Belirli bir WiFi ağının Android'de otomatik olarak bağlanmasını engelleyin


29

Android cihazımda birkaç WiFi ağ kurulumu var. Birçoğunun otomatik olarak bağlanmasını istiyorum, ancak özellikle de otomatik olarak bağlanmak istemiyorum. Sadece manuel olarak bağlanmak istiyorum.

Unutmak istemiyorum çünkü ayarını kaybetmek istemiyorum.

Yanıtlar:


8

Android, yapılandırdığı tüm WiFi ağlarına otomatik olarak bağlanır. Temel olarak, bunun olmasını istemiyorsanız, WiFi özelliğini kapatabilirsiniz (bu, istediğiniz diğer WiFi ağlarına bağlanmayı da devre dışı bırakabilir) - ya da yapmak istemediğiniz ağın yapılandırmasını silebilirsiniz. t otomatik olarak bağlanmak istiyor (ilk bakışta ayarlarını kaybedersiniz).

İlk seçenek ilginizi çekmiyor - ancak ikincisi bunu hemen görmeseniz bile yardımcı olabilir. Bu ağ ayarlarını bir QR koduna dönüştürmek için önce WiFi QR Share gibi bir uygulama kullanabilir , daha sonra bu oluşturulan QR kodunu yazdırabilirsiniz. Güvenli bir yerde saklayın (örneğin laminatlayın, kredi kartı boyutuna kesin ve çantanıza koyun). Şimdi bu WiFi ağ yapılandırmasını silin - artık otomatik olarak bağlanmayacak.

Manuel olarak bağlanmak istiyorsanız, tüm konfigürasyona tekrar girmek anlamına gelmez: QR Kod okuyucunuzu açın ( Barkod Tarayıcı iyi olmalı), QR'yi tarayın ve bağlanın. Daha sonra yapılandırmayı tekrar silmeyi unutmayın.

Ne yazık ki, bir ağı "sadece manuel" olarak işaretlemenin bir yolu yoktur, bu yüzden bu benim için en kolay yol gibi görünüyor.


2

Yerel SSID menzili olduğunda, wifi bağlantınızı devre dışı bırakmak için Locale uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun çalışması için wifi eklentisine ihtiyacınız olacak. Wifi yeniden etkinleştirme, farklı olaylar tarafından tetiklenebilir. Ne zaman ayrılacağımı belirlemek için Hareket koşulunu kullanmayı seçtim. Wifi açmak için konum veya zaman olaylarını da kullanabilirsiniz.


2

Bir programcıysanız, bu siteye göz atın : WifiManager Belgeleri - disableNetwork .

Devre dışı bırakılmış şebeke telefonunuza kaydedilir, ancak bağlanmak için onu WiFi listenizden manuel olarak seçmeniz gerekir.

Telefonunuzu zaten çalıştırdıysanız wpa_supplicant.conf, klasörü /data/misc/wifibulun, WiFi adı olan ağı bulun ve bu kodu disabled=1bu ağa ekleyin . Bunun problemini çözeceğini düşünüyorum.


Bu Android'de çalışmaz.
QkiZ

1

Kök erişiminiz varsa, wifi şifrelerinin depolandığı metin dosyasını değiştirecek Tasker ile bir widget oluşturmayı deneyebilirsiniz. Sonra yapmanız gereken tek şey o widget'a dokunun (veya görevi taskerda manuel olarak çalıştırın) ve bu ağa bağlı olmak için (dis) geçiş yapmaktır.

Yaklaşım: Kök tarayıcı kullanarak wifi şifrenizin cihazınıza nereye kaydedildiğini öğrenin . Çoğu zaman /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. Bu dosyanın iki kopyasını alın ve bunu with_network.txt ve without_network.txt olarak adlandırın. Without_network.txt dosyasında tercih ettiğiniz ağa karşılık gelen SSID'yi kaldırın.

Şimdi, Tasker'de veya başka bir otomasyon uygulamasında, with_network.txt dosyasını wpa_supplicant.conf olarak yeniden adlandırmak ve yeniden tıklatıldığında / çalıştırdığınızda, with_network.txt dosyasına geri döndürmek ve wpa_supplicant.conf komutunda wpa_supplicant.conf komutunu yeniden adlandırmak için yeniden çalıştırabilirsiniz.


1

Bu çözüm değil geçici çözümdür. Her ağın bir priorityparametresi vardır. Eğer bu ağa bağlanmak istemiyorsam, o ağ için mümkün olan en düşük önceliği belirlerim. Daha büyük değer daha büyük önceliktir. Bu, otomatik olarak bağlanmak istemediğiniz bir ağın, daha büyük önceliği olan diğer ağlarla aynı yerde bir arada var olması durumunda işe yarayacaktır.


0

Her kaydedilmiş Ağın içinde otomatik olarak bağlanma seçeneği vardır. Seçeneği devre dışı bırakın. Gidiş ağlarında test edilmiştir Yavaş olduğu için wifi kullanmak istemiyorum

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.