillerde kullanılamamaktadır, bu nedenle desteklenmeyen bir ülkede olabilirsiniz. Yine de Google'ın ana sayfasında arama yapabilirsiniz veya herhalde Google Asistan'ın çalıştığı dünyanın başka bir yerinde olduğuna inanacak şekilde bir proxy deneyebilir veya telefonunuzu yanıp söner.


1
Ne yazık ki, ABD'deyim ve İngilizce (ABD) varsayılan dilim.
TomG
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.