Veri bağlantı modunu ve hızını nasıl izleyebilir ve günlüğe kaydedebilir ve konumla günlük kaydı yapabilirim?


16

Telefonumun veri bağlantısı için hangi bağlantı türünü ve teorik veri hızını kullandığını ve farklı konumlarla nasıl değiştiğini anlamak istiyorum. Speedtest.net gibi gerçek bir veri hızı testi aramıyorum, daha çok veri bağlantısı türünün (GPRS, HSDPA, HSDPA +) ve belirli modülasyon ve UE Kategorileri'nin günlüğe kaydedilmesini arıyorum ( Kullanıcı Ekipmanı (UE) tablosuna bakın) kategoriler ).

Bu bilgilere, şebeke üzerinden ek veri göndermeden telefonun radyosundan ulaşılabilmelidir.

Bu bilginin, kaba bir konumla birlikte, belki de arka plan işlemi olarak günlüğe kaydedilmesini istiyorum (bu yalnızca bir veri bağlantısı etkin olduğunda çalışır, böylece pili tüketmez).

Yanıtlar:


2

İhtiyacınız olan ağ verilerinin logcat aracılığıyla mevcut olduğunu düşünüyorum. Telefonunuzdaki ağ arabelleğini alogcat (Android 4.0 ve öncesi) veya adb (Android 4.1 ve üstü için gereklidir, ancak gereklidir) kullanarak görüntüleyin . Bu ifade adb kullanmak zorunda kaldı:

adb logcat -b radio GsmSST:D *:S

Ortaya çıkan liste, aşağıdakine benzer günlük girişlerini içeriyordu:

D/GsmSST  (  707): [GsmSST] handlPollStateResultMessage: GsmSST setDataRegState=0 regState=1 dataRadioTechnology=9

Bu GSM olan bir Galaxy Nexus'tan - telefonunuz CDMA ise çok farklı görünecek ve farklı bir adb komutuna ihtiyaç duyacak. Bölümü not edin dataRadioTechnology. Sayıların ne anlama geldiğini öğrenmek için küçük bir test yapın (Google-foo'm, cevabı çevrimiçi olarak bulabilecek kadar iyi çalışmıyor).

Ardından, tek yapmanız gereken, istediğiniz yöntemi kullanarak konumunuzu takip etmektir. Zaman damgası kullanarak logcat çıktısını konum günlüklerinizle ilişkilendirin ve ne elde ettiğinizi görün!


1

Burada bir yan yol cevabı: Android / eclipse geliştirme ortamını kurdunuz mu? Belirli bir cevabım yok, ancak günlük dosyalarını filtreler olmadan ayrıntılı modda görüntülemek, telefonun yaptığı hemen hemen her şeyi (... veya en azından programcıların günlük dosyalarına not etmeyi seçtiklerini) gösterecektir. programcılar genellikle tembeldir ve hata ayıklamayı tamamladıktan sonra günlükleri kapatmayı unuturlar.) Yani en azından, günlükler hangi radyo / bağlantı hizmetlerinin etkin olduğunu ortaya çıkarabilir. Ve oradan, google üzerinden maruz kaldıkları arayüzler hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz. Günlük dosyalarını izlemek, bir sürü ilginç şeyi ortaya çıkarır.1

Konum günlükleri sanmıyorum ama aradığınız her şeyin çoğunu yaptığını düşünüyorum:

Ağ Günlüğü

Her seferinde net trafiği izlemek için kullanıyorum ve gerçekten iyi çalışıyor.


1

Ağ Hızını Deneyin https://play.google.com/store/apps/details?id=netspeed.pt Tüm verilerinizi türüyle birlikte günlüğe kaydeder. Açıkçası konumunuzu kaydetmez. Ben her zaman kullanıyorum. Boyutu sadece 43 kb ve ücretsiz. Bir deneyin.


Bir süredir Ağ Hızını kullanıyorum. Yalnızca veri akışını gösterir. Orijinal gönderide bahsettiğim gibi , bağlantı türünü (GPRS, HSPA, LTE, vb.) Ve ağın belirli bir coğrafi konumda desteklediği / sağladığı belirli modülasyonu (teorik veri hızı) günlüğe kaydetmenin bir yolunu arıyorum . Şimdiye kadar bunu yapan hiçbir şey bulamadım.
tim11g

1

Kullandığım İstatistikleri Free uygulamasını. Yalnızca GPRS / HSDPA ve WiFi (ayrı ayrı) üzerinden aktarılan verileri göstermez. Hatta aramalar ve mesaj günlükleri gösterir.


Uygulamanın bağlantısı artık çalışmıyor
rjdkolb

-3

Ayarlar> Veri Kullanımı , jöle çekirdeğinden erişilebilen tüm ağ trafiğini günlüğe kaydeder


5
Lütfen cevabınıza daha açık olun ve OP'nin aradıklarını tamamen dikkate alan bir cevap verin.
ZnewmaN

Bu işlem OP'nin istediği gibi veri hızını ve bağlantı türünü nerede kaydeder? "Uygulama başına kullanılan veri miktarı" istenmedi. Dahası, "bir yerlerde" adında bir yazı bulunmaktadır (muhtemelen bakın Ayarlar-> Veri kullanımı? ).
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.