Sınırlı dahili depolama, şeylerin sd karta nasıl kaydırılacağı


9

Toplam Kullanılabilir Sony Ericsson'umdaki dahili depolama birimi ~ 412MB. Bu gerçekten düşük, ancak görünüşe göre birçok uygulamanın buraya yüklenmesi gerekiyor ve diğerleri SD karta kaydırıldıktan sonra bile bir ayak izine ihtiyaç duyuyor.

Daha fazla uygulama yüklemek istersem bunun en iyi yolu nedir?

Ben derping ve tamamen kolay bir şey tamamen eksik sürece dürüst olmak gerekirse tasarım şaşırtıcı biraz.


Bu bir android telefon sahibi olmak benim en büyük şikayetim. Artık farkında olduğumdan, bir sonraki telefonumun daha büyük bir dahili depolama alanı olacak.
Ben

Yanıtlar:


6

Birçok "* 2SD" yöntemi vardır ve bunlar genellikle kök erişimini içerir.

Benim kişisel favorim Link2SD . Yer kaplayan (pratik olarak) semboller kullanır. Gerçek program, veriler, kütüphaneler, vb. SD kartınızdaki ikinci bir bölümde saklanır. Bu, SD kartınızda aslında iki bölüm oluşturmak zorunda olmanın dezavantajı ile birlikte gelir (yani biçimlendirilmesi gerekir).

Kökünüz varsa, büyük olasılıkla SD kartınızı otomatik olarak bölümleyebilecek özel bir kurtarma işleminiz vardır.

Birden fazla bölümün üst tarafı, bir bilgisayara takıldığında uygulamaların cihazınızdan kaybolmasına neden olmadan sd kartınızı monte edebilmenizdir. Bunun nedeni, yalnızca bir bölümün android'den sökülüp bilgisayara monte edilmiş olması ve uygulamalarınızı tutan diğer bölümün asla sökülmemesidir.


Bu cevap benimki ne yapmaz?
Liam W

@dymutaos -Başka bir yol olarak: OTG USB kablosu ile bağlı bir SD Kart Okuyucu kullanmak mümkün değil mi, böylece uygulamalar bir SD Kartta olduklarında harici olarak saklanabilir ve daha sonra okuyucu ve OTG USB Kablosu ile ve gerektiğinde?
Simon

@Liam W - Sanırım cevabınızın ne yaptığını söylüyor, ama muhtemelen kabul edildi çünkü cevaplamadan 3 dakika önce geldim.
Stephen Schrauger

@Simon - OTG aracılığıyla bir SD kart okuyucu veya Flash sürücü denemedim, bu yüzden söyleyemem. Ancak OTG çok nadir kullanıldığından, çoğu * 2SD uygulamasının OTG aracılığıyla takılan bir şeyden yararlanmak için tasarlanmadığını hayal ediyorum.
Stephen Schrauger

@Simon - Yoksa bilgisayarın ikinci bölümü nasıl okuyabileceğini mi soruyorsunuz? Bu durumda, evet, SD kartı bir okuyucuya takarsınız. Ancak, Windows çalıştırırsanız, ek bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır, çünkü Windows çıkarılabilir bir cihazdaki ilk bölümü okuyacaktır (Linux / Mac'te sorun yoktur).
Stephen Schrauger

5

Bunu aşmanın en kolay yolu, cihazınızı rootlamak ve uygulamaları SD Karta zorlayan bir uygulama kullanmaktır (örn. DroidSail Super App2SD ).

Bunun Kısıtlamaları

  • SD Kartta yüklü uygulamaların widget'ları olmayacak - bunlar kırılacak.
  • SD Kart takılmadan uygulamalar yüklenmeyecek.

Bazı Alternatifler

  • Uygulamaları SD Kartınızın ikinci bölümüne taşımak için Link2SD uygulamasını kullanın

Artıları

  • Kütükleri taşıyabilir ve çok fazla bellek alan dalvik-önbellek
  • Widget'lar hala çalışıyor
  • Önyükleme sırasında monte edilen uygulamalar

Eksileri

  • Ayrıca kök gerekiyor
  • SD Kartınızda ikinci bir bölüm gerekiyor.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.