İnternet bağlantım olmadığı için Android cihazımın kilidini açamıyorum?


80

Android 4.0.3 (veya bunun gibi bir şey) çalıştıran bir Android cihaz var.

Küçük kardeşim geçen gün ekran kilidi kalıbımı denemeye karar verdi ve beni kilitledi.

O zamandan beri Google Hesabı bilgilerimi kullanarak tablete tekrar giriş yapamıyorum. Doğru giriş bilgilerini verdim, ancak yanlış olduklarını söylüyor. İnternet bağlantım olmadığı gerçeğine bağlı olabilir mi?

Cihaz sadece WiFi olduğundan ve WiFi şu anda kapalı olduğundan internet bağlantım yok. Kilitlendiğim için açamıyorum.

Nasıl geri tabletin giriş yapabilirsiniz olmadan kullanıcı verilerini silme?


3
İyi şanslar! Bunun bile bir cevabı yok: android.stackexchange.com/questions/33063/…
geffchang

3
Tabletinizi asla kimseye vermeyin , aynısı akıllı telefonlar için de geçerlidir, ses çıkarmaz veya " güvensiz " gibi ses çıkarmazlar, ancak üzerlerinde bir kez ellerine geçtiklerinde, sizin için pratik bir şaka çalmak veya kasten keder vermek için başkaları için çok kolaydır! :)
t0mm13b

1
@ LiamW: o Bu korkunç bir şey! "Annene ve babana sana söyleyene kadar bekle ..." demiştin, küçük kardeşini iki kere düşündürmeli! :)
t0mm13b

1
@ t0mm13b Bana yapmakla tehdit ettiği şey buydu! Dediğim gibi - başka seçenek yok;)
Liam W

1
İki faktörlü kimlik doğrulaması mı kullanıyorsunuz? Kapatmayı deneyin (başka bir cihazdan / makineden).
gary

Yanıtlar:


63

Bu aşamada bile birkaç yol var. Bunları hatırladığım / bulduğum kadarını toplamaya çalışacağım. Ayrıca, onu tek bir cihazla sınırlı tutmuyorum - ancak mümkün olduğu kadar çok kapsamaya çalışın, bu nedenle mümkün olduğu kadar çok okuyucuya yardımcı olacaktır. Aygıt etiketini sorunuzdan tuttuğunuzda herkesin onu bulması gerekir :)

Tüm cihazlar: kimlik bilgileriniz kabul edilmezse, doğru olsalar da

Bazen bu kısım çok sıkışık görünüyor, bu yüzden bu sayfada birkaç çalışma var. Diğerleri arasında, bunlar şunlardır:

 1. parola olarak null girmeyi deneyin. (google kullanıcı adınızla birlikte; bu sayfaya göre kelimenin tam anlamıyla yazılmalıdır null)
 2. @ gmail.com olmadan kullanıcı adınızı girmeyi deneyin
 3. 1 ve 2'yi birleştir
 4. GMail.com'dan normal kurtarma şifresi rutinini deneyin ve 1'den başlayarak başlayın.

Tüm cihazlar: Özel bir uygulama kullanarak ekran kilidini atla

GÜNCELLEME: Bu çözümde belirtilen uygulama artık mevcut değil. Bunun yerine, Ekran Kilidi Sıfırla aynı yapmalıdır.

TheUnlockr'a göre sorunun çözülmesi çok kolay olmalı:

 1. Google Play'in web sürümüne gidin.
 2. Android cihazınızla ilişkili Google hesabıyla giriş yapın.
 3. Ekran Kilidi Bypass'ı yükleyin (ne yazık ki şimdi ücretli bir uygulama).
 4. Cihazınızı yeniden başlatın.

