Nexus 7 için ClockworkMod ve Team Win Recovery arasındaki farklar nelerdir?


11

My Nexus 7, 4.2.1 üzerinde çalışıyor ve en son derleme sürümüne sahip. Nexus 7 Root Toolkit'e göre, bana aşağıdaki kurtarma menülerinden birini yanıp sönme seçeneği sunuyor:

  1. CWM Dokunmatik
  2. TWRP Touch

Onların arasındaki fark ne? Hangisinin benim için en uygun olacağını nasıl belirleyebilirim?


Bunu kapatmak için oy verdim, çünkü "Hangisi daha iyi ..." kısmı gerçekler üzerine cevaplanamıyor, cevap veren kişinin görüşü olacak.
Ryan Conrad

2
Bence "Aralarındaki fark nedir" bu soruyu iyi yapar, sadece 'uygun' biti silin.
Fıstık

Yanıtlar:


3

TWRP'ye kısayım. Fark ettiğim en büyük fark, CWM'nin kurtarma işlemine önyükleme yapmanızı veya bir Rom'u flaş etmek için Rom Manager'ı kullanmanızı gerektirirken, TWRP, rom'lara root erişimi olan herhangi bir programın (goo yöneticisi, Rom Araç Kutusu, vb.) İzin vermesidir. Muhtemelen başka farklılıklar da vardır, ama bu benim için en büyük farktı.1
CWM ve TWRP tarafından oluşturulan yedeklemeler birbirinin yerine kullanılabilir mi?
Abhishek Sha

Evet, TWRP de bunu yapabilir, ancak GooManager içinden eylemleri de sıralayabilirsiniz, bu noktada yeniden başlatılacak ve sizin için yanıp sönecektir. CWM, bunu yapmak için Rom Manager'ı kullanmanızı gerektirir.
Tim

3

TeamWin Kurtarma Projesi (TWRP) - Bu çok yaygın kullanılan bir özel kurtarma işlemidir . Tamamen dokunmaya dayalıdır, mevcut en eksiksiz özellik setlerinden birine sahiptir ve temalı bir kullanıcı arayüzü kullanır. TWRP, Ethan Yonker (Dees Troy) tarafından sürdürülür ve OmniROM'un kod incelemesi yoluyla topluluktan bir takım katkılar görür.

ClockworkMod Kurtarma (CWM veya CWMR) - Bu, bugün hala yaygın olarak kullanılan orijinal özel kurtarma işlemlerinden biridir. İşlevselliğinin çoğu Koushik Dutta (Koush) tarafından yazılmıştır, ancak o zamandan beri CyanogenMod'un kod incelemesi yoluyla önemli kod katkılarının topluluktan geldiği görülmüştür. Standart (donanım tuşları menülerde gezinir), kaydırma (hızlıca kaydırarak temel yukarı / aşağı / sola / sağa gezinme) ve dokunma (tamamen dokunma odaklı menüler) gibi çeşitli varyantlar mevcuttur. ClockworkMod kullanımı hakkında daha fazla bilgi ClockWorkMod Kurtarma Talimatları'nda bulunabilir.

Aktif Geliştirme: T EAM B içinde R ecovery p roject (TWRP) ve CMR ( yanogen M e R ecovery)
Geliştirme Durdurulan: C kilit B ğ M e R ecovery (CWM veya CWMR) ve Philz dokunun

kaynak

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.