Nexus 7, Android 4.2'ye güncelleme yapıldıktan sonra MTP modunda Windows'ta bir sürücü olarak görünmüyor


37

İyi çalışıyordu, sonra 4.2'ye yükselttim ve geliştirici seçeneklerini etkinleştirdim (biri ya da diğeri kırmış olmalı) ve o zamandan beri çalışmayı durdurdu, bir kamera aygıtı olarak ortaya çıkıyor, ancak MTP olarak değiştirirsem Çalışmak

Geliştirici seçeneklerini kapatmayı denedim, sürücüleri ve birkaç başka şeyi yeniden yüklemeyi denedim.

USB hata ayıklaması etkinken bile çalıştığında, 4.1'de olduğu gibi tekrar çalışmasını nasıl sağlayabilirim? Şimdi hiç çalışmaz.


Yanıtlar:


48

Benim için çalıştı (Windows'ta):

  1. Nexus 7'yi bilgisayarınıza USB kablosuyla takın.
  2. Aygıt Yöneticisi'ni açın: Başlat -> Çalıştır (veya Win+ R), yazın: devmgmt.mscve enter tuşuna basın. Bu, cihaz yöneticisini açar.
  3. Üste yakın "Android Kompozit ADB Cihazı" nı bulun ve düğümü genişletin. Cihaza çift tıklayın. (Not: Üzgünüm, artık göremiyorum, bu yüzden biraz farklı şekilde adlandırılmış olabilir.)
  4. Açılan özellikler penceresinde, sürücüyü kaldırın. Mevcut sürücüyü de silmeyi seçmelisiniz.
  5. Tableti çıkarın ve tekrar takın.

Bu noktada benimki bir Android ADB cihazı yerine bir Nexus 7 olarak tanındı ve tekrar dosya aktarmamı sağladı.

Bunun hata ayıklamayı nasıl etkileyeceğinden emin değilim (özellikle eski sürücüyü silerseniz) ancak arama günlerinden sonra benim için çalıştı.


11
Benim için de işe yaradı, ancak sadece onaylamak için “mevcut sürücüyü sil” işaretlenmeli!
mdelolmo

Adımlar benim için işe yaradı, daha sonra Google USB sürücülerini SDK yöneticisi ile güncelledikten sonra yeniden yükledim ve hem tarayıcıda hem de ADB'de göründü.
Jim McKeeth

+1 Sürücüyü silmek önemli. Kesinlikle yap.
Daniel Chapman

Adımlar benim için işe yaradı, daha sonra Google USB sürücülerini SDK yöneticisi ile güncelledikten sonra yeniden yükledim ve hem tarayıcıda hem de ADB'de göründü. Buna ek olarak, bilgisayarı android cihaz ayarlarından (nexus4) onaylamam ve ardından hata ayıklamayı devre dışı bırakmam ve ardından cihazı usb üzerinden pencerelere yeniden bağlamam gerekiyordu.
hB0

Doz benim için çalışmıyor çünkü cihazım cihaz yöneticisi tarafından tamamen görünmüyor. İçinde tıklayacağım hiçbir yer yok.
Elliot

4

Nihayet başarı

Yukarıdaki adımları denedim. Nexus 7'yi Win7-64'e bağlamaya çalışıyor. Bilgisayar Yönetimi / Cihaz Yöneticisi / Taşınabilir Cihazlardaki cihaz, Nexus 7 demek için kullandı, şimdi MTP USB Aygıtı diyor ve! ile Bu cihaz başlatılamıyor. (Kod 10). http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/code-10-error.htm Temel olarak, bu, tüm cihazları kaldırıp yeniden yüklemek anlamına gelir. Bunu diğer üç cihazımda ve Nexus7'de yaptım. Bu üç fişe takılı bir USB hub vardı, ben de tüm hub'ı çıkardım. Nexus7'yi USB'ye değiştirdi, buldu (Disk Yönetimi'ne gittiğimde ve yeniden taradığımda). Nexus7 algılandıktan sonra, hub'ı tekrar prize taktım ve hepsi tekrar iyiydi.


7
StackExchange sitelerinde, ".. yukarıda belirtilen adımlar ..." cevaplar güncellemelere göre sıralandığından bir şey ifade etmez. Bir cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız, bunun yerine onu oylayın. :)
geffchang

2

Bu hata, yükseltme yaparken bazı durumlarda olur. USB fişi çekilmiş durumdayken MTP ile Kamera arasında hızlıca değiştirerek mayını düzelttim, sonra tekrar MTP'ye geri koydum ve USB'yi tekrar taktığımda iyi çalıştı

Bu ayarları değiştirmek için Ayarlar> Depolama bölümüne gidin ve ardından sağ üst köşedeki küçük menü düğmesine tıklayın ve USB bilgisayar iletişimi tıklayın.


2

"Bu cihaz başlatılamıyor (Kod 10)." ve saatlerce tekrar tekrar sürücüleri tekrar yüklemek problemi çözmek için gerekliydi, gerçek telefonu yeniden başlatıyordum.

Özetle: Windows'un hatalı olduğunu varsaymayın, telefon olabilir. Yeni sürücüler yükledikten sonra yeniden başlatmayı deneyin.


1

Ben de aynısını yaptım. Cihaz yöneticisine giderek ve cihazı kaldırarak çalışmaya başladım (Samsung telefonu gibi görünüyordu). Sonra fişini çıkardım, tekrar taktım ve tekrar otomatik olarak takıldım, iyi çalışıyor ve MTP modunda Nexus 10 olarak gösteriliyor.


-1

Geliştirici seçeneklerinde USB hata ayıklamayı etkinleştirmeyi deneyin. Benim için çalıştı.


2
Bunu denedi, "4.2'ye yükselttim ve geliştirici seçeneklerini etkinleştirdim" bittiğine inanıyorum.
Fıstık
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.