Bundan bahseden bir başka kaynak da birkaç açıklama içeren UltraTechy.Com'dur . Buna göre, uygulama "çok fazla deneme" bloğunu atlatır, böylece doğrudan cihazınıza tekrar erişebilirsiniz (örneğin, sıfırlamadan önce tam bir yedekleme yapmak için). Bu uygulama kaldırılır kaldırılmaz, "çok fazla deneme" derhal tekrar yürürlüğe girecektir. Dolayısıyla birkaç adım daha eklerler:

 1. Git Ayarlar → Hesaplar ve Senkronizasyon
 2. Hesapları Yönet altında, Google hesabınız dışındaki tüm hesapları kaldırın. (bu, Google kullanıcı adınızı ve şifrenizi etkinleştirmelidir)
 3. Ayarlar → Uygulamalar → Uygulamaları Yönet seçeneğine gidin . Ekran Kilidi Bypass'ı bulun ve uygulamayı kaldırın. (bu hemen “çok fazla sayıda desen girişimi” ekranını tetikleyecektir)
 4. Nihayet telefonunuzun kilidini açmak için orijinal Google kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanın
 5. İşlemi tamamlamak için yeni güvenlik kalıbınızı iki kez girin

Tüm cihazlar: Web üzerinden kilidini açma

Modelinizi hala biliyorsanız (ve yalnızca cihazınızla oynayan küçük kardeşinizdi) ve Google Hesabı giriş bilgilerinizi / şifrenizi hazır bulunduruyorsanız, UltraTechy.Com başka bir yaklaşım sunar:

 1. Bilgisayarınızı kullanarak, Google hesabınıza giriş yapın
 2. Doğrudan bu bağlantıya gidin - https://accounts.google.com/IssuedAuthSubTokens VEYA sağ üst köşedeki e-postanızı tıklayın, Hesap ayarları'nı seçin , ardından en alttaki "Google hesap ekranının önceki sürümünü ziyaret edin" i tıklayın. tıklayın “uygulamaları ve siteleri yetkilendirme” senin altında Kişisel Ayarlar → Güvenlik .
 3. Altında “Bağlı Siteler, Uygulamalar ve Hizmetler” - “İptal Et Erişimi” Android ile Google Hesabınızın. “Tam Hesap Erişimine başarıyla erişmeyi iptal ettiniz” ekranını göreceksiniz
  [3. Adım için alternatif - Daha önce 2 Adımlı Yetkilendirmeye zaten kaydolduysanız ve en altta uygulamaya özel yeni bir şifre oluşturabiliyorsanız, devam edin ve yeni bir şifre oluşturun ve cihazınızın kilidini açmak için bu şifreyi kullanın]
 4. Cihazınıza Gmail giriş bilgilerini ve şifresini girin. Şimdi giriş bilgilerinizi kabul edecek ve bir desen ekranı gösterecektir. “Doğru” kalıba girdiğinizde ana ekranı görebilirsiniz.

Tüm cihazlar: Kalıp Kilidini ADB ile Devre Dışı Bırak

Bu kaynağa göre , kalıp kilidini ADB üzerinden devre dışı bırakmanın bir yolu var. Bununla birlikte, bunun için birkaç şart:

 • Cihazınız muhtemelen rootlanmış olmalıdır
  (burada belirtilmemiştir, fakat güncellememiz gereken veritabanı sisteme / sisteme aittir ve başka hiç kimse okumaya ya da yazma erişimine sahip değildir. Ayrıca dosyaları kaldırmadan /data/systemizin verilmemesi de olasıdır)
 • Aygıtta USB Hata Ayıklama etkin olmalıdır (köklü kullanıcılar: alternatif olarak USB Hata Ayıklama'nın gerekli olmadığı durumlarda kurtarma işlemine başlayabilirsiniz - ancak /databölümü el ile bağlamanız gerekebilir )
 • Android SDK bilgisayarınızda yüklü olması gerekir
 • cihaz prize takılı ve USB ile bağlı olmalı
 • bilgisayarda bir komut satırına ihtiyacınız var

Komut satırında aşağıdakileri girin:

> adb -d shell
# sqlite3 data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db
sqlite> update system set value=0 where name='lock_pattern_autolock';
sqlite> .exit
# exit

(Kay'dan bir yoruma göre , Android 2.3.7'de SQL-Beyanı okunmalı update secure set value=0 where name='lock_pattern_autolock';- en azından HTC Desire'daki CM7 ile)

Şimdi telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın, sonra tekrar açın ve düzen kilitlenmelidir.

