Telefonumun hücresini / radyosunu kalıcı olarak devre dışı bırakabilir miyim?


12

Eşim yeni bir hizmet ile yeni bir telefon var, bu yüzden eski telefonu ile oynamak için olsun.

Eski telefonun artık cep telefonu hizmeti olmadığından, pil tüketmemesi için cep telefonunu veya telefonun radyo kısmını tamamen devre dışı bırakmak istiyorum. Bu bir CDMA telefon, bu yüzden çıkarabileceğim bir SIM kart yok.

Uçak modunu etkinleştirmek, manuel olarak açmam gereken WIFI dönüşleri dışında gayet iyi çalışıyor. Ve yeniden başlatırsam, telefon Uçak modunda kalır, ancak WIFI'yi kapatır.

En azından bir yeniden başlatmaya dayanabilmesi için (telefonun fabrika ayarlarına sıfırlanması gerekmez) telefonu hücre bölümünü tamamen ve kalıcı olarak kapatacak şekilde değiştirmenin bir yolu var mı?


Önemli olursa, telefon köklüdür ve özel bir Gingerbread ROM yüklüdür.
Stephen Schrauger

Yanıtlar:


3

Bunu yapmak için bazı otomasyon uygulamasını kullanabilirsiniz, görevinde iki adım vardır: Uçak moduna geçin ve ardından WiFi'yi etkinleştirin. Tasker bunu başarabilen bir uygulamadır, ancak bazı ücretsiz profil değiştiricilerin de bunu yapabileceğinden eminim. İle Tasker bir profil en kısa sürede infaz etmekten bu yer verebilir Tasker (gibi diğer uygulamalarda bunun için "varsayılan / baz profilleri" sağlayabilir - başlatıldığında Yerel yapar) veya size marka oluşturmak her profil eklemek gerekebilir emin her zaman çalışır.

Cihazınıza bağlı olarak, Dazzle Configurable Switcher'ı da kullanabilirsiniz (ücretsizdir). Adından da anlaşılacağı gibi, serbestçe yapılandırabileceğiniz "geçiş anahtarları" içeren bir çubuk sunar. Geçişlerden biri (hücre) Radyo içindir. Ancak tüm cihazlar bunu desteklemiyor: HTC Wildfire cihazımda iyi çalıştı , ancak Motorola Milestone 2 cihazım bunu ayrı olarak değiştirmeme izin vermiyor. Burada durum, yeniden başlatmadan sonra bile hatırlanmalıdır - ancak yine de cihaza bağlı olabilir.


1
Başka bir çözüm buldum ve yayınladım, ancak önerinizi takip ettiğim için kabul edildi olarak işaretliyorum (yine de Tasker yerine Llama kullanarak). Uçak modunu etkinleştirmek ve daha sonra Wifi'yi etkinleştirmek için önyükleme üzerinde çalışan basit bir olay.
Stephen Schrauger

Lama da iyi bir çözümdür. Tasker kadar güçlü değil , belki de teknik olmayanlar için daha kolay. En önemlisi: problem çözüldü :)
Izzy

Ayrıca, ücretsiz. Tüm ihtiyacım olduğu için, ücretli uygulama Tasker'a yükseltme ihtiyacını görmedim. Belki gelecekte; Tamircilik yapmayı seviyorum. :-)
Stephen Schrauger

5

Birisi zaten bunu anladı ve komut dosyasını önyüklemede çalıştıran Script Manager'ı kullanarak bir komut dosyası oluşturdu. Radyoyu (hücreyi), diğer tüm kablosuz ayarlarını (bluetooth, wifi, vb.) Tek başına bırakması dışında, uçak modunu etkinleştirmekle aynı şekilde kapatır.

Veya bu forumda açıklanan ve kurtarma modunda yüklediğiniz esnek bir fermuar takabilirsiniz .

  • Gereksiz uygulamaları kaldırır (Messaging.apk, Phone.apk, TelephonyProvider.apk, Mms.apk, TelocationProvider.apk)
  • Açılışta hücre radyosunu tamamen kapatır
  • ROM'unuzun içermemesi durumunda radiooptions ikili dosyasını kurar
  • Acil durum çağrılarını ve 911 çağrılarını önler (çocuklarınıza eski telefonunuzu oynamaları için iyi)

2

'Google'ı ararken, Cell Radio ShutOff adlı bu basit ve ücretsiz uygulamayı buldum . İyi çalışıyor gibi görünüyor. Geliştiricinin Google Play'de yazdıkları (2013-10-07 itibariyle):

Tanım Tipik bir cihazda 4 radyo vardır: hücre, bluetooth, wifi, nfc. Bu uygulama sadece her şeyi bırakarak sadece hücre radyoyu kapatmak için izin verir. Uçak modu tüm radyoları kapatır ve yalnızca hücre radyosunu devre dışı bırakmak için yerleşik bir yöntem yoktur. Neden devre dışı bırakmalıyım? 1. Hücre radyo bir kuleye erişemez zaman pilinizi boşalacaktır 2. Konumunuz hücre radyo kullanarak taşıyıcılar tarafından izlenir (Bu insanlar sizi arayabilmesi için gereklidir .. onlar kötü değil) Bu uygulama vardır test edildi ve HTC Dream cihazında çalışıyor. Telefonunuzda çalışmıyorsa bir e-posta gönderin. Bu, bağlantı noktası 4 veya galaksi bağlantı noktası üzerinde çalışmaz. Gelecekte tamir edeceğim.


Telefonu yeniden başlattığınızda bu uygulama istediğiniz ayarları koruyor mu? Sadece hücreyi kapatabilmek güzel, ama gerçekten ihtiyacım olan şey bu ayarın yeniden başlatmalar arasında kalması ve aynı zamanda diğer radyo durumlarına devam etmesi.
Stephen Schrauger

0

Ben yüklü Radyo kapatma Hücre kolaylık. Cep telefonum ayarlar / SIM Yönetimi aracılığıyla baz istasyonu radyolarını kapatmama izin veriyor. Bu uygulama ayarları değiştirerek ve ayarı Açık / Kapalı olarak değiştirmekten daha hızlı olan 'Açık / Kapalı' ayarını açmamı sağlıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.