Android cihaza normal bir kulaklık / kulaklık bağlayabilir miyiz?


10

Android telefona veya cihazlara normal bir kulaklık / kulaklık (Masaüstü PC'ye bağladığımız) bağlayabilir miyiz?

Bunun nedeni, soldaki (telefonla birlikte gelen orijinalin) 4 konektörün olduğunu ancak Masaüstü PC'de kullandığımızın 3 konektörünün olduğunu fark ettim.

Kısa devre yapıp telefona veya bağlantı noktasına zarar verip vermeyeceğini merak ediyordum.

resim açıklamasını buraya girin

Yanıtlar:


16

Sadece tipik ses jakında 3 zil sesi vardır, genellikle Tip, Ring, Sleeve ( TRS ) olarak adlandırılır. Bunlar genellikle Sol , Sağ ve Toprak ile eşlenir . Telefon üreticileri bu jakın mevcut kulaklıkla çalışmasını istedi, böylece İpucu, Yüzük, Zil, Kol ( TRRS ) adı verilen 4 halkalı bir konektör kullandılar . Bunlar , 3 halka gibi Sol , Sağ ve Toprak ile eşleşir, ancak son konektör bir mikrofonla eşleşir . Bu, sadece bir ses kablosu takarsanız , mikrofon girişi toprağa bağlanır, böylece hiçbir şey zarar görmez. Ayrıca, mikrofonlu bir kulaklık yalnızca ses cihazına bağlıysa, mikrofonun toprağa bağlı olduğu ve hiçbir şeye zarar vermediği anlamına gelir.

TRS (Stereo) Jak Fişi
TRRS (Dörtlü / 4 Kutuplu) Jak Fişi

Kaynaklar:


6

Evet, "normal" bir kulaklık seti, tek kanallı bir kulaklık stereo kulaklık jakında olduğu gibi gayet iyi çalışır. Diğer bitler mikrofon ve kontroller içindir, ancak kulaklığınız bunlara sahip olmadığından önemli olmayacaktır.

Galaxy Nexus'umda 1. nesil iPod kulaklıkları ve bazı genel kulaklıkları kullanma fırsatım oldu. Kızım, evde müzik dinlerken telefonunda bir çift kulaklık (muhtemelen on yaşında) kullanıyor. En kötüsü , bir kanalın işe yaramadığını (bir kulağa ses gelmediğini) görebilirsiniz, ancak kısa devre yapmak veya herhangi bir şeye zarar vermek konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Wikipedia , 3,5 mm konektörler hakkında bilmek isteyebileceğinizden daha fazla bilgiye sahiptir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.