Fastboot USB kullanmadan flash boot.img


10

Son zamanlarda telefonumu köklendirdim ve bir ya da iki ROM denedim. SD karttan başka bir ROM yüklemek için TWRP kurtarma kullanabilmenizi gerçekten kullanışlı buluyorum, bir PC'ye bağlı olmasına gerek yok.

Ancak, cihazımda (HTC One S) her ROM için de farklı bir boot.img dosyası yanıp sönmem gerekiyor, bu yüzden ROM'ları değiştirmek için telefonumu bilgisayarıma bağlamam gerekiyor. Bunu yapmazsam, yükleme ekranında takılı kalıyor. O zaman komutu kullanmalıyım

fastboot flash boot boot.img

boot.img dosyasının bulunduğu klasörden.

Bu önyükleme görüntüsünü USB üzerinden fastboot kullanmadan TWRP ile veya başka bir yolla yanıp sönmek mümkün mü?

Yanıtlar:


10

Yapılması gereken boot.img dosyasını paketlemek ve ClockworkMod veya TWRP ile yanıp sönmeye uygun yeni bir zip dosyası oluşturmaktır.

Önkoşullar :

 • Java gibi normal geliştirme paketlerinin yüklü olduğu bir Linux ortamı. ( Diğer platformlar için de geçerli olabilir , sadece aşağıda kullanılan yolu gösteren talimatların ileri eğik çizgi kullandığına dikkat edin /, bu yüzden \özellikle Windows ortamı için ters eğik çizgi olarak çevirin ! )
 • adb komut satırı aracı yüklü.
 • zip dosyasını imzanın ve kurtarmanın geçerli bir arşiv olduğunu doğrulayabilmesi ve doğrulayabilmesi için imzalamak için `` testign.jar '' aracı , aksi takdirde kurtarma bozuk arşivi veya benzerlerini rapor edecektir .
 • update-binaryflashable komut dosyası ile kullanım için dahili komut satırı uygulaması . (Bu herhangi bir flashable zip ile bulunabilir , önemli olan bu ikili ve gösterildiği gibi dizinin yapısında biriktirmek)
 • zip komut satırı aracı.

Dizininizin workdir olarak kabul edildiğini varsayarsak, tartışma için buna çalışma dizini diyelim , bu dizine kopyalayıp boot.imgaşağıdaki dizin yapısını oluşturalım - META-INF/com/google/androidbu önemlidir! Ve içinde, META-INF/com/google/androidadlandırılan ikili uygulamayı update-binarybu dizine kopyalayın . Dizin yapısı şöyle olmalıdır:

+ workdir/
   +
   |
   +--+ boot.img
   |
   |
   +--+ META-INF/
       +
       |
       +--+ com/
          +
          |
          +--+ google/
              +
              |
              +--+ android/
                  +
                  |
                  +--> update-binary
                  |
                  +--> updater-script

İle ilgili olarak updater-script, aşağıdakilerin içeriğini kopyalayın:

ui_print("Please wait, boot.img being flashed...");
show_progress(0.1, 0);
assert(package_extract_file("boot.img", "/tmp/boot.img"),
    write_raw_image("/tmp/boot.img", "boot"),
    delete("/tmp/boot.img"));
show_progress(0.1, 10);
ui_print("It is now safe to reboot! :)");

Unutmayın: Burada kafanız karışmasın, gösterildiği gibi güncelleyici betiği yalnız ve olduğu gibi bırakılmalıdır, bu yüzden Windows ortamında bunu yaparsanız eğik çizgiyi ters eğik çizgiye çevirmeyi denemeyin.

Dizin yapısının üst kısmına , yani iş dizininin dışına dönün ve aşağıdakileri yapın, bundan bir zip dosyası oluşturacağız:

zip -r my_custom_flashable_boot_unsigned.zip workdir/ki bu özyinelemeli bir işlevdir, bu her şeyi my_custom_flashable_boot_unsigned.zip adlı dosyaya alır .

Son olarak, zip dosyasını imzalamak için şunu sorun:

java -classpath testsign.jar testsign my_custom_flashable_boot_unsigned.zip my_custom_flashable_boot_signed.zip

Sonra bu SDCard genelinde olduğu gibi iterek adb push my_custom_flashable_boot_signed.zip /sdcard/ve elle kurtarma içine gitmek ve sizin için yanıp sönme yapacak zip arşivini (yani my_custom_flashable_boot_signed.zip ) belirtmek meselesidir .


Güzel, kendimi çok mükemmel talimatlar oluşturmak istiyorum. Bunun için bilgisayarıma ihtiyacım olacağı bir nokta değil, çünkü SD kartımın bir klasöründe tüm ROM'larım için flashable önyükleme fermuarları alabilirim, bu da istediğim duruma yol açacaktır.
MarioDS

2

Eğer varsa flash_imageikili, o zaman terminal emülatörü (flaş çizme, daha sonra dinlenme kullanarak kurtarma) üzerinden cihaz üzerinde yapabilirsiniz.

Sözdizimi: flash_image boot /sdcard/boot.img

Kendini Tanıtma Zamanı

Ben ikili için bir GUI sağlayan bir uygulama var. Burada bulun .

Bu ikili /system/bindosyaya sahip değilseniz, kurulabilir (Google - bunu indirip klasöre kopyalamanız gerekir) .

Bu, tüm cihazlarda çalışmaz, ancak akılda kalmanın tek yolu budur.


İyi anlarsam, terminal emülatörü telefonunuz normal modda önyüklenirken çalıştırdığınız normal bir uygulamadır? İşletim sistemi çalışırken yanıp sönen önyükleme sorunlarına neden olmaz mı?
MarioDS

1
@MarioDeSchaepmeester Telefon sadece önyükleme yaparken önyükleme kullanır;)
Liam W

Var gibi bunu downvote zorunda flash_imageihtiyaç duymaktadır kopyalanıp kullanarak el cihazından çağırılacak adb shell, belgelere ( exec bit kümesi (* kötü bir fikir ile sdcard yeniden bağlayın soruyor ben eklemek, sen! Linky sağlamak için başarısız) ) ve kök gerektirir su, bunun dışında, uygulamanızla ilgili olarak "kendini tanıma", nereden geldiğim Euro, 6,09 Euro'dur. pahalı ... fastboot normdur, CM'nin ilginç yolları vardır , - fastbootve ile farklı olan flash_imagenedir?
t0mm13b

Ayrıca ikili bilgisayar olmadan kullanılabilir.
Liam W

0

Bu önyükleme görüntüsünü TWRP ile yanıp sönmek mümkün mü [...]?

boot.emmc.win dosyasını yeniden adlandırın ve yerleştirin TWRP/BACKUPS/(yeni klasör oluştur). normal TWRP menüsünden yedeklemeyi geri yükleme

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.