Telefonuma (SD kartıma değil) bilgisayarımdan nasıl erişebilirim?


9

TMobile'den bir MyTouch 4G cihazım var. Android 2.3.4 çalıştırıyor. Nasıl dosya koyabilirim ve sadece SD karttan değil telefonun kendisinden nasıl dosya silebilirim?


Telefonun kendisi ne demek istiyorsun? Dahili SD kart mı demek istediniz? Şunu mu demek istediniz: root dosya sistemi?
Liam W

Telefonun dahili belleği.
Jon

Hangisi...? Bu, kök sistem alanı veya Dahili SD kart anlamına gelebilir. Lütfen açık olun :)
Liam W

1
SD kartı çıkarırsam, telefonun bittiği hafıza o zaman. Ne dendiğini bilmiyorum, sadece telefondaki sabit disk.
Jon

Mesele şu ki, kök sistem veya dahili depolama SD kartı (normalde / emmc veya başka bir şey) anlamına gelebilir. Şimdi bir cevap göndereceğim :)
Liam W

Yanıtlar:


7

Sen yükleyebilir Android SDK bilgisayarınızda. Bu, örn. adb pushVe tuşlarını kullanarak cihazınızın depolama alanına komut satırı üzerinden erişme imkanı verir adb pull. İstediğiniz konfor seviyesi bu değilse, ADB'yi kullanan grafik araçlar da vardır:

ADB FileExplorer , dosyaları aygıttan / aygıta kopyalamak için minimalist bir ön uçtur . XDA geliştiricilerinden ücretsiz olarak edinilebilir (sadece bağlantıyı takip edin). Java ile yazılmıştır ve bu nedenle masaüstü bilgisayarlarda kullanılan hemen hemen tüm işletim sistemlerinde çalışmalıdır.

ADB Dosya Gezgini

Biraz daha fazla konfor istiyorsanız, aynı zamanda ADBBrowser da var . Linux ve Windows (32 bit ve 64 bit) için kullanılabilir, ayrıca bir uygulama tarayıcısı sunar. Ve son ama en az, orada QtADB Linux, Mac ve Windows için kullanılabilir (yine 32 bit ve 64 bit) dosya yöneticisi, uygulama yöneticisi, cihaz bilgileri, SMS, kabuk, ekran görüntüleri LogCat, yedekleme gibi faydalı özelliklerinden tam, / restore ... Bir seçim yap.

QtADB

Tabii ki, daha birçok olasılık var. Cihazınız köklü ise, Playstore'da yerel dosya sistemine uzaktan tam erişim sağlayan birkaç uygulama vardır.


ADBBrowser neden çalışmaz? Bu: chipperyman573.com/Capture.PNG neye benzediğidir.
Jon

Çünkü önce Android SDK'sını yüklemeniz gerekiyor ve adb çalıştırılabilirinin yolda olması gerektiği gibi (göründüğü gibi). Lütfen söz konusu uygulamanın kurulum talimatlarına bakın.
Izzy

0

Dahili SD Kart'ı (dahili SD Kartta saklanmadıysa resimlerin vb saklandığı yerlerde) kastediyorsanız, telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda bu harici SD kartla birlikte monte edilir.

Kök dosya sistemini (Android sistem dosyalarının bulunduğu IE) kastediyorsanız, bu yapılabilir, ancak doğrudan değil.

FTP üzerinden bir uygulama kullanarak bunu yapmanız gerekir ve dosyaların büyük çoğunluğunu görmek için root olmanız gerekir.

SSH Droid uygulaması , cihazınızı bir FTP istemcisi (Nautilus, Windows Gezgini, örneğin Filezilla).

Bunu yaparken, cihazınızın işleyişinde önemli olabilecek herhangi bir dosyayı silmemeye dikkat edin ve dediğim gibi - burada birçok şeyi yapmak için root gerekecektir.


1
Alternatif olarak, adb, dahili belleğe erişmenin başka bir yoludur, ancak komut satırında bir düzeyde rahatlık istersiniz.
Compro01
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.