Android 4.2 tablet kullanıcı hesabınızdan çıkış yapmanın bir yolu var mı?


12

Android 4.2 Jelly Bean'de tablet cihazlarda sunulan güzel özelliklerden biri, masaüstü işletim sistemlerinde olduğu gibi kullanıcı hesapları oluşturma yeteneğidir. Ancak, görebildiğim kadarıyla, herhangi bir yerde, örneğin bir kullanıcı tarafından başlatılan tüm işlemlerin durdurulmasıyla sonuçlanacak bir oturum kapatma seçeneği yok gibi görünüyor .

Çok kullanıcılı ortamlar dünyasında görebildiğim tek standart seçenek kullanıcı hesapları arasında geçiş yapmak. Bunu yapmak için Google Nexus 7 tabletimde tek yapmam gereken, ekranı kilitlemek ve ardından donanım açma / kapama düğmesine basarak kilidini açmak; açılan ekranda oturum açmak istediğiniz kullanıcı hesabını seçebilirsiniz.

Bu, diğer kullanıcıların başlattığı işlemlerin cihazın performansını etkileyebileceğinden endişelendiğim için oldukça önemlidir.


4
Aslında, donanım açma / kapama düğmesine basarak biraz daha kolay "oturumu kapatabilirsiniz": 3x3 ayar paneli kısayollarını göstermek için sağ üst köşeden aşağı doğru hızlıca kaydırın; panelin sol üst hücresini tıklayın, bu da bir fotoğrafınızdır. Bu sizi "giriş" ekranına bırakır.
offby1

İyi bir nokta, offby1, bu soruyu SORDUKTAN SONRA ekranı kilitlemenin yolunu keşfettim :-) Yine de, sorun çıkma ve aynı zamanda uygulamaları ve işlemleri kolay bir şekilde kapatma hakkında devam ediyor.
Chris Kobrzak

Endişelenme konusunda haklısın. Diğer kullanıcıların süreçleri gerçekten arka planda çalışıyor ve performansı engelliyor. Bunu pil istatistiklerinde ve etkin işlemler listesinde görüyorum.
AlikElzin-kilaka

Başka bir nokta, diğer kullanıcıların bir kilit korumasına sahip olabilmeleri, yani çözüm ne olursa olsun, diğer kullanıcıların faaliyetlerinden bağımsız olması gerekir.
AlikElzin-kilaka

Yanıtlar:


4

Bulduğum tek yol cihazı yeniden başlatmaktı .

Yeniden başlattıktan sonra diğer kullanıcılara geçmemeye dikkat edin. Başka bir kullanıcıya geçtikten sonra, aynı soruda söylediğin gibi, kullanıcısına geri dönseniz bile işlemleri başlatılır ve çalışmaya devam eder.

Google'ın bu sorunu çözmediği garip. Belki de daha yeni bir Android sürümü 4.3+?

* Bu, Android 4.2 ile asus bloknotumda başıma geliyor.


7

Terminal emülatöründe;

Kök ol

$ su

Kimliğini almak için kullanıcıları listeleyin. Listelenen ilk sayıdır, genellikle ilk kullanıcı için 11'dir. 0 sahibidir. IE 11: Kullanıcı: 10 & 0: Sahibi: 13

# pm list users

Kullanıcıların yürütme örneğini durdurma (oturum kapatma)

# am stop-user <id>

Genellikle 'dur kullanıcısıyım 11'

Cihaz sahibinin kimliğini (0) kapatamazsınız.


2
Kök erişimi gerektirir :(
AlikElzin-kilaka

Sistem uygulamaları için ActivityManager sınıfında açıklanmış alakalı bir API var mı?
TheLittleNaruto
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.