Android TV ile Android TV'yi Kontrol Edin


11

Android 4.0.3 yüklü yeni bir televizyonum var.

TV'deki Android sistemini Android tabanlı telefonumdan kontrol etmek istiyorum. Aşağıdaki uygulamaları denedim.

XBMC - Harika bir uzaktan ve iyi arayüze sahip, ancak sadece bir uygulamayı değil, tüm Android sistemini kontrol etmek istiyorum.

DroidMote - Yalnızca root olarak çalışacak bir sunucu uygulaması vardır. (Evet TV'yi rootlayabilirim ama bu çaba)

TeamViewer - Yalnızca görüntüleme ve tıklama yoluyla uzaktan kumanda sunar.

Android sistemiyle arayüz oluşturma ihtiyacı nedeniyle tuşa basmanın ve Android sistemini kontrol etmenin root gerektirebileceğini anlıyorum, ancak root olmadan bunu yapmanın bir yolu olacağını ve Android'den Android'e çok uyumlu olması gerektiğine eminim.

Öneriler??

gözlük

Android - Telefon http://i.imgur.com/ZhEKh.png

Android - TV http://i.imgur.com/quPrq.jpg


1
Sorunuzdaki ayrıntı eksikliğinden dolayı, TV'nin kendi içinde herhangi bir belge bulunmaması gerçeği, bu nasıl kullanılacağını / kontrol edileceğini düşündürdü? Daha fazla bilgi vermek ister misiniz?
t0mm13b

TV'nin içine yerleştirilmiş küçük bir Android kutusunu çalıştıran WIFI / Ethernet bağlantısı ile birlikte standart IR girişine sahip bir TV'dir. Donanım yönü bu soru açısından önemli olmamalı, çünkü bir Android cihazını bir ağ üzerinden diğerinden kontrol etmek için iyi bir yöntem istiyorum. Yazılım tabanlı bir sorudur. Teşekkürler
Christopher Wilson

TV cihazınızı kingroot ile rootlayabilir ve daha sonra TV'ye ve mobil hava klavyesine hava klavye sunucusu kurabilirsiniz
Richard Expert

Yanıtlar:


3

Kogan'ın web sitesinde bulunan televizyonunuzun kılavuzunu kısaca okudum ve anlayabildiğim kadarıyla, uzaktan kumandalar tarafından kullanılan tipik IR dışındaki tek bağlantı arayüzü ağ tabanlı. Bu, kullandığınız uygulamanın, hem servis cihazı (yani TV'niz) tarafından desteklenmesi hem de Netflix uygulamasının yakın zamanda oluşturduğu gibi yerel ağ protokolünü kullanması gerektiği anlamına gelir.

DroidMote hakkında okuduğumdan , TeamViewer'a benzeyecek , ancak kaçınmaya çalıştığınızı anladığım kök ihtiyacına ek olarak eklediniz.

Burada önerilen bir çözüm sunmak zorunda değilim, ancak kazarken tespit ettiğim bazı sınırlamaları belirtmek istedim. Sanırım şu ana kadarki en iyi seçenekleri listelediniz, bu yüzden korkarım ötesinde başka önerim yok.

İyi şanslar.


Yanıtınız için teşekkürler. Açıkçası, kontrolün bir ağ bağlantısı üzerinden yapılması gerekir, böylece droidmote gibi uygulamalara bakılır. Başka bir Android cihazdan başka bir Android cihazdan ağ bağlantısı üzerinden başka bir Android cihazı kontrol etmenin "kolay" bir yolu olmadığını garip buluyorum.Android işletim sisteminin tuş basımı ve cihazların klavyesinden olmayan diğer eylemleri göndermede bazı koruması var mı? Tekrar teşekkürler
Christopher Wilson

Android işletim sisteminin tuş basımı ve cihaz klavyesinden olmayan diğer eylemleri göndermede bir koruması var mı? Aslında her türlü klavyeyle sınırlı değildir, aslında işletim sisteminin koruması vardır, yüklü herhangi bir uygulama, tuş vuruşlarını göndermenin zor olduğu benzersiz bir kullanıcı kimliğine (UID) sahiptir, diğer bir deyişle olayları başka bir sürece enjekte eder. eğer bu bir anlamda mantıklıysa, bu ifadeye bir çeşit cevap verir.
t0mm13b

1
Bu çok mantıklı. DroidMote uygulamasının düzgün çalışması için neden root'a ihtiyaç duyduğunu en çok beğenen budur. Ben sadece TV nefes için kök olması gerekecek bu eğlenceli olacak ......
Christopher Wilson

2

Cihazınız Google TV'yi destekliyorsa Google TV Remote uygulamasını deneyebilirsiniz


2

Remodroid, droidmote, tablet uzaktan kumandası ve hatta bir dizi vnc sunucusu gibi birçoğu root erişimi gerektiren bir dizi uygulama var ve kök erişimi gerektirmeyenler oldukça sınırlı özelliklere sahip.


Bu yüzden en çok diğer uygulamalar için tuş vuruşlarını vb sona erdirilmesi nedeniyle kök erişim gerekir gibi görünüyor .. Eh ben şimdi sömürmeye çalışıyorum ..
Christopher Wilson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.