Bir NFC etiketi (örn. MIFARE Classic) bir Android cihaza nasıl kopyalanır?


14

MIFARE Klasik NFC erişim kartı kullanıyorum.

Kartımı bir Android cihazında klonlamanın herhangi bir yolu var mı (örneğin, Samsung Galaxy Nexus veya Asus Nexus 7'de)?

Not: Bu soru, bir NFC etiketini başka bir NFC etiketine çoğaltmak değil, akıllı telefonu NFC etiketi olarak kullanmakla ilgilidir . (Temassız ödemeler için telefonu NFC etiketi olarak kullanmak mümkün olduğundan bu mümkün olmalıdır.)

Yanıtlar:


11

Yanıt hala genel bir 'hayır' olmasına rağmen, son güncellemeler için düzenlemelere bakın

Kısacası, hayır, zaten kolay değil.

NFC TagInfo gibi bir uygulamayı kullanarak tüm bilgileri alabilirsiniz, ancak şu anda stok Android telefonlar donanım izin vermesine rağmen NFC kartlarını taklit desteklemiyor.

Cihaza özel bir ROM takmaya istekli olsaydınız, o zaman bu cihazlarda işlevselliğe izin veren çalışan bir ROM olabilir , Nexus S için bir tane var , ancak bu ROM'lar genellikle telefonun sadece bir etiket gibi davranmasına izin verir, böylece üzerine doğrudan telefondan veri koyamazsanız, verileri başka bir kaynaktan yazmanız gerekir.

Ayrıca, çoğu kapı okuyucusunun ve erişim kontrol sisteminin çalışacağı UID'nin (Benzersiz Tanımlayıcı) ayarına izin veren birini görmedim, bir etiket üzerindeki bilgileri taklit edebilseniz bile, UID yanlış olur gibi kapı.

DÜZENLEME: Artık uygulamaları cihazınıza yüklemek ve NFC aracılığıyla bir okuyucu ile iletişim kurmasını sağlamak mümkündür , ancak bunun çalışması için Cyanogenmod çalıştırmanız gerekir ve bu hala sorununuzu çözmez, uygulama yine de UID'yi değiştiremez telefonun gösterdiği

DÜZENLEME DÜZENLEME: Android KitKat 4.4 ile telefonun bir NFC kartı gibi çalışabilmesi, işletim sistemine yerleştirilmiştir, böylece artık Cyanogenmod'a güvenmeniz gerekmez. Ancak, çoğu erişim kartının olduğu bir etiketi (MiFare etiketi gibi) taklit edemez ve kendi UID'sini ayarlayamaz. nb Bu kadar çok oynama şansım olmadı, bu yüzden sadece okuduğuma devam ediyorum.


-1

Evet mümkün. Erişim kontrol sistemi UID'yi arıyorsa , cihaz köklendirilmişse , Rango NFC kartları klonlayabilir.

Bunu yapmak için, telefonda klonlamak istediğiniz kartı tutun; uygulama UID'yi ve uzunluğu algılar. Sonra "DO IT!" ve telefon bu UID'yi taklit eder.

Kapımda test ettim.

* Açıklama: Uygulamayı geliştirdim

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.