Nexus 7 tablet emülatöründe 4.2 JellyBean'ın çok kullanıcılı özelliğini nasıl test edebilirim?


11

Android 4.2 JellyBean'da çok kullanıcılı işlevselliğin mevcut olduğunu biliyorum:

BU ve BU'dan geçtim .

Ancak bu özelliği gerçek cihazda değil, öykünücümde test etmek istiyorum.

Sorularım:

  1. Bir emülatörde çok kullanıcılı özelliği test etmek mümkün müdür?

  2. Evet ise, nasıl olabilir?


Bunun şu anda mümkün olduğu son derece şüpheli, Google'ın belki de SDK'larının bir sonraki sürümünde ne yaptığını görmek ve beklemek en iyisi, o zamana kadar bir emülatör olacak, bekleyin ve görün ....
t0mm13b

Yanıtlar:


6

Android emülatörü şu anda bunu desteklemiyor maalesef. Derleme sisteminde kullanıcı hesapları özelliğinin etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini belirleyen bir yapılandırma dosyası vardır ve Google tarafından dağıtılan öykünücü görüntülerinde devre dışı bırakılır. Bu süre içinde hata izleyicide bu konuya yıldız ekleyebilirsiniz .

Ancak bakabileceğiniz iki alternatif var:

  1. Yapılandırma dosyasını değiştirebilir ve AOSP kaynağından yeni bir öykünücü görüntüsü oluşturabilir ve AVD'nin varsayılan olarak kullandığı sistem görüntüsü yerine kullanabilirsiniz. Söz konusu dosya /frameworks/base/core/res/res/values/config.xmlAndroid kaynağında. config_multiuserMaximumUsers1'den büyük bir değere ayarlanması gereken bir seçenek olmalıdır .

  2. Fasulye Kavanozu emülatör paketini deneyebilirsiniz . Birden çok kullanıcı hesabı için deneysel desteği vardır. Bununla birlikte, bunun bir ARM değil, bir x86 öykünücüsü olduğuna dikkat edin.


Desteğin için teşekkürler. ama benim ubantu 11.10 "/frameworks/base/core/res/res/values/config.xml" yolunu bulamadım bana yardımcı olabilir misiniz?
Bhavesh

1
@Bhavesh: Tüm kaynak kodları bilgisayarınızla senkronize edildi mi? Ayarlamak için hangi adımları kullandınız?
eldarerathis

bunun için hangi kaynak koduna sahip olmalıyım? bana bunun için link verebilir misiniz?
Bhavesh

1
@Bhavesh: Tam Android kaynağına ihtiyacınız var. Oldukça büyük, ancak denemek isterseniz kurulum talimatları buradan başlıyor: source.android.com/source/initializing.html
eldarerathis 21:12
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.