Geeknizer'e göre, izlenmesi gereken birkaç ek adım var: Yeniden başlattıktan sonra, ADB kabuğunuzu tekrar kullanın ve ...

adb shell rm /data/system/gesture.key

Ardından yeniden başlatın. Cihaz yeniden başlatıldığında, yine bir desen kilit ekranı göreceksiniz. Ancak buradaki mandal: sadece rastgele bir desen deneyin ve kilidini açabilir ve deseni ayarlardan kaldırabilir.

İpucu: eğer Ayarlar uygulama kilitleniyor, yeni bir desen ayarlamak kaldırmaya çalıştığınızda tüm .key ve locksettings.db*dosyaları /data/system(bkz "Diğer" aşağıda).


Krlmlr tarafından yapılan bu yorumdan bazı ek notlar :

 1. Montaj /datagerekli olacaktır. Bu kullanılarak yapılabilir mount /dataaracılığıadb -d shell
 2. Eğer sqliteikili cihazda olmayan, sen kullanabilirsiniz adb pullkullanarak (örneğin orada düzenlemek, bilgisayarınıza veritabanı dosyasını kopyalamak SQLiteMan ve nihayet kullanmak adb pushcihazda değiştirmek için
 3. Onun Android 2.x cihazında, SQL komutunun olması gerekiyordu update secure set value=0 where name='lockscreen.lockedoutpermanently';

Tüm cihazlar: ADB'siz benzer şeyler

Cihazlarında USB Hata Ayıklama özelliği etkinleştirilmemiş olanlar için, burada açıklandığı gibi flaşlı bir fermuar kullanarak bir çalışma olabilir . Bu prosedür, zip dosyası (bağlantılı sayfada bulunacak), bir editör, meşgul kutusu ve cihazdaki root ile cihazın köklü hale getirilmesi gerekir. Kapsamlı prosedür - buraya dahil olmak için çok uzun. Ve zip olmadan da hiçbir yardım olmadığı için, bunun için bağlantıyı takip etmek zorunda.

Telefonlar: Kilidi devre dışı bırakmak için bir delik kullanın

Eğer bir telefonsa - yani sesli arama yapabiliyorsanız - burada açıklandığı gibi bir "güvenlik deliği" kullanabilirsiniz :

Kendinizi başka bir telefondan arayın, cevaplayın, telefonu kapatın, telefonu kapattıktan hemen sonra, ev düğmenizle biten <30-60 saniye boyunca düğmelerinize bir deli adam gibi basmaya başlayın (zamanlamanın doğru olması biraz zaman alabilir). Ayarlara gidin ve kalıp kilidini devre dışı bırakın.

Ancak, daha sonra yeni bir yöntemle sıfırlayabilmeniz için eski yöntemi doğrulamanız gerektiğinden, sizi daha sonra korumasız bırakabileceğini tahmin ediyorum. Ama yine de denemedim: bu yerdeki "başarısız denemeleri" görmezden gelebilir.

Telefonlar: Yeni bir hesap oluşturmak için bir delik kullanın

Telefonlar için bu yayına göre kötü bir çalışma var :

 1. Cihazı başka bir telefondan arayın (veya arayan bir arkadaşınız olsun)
 2. aramayı cevaplamak, telefonu kapatma
 3. kullanmak backanahtarı ( değilhome defalarca tuşu). Bu sonuçta sizi ana ekranınıza getirmelidir
 4. Ayarlar → Google Hesapları’na gidin ve yeni bir Google hesabı ekleyin. Bu yeni hesapla giriş yapın
 5. yeni hesap bilgilerinizi kabul ettikten ve giriş yaptıktan sonra telefonu kapatın ve kilit ekranına geri dönün.

Şimdi, kilit ekranını atlamak için ("unut" düğmesiyle) yeni Google Hesabının verilerini kullanın.

Windows PC'li Samsung kullanıcıları

GSMHosting.com'da sorunu çözebileceğini iddia eden Tek Tıkla-Çözümü var . Posterin aldığı çok teşekkürlere göre, işe yarayacak gibi görünüyor. Windows çalıştırılabilir dosyasını indirebilir, telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayabilir ve ...

