Yabancı fatura adresli bir kredi kartı kullanarak Play Store'dan satın alma


9

Yerel bir Play mağazasından ürün satın almak için yabancı fatura adresli bir kredi kartı kullanmak mümkün müdür? Google Cüzdanımda kayıtlı, Almanya'da fatura adresi olan bir Alman bankasından Visa kredi kartım var. Cüzdanımı farklı yabancı para birimlerinde bulunan birkaç çevrimiçi hizmet sağlayıcısından çevrimiçi alışverişler için başarıyla kullandım, bu yüzden kredi kartının Cüzdan hesabımda doğru bir şekilde kayıtlı olduğundan eminim. Ancak, fiziksel olarak İngiltere'de bulunurken, UK Play mağazasından herhangi bir satın alma işlemini tamamlayamıyorum. Cüzdan hesabımdan tercih ettiğim ödeme yöntemini seçmem gereken noktada, kayıtlı kredi kartımın yanında "Desteklenmeyen Ödeme yöntemi" metniyle gri renkte görünüyor.


Bu konuda google desteği ile kontrol etmek en iyisi olabilir .. İngiltere sim kart kullanıyor musunuz? Eğer öyleyse, muhtemelen, Alman sim kartınızı ahizeye takın ve oradan kullanmayı deneyin? Google el cihazının Almanya'ya nasıl bağlandığını gördüğünden, kabul edebilir mi?
t0mm13b

ABD'deki Google Play desteğine göre Uluslararası Kredi Kartlarına izin verilmiyor. İngiltere Google Play mağazası aynı politikaya sahip olsaydı şaşırmam. support.google.com/googleplay/bin/…
ZnewmaN

Daha fazla açıklama için, Nexus 7'nin yanı sıra Win7 PC'yi (Chrome kullanarak) da aynı sonuçla İngiltere Play Store'dan satın almayı denedim. Ayrıca Ekim ayından bu yana Google desteği ile birkaç e-posta alışverişi yapıyorum, ancak henüz kesin bir cevap yok. Alman SIM kartlı cep telefonumu kullanmaya devam edeceğim. Bekleme ...
JPS

Demek ki, Almanya'da yaşıyorsam ve İspanya'da tatildeysem, oyun mağazasından bir şey alamıyordum? Kanarya Adaları'nda yaptığım gibi, en azından İspanyollar bana izin veriyor gibi görünüyor. T0mm13b için doğru olabilir ve SIM + Kredi kartı orijini eşleşmelidir.
Izzy

Cep telefonumda Play uygulamasını açtığımda (wifi kullanarak), hemen tüm kategorileri (filmler, dergiler, kitaplar) görmek için geri dönme seçeneği olmayan "Uygulamalar" kategorisini gösterir. Oldukça komik, tüm uygulamalar Nexus 7'deki (aynı wifi ağını kullanarak) Play uygulamasına eriştiğimde Sterling'in aksine € fiyatları ile gösteriliyor. Ayrıca cep telefonunda Nexus'ta gösterilmeyen bazı "Almanca" uygulamalar görüyorum. Mobil hala Froyo'da. Google Play uygulamasının yalnızca uygulamalarla sınırlı olduğundan şüpheleniyorum. Play Kitaplar'ı kullanarak bir kitap başlığı ararsam, Play Kitaplar'a girilen arama dizimle eşleşen uygulamaları döndüren Google Play uygulaması açılır.
JPS

Yanıtlar:


1

Bildiğim kadarıyla Google (şu anda) Uluslararası kartların kullanımına izin vermiyor .

Ayrıca diğer bazı kişilerden de duydum (ve t0mm13b bunu açıkça gösteriyor) Play Store'un ülkenizi tanımak için mevcut SIM kartınıza baktığını. Belki de ellerinizi bir Alman SIM kartına (belki de artık çalışmayan eski bir kart) alabilirseniz, yine de uygulamalar için ödeme yapabilirsiniz.

Ya da İngiltere'de ucuz bir kredi kartı için bir göz atabilirsiniz.


0

Kendi deneyimlerime göre, buna izin vermiyorlar.

Avustralya google play hesabım [ve Avustralya kredi kartı] ile ABD'deyken, oyun mağazasından herhangi bir alışveriş yapamıyorum. ABD oyun mağazası olmasının nedeni, Avustralya adresi nedeniyle kart bilgilerimi reddediyor.

Bu bölgeden bölgeye değişebilir. Ancak genel olarak ABD ve İngiltere için [yalnızca Google Play değil], multimedya içeriğin lisans kısıtlamaları, yani müzik ve filmler gibi bölgesel kısıtlamaları daha katı bir şekilde uygularlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.