Adli

Ah evet. Mahkemeler, polis, gizli servisler, kurumsal güvenlik için çalışanlar ... Onların da yolları var. Örnek gerekli mi? ViaForensic'in viaExtract modeli kilitlerini bile çözebilir ! Bu yüzden kırılmaz olduğunu sanma. Olsa da: Bu sadece burada bütünlük için bahsedilir - Kolayca bu konuda ellerini almak sanmıyorum :)

Daha

Bunun için daha fazla alternatif olabilir. Onlara rastlarsam, umarım cevabımı tekrar güncellemeyi hatırlarım;)… Ve işte başlıyoruz:


'ADB ile Kalıp Kilidini Devre Dışı Bırak' numarası, artık USB Hata Ayıklama özelliğini kapatmak istememe neden oluyor!
William C

1
Ayrıntılı açıklamanız için teşekkürler, kurtarma modunda USB hata ayıklamasını kullanarak açmayı başardım. Birkaç ipucu: Eğer belirtildiği gibi 1), montaj datagereklidir: mount /datain adb -d shelleserleri. 2) sqlite3cihazda mevcut değildi. Ben, dosyayı çekin yerel düzenleme ve kullanma geri itmek zorunda kaldı adb pull /data/...ve adb push settings.db /data/.... 3) Sonuçta, update secure set value=0 where name='lockscreen.lockedoutpermanently';cihazımda söylemek zorunda kaldım (Android 2.x, size söylemem gereken cihaz hakkındaki bilgileri nasıl bulacağımı söyle ;-))
krlmlr

1
"Uygulama Şifresi" (Web üzerinden Kilidini Kaldır altında) benim için çalıştı ve çok kolay oldu, teşekkürler! (Galaksi s2).
MGOwen

1
Bunun için teşekkür ederim. Veritabanı / ADB metodunu kullandım. Yine de söylemeye değecek bazı farklılıklar vardı. Veritabanım /data/system/locksettings.dbCM12’de. Ayrıca, adb (yetkisiz) üzerinden erişimim yoktu, bu yüzden Aroma FM v1.91 (v2.00 benim için işe yaramadı) kullanarak dosyayı harici bir SD karta çektim ve PC'de düzenledi.
PurkkaKoodari

1
@Izzy Görünüşe göre oy vermeyi unuttum. Ayrıca kurtarma işleminde ADB kullanmama izin vermeyen CWM 6.x kullanıyordum. Ayrıca, veritabanını kopyalamak için kullandığım aynı SD karttan Aroma zip kullandım.
PurkkaKoodari

8

Bu yüzden bugün benimle aynı şey oldu - kalıp kilidime korsan bir arkadaşım - çok fazla girişim - google hesabıma ve şifremi girmemi istedi, fakat doğru hatırlasam bile işe yaramadı. Tüm permütasyonları ve kombinasyonları ve olası şifreleri denedim. Bir çözüm bulmak için (ve fabrika ayarlarına sıfırlamadan kaçınmak için) birden fazla blog okudum. Sonunda neyin işe yaradığı çok tuhaftı - (herhangi bir şey girmeden oturum aç düğmesini tıklayıp ardından rastgele bir şey girin ve tıklamaya devam edin. Sonra kullanıcı adınızı (gmail olmadan) ve şifrenizi girin. Şanslıysanız, yeni bir düzen ve telefonunuz normal olacak, ancak bu kilitlendikten sonra 4-5 oldu ve her şeyi denedikten sonra. Bu yüzden bir deli gibi düğmelere basmak tek çekim oldu! Ayrıca bir dahaki sefere "Ekran Kilidi Bypass Pro" indirin.


0

Telefonumda CyanogenMod 11 çalıştıran ekran kilidi şifresini şöyle temizledim:

 • TeamWin (ya da diğer etkin etkin) kurtarma işlemlerinde önyükleme yapmak,
 • Bilgisayara USB kablosunu bağlayın, ardından aşağıdakileri yapın:

 

sudo -i
adb -d shell
mount /data
cd /data/system
rm gesture.key
rm password.key
 • reboot

Ve bir dahaki sefere yeni bir desen ayarlamak isterseniz, ayarları uygulaması çökecektir - aynı zamanda kaldırmayı unuttum locksettings.db*. En azından bu yakın zamanda rapor edildi.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.