Facebook ve Google kişilerinin 4.2'de senkronize edilmesini nasıl sağlayabilirim?


14

Kişiler uygulamasında (yani Google Kişileri), "Hesaplar" alanında, kontrol ettiğim Facebook kişilerini ekleme seçeneği vardır. Gelen Settings->Accounts->Facebook, ı, "Sync Kişiler" kontrol ettik henüz benim Facebook kişileri senkronize ediliyor gibi görünmüyor. Facebook uygulamam yüklü ve giriş yaptım. Yanlış yaptığım bir şey var mı? Bu, Jelly Bean (4.2.1) çalıştıran bir Nexus 4 üzerindedir.

İdeal olarak, üçüncü taraf uygulamaları kullanmadan ve bir adres defteri yerine koymadan Facebook kişilerini Google Kişiler'e aktarmak / senkronize etmek istiyorum.


1
Bunun bir üçüncü taraf uygulaması veya özel bir rom olmadan mümkün olduğunu düşünmüyorum. Yanlış bir şey yapmıyorsunuz, görünüşe göre artık Google ve Facebook artık birlikte iyi oynamıyorlar. (Çoğu kişi bu arada bir çözüm olarak HaxSync uygulamasını önerir , henüz denemedim)
Mahn

> Bu özellik Android'in 4.x sürümlerinde kaldırıldı. Senkronizasyon 4.1.2 çalıştıran Galaxy S3'ümde hala iyi çalıştığı için bu tamamen doğru olamaz, ancak yeni 4.3 sürümünde çalışan Nexus 7'de hiç çalışmıyor. Dahası, "kaldırılmışsa", neden Kişiler uygulaması - yalnızca Facebook için üst düzey işletim sistemi ayarları değil, gerçek kişiler uygulamasının kendisi de - yine de Facebook kişilerini kendi ayarlarında belirli bir seçenek olarak senkronize etmeyi içeriyor?

Yanıtlar:


10

Bu özellik Android'in 4.x sürümlerinde kaldırıldı. İletişim senkronizasyonum için UberSync kullanıyorum ve harika çalışıyor. Onunla herhangi bir sorun yaşamadım ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü kişi fotoğrafları almak için bir ayarı var. Bunu tavsiye ederim. Bir kez kurun ve unutun.


0

FB kişilerimin artık Motorola DROID RAZR MAXX'imde olmadığını ve birçok Arkadaş için orijinal "yalnızca telefon numarası" Kişi listelerine katılmadığını fark ettim.

Üst yanıtta listelenen adımları izledim ve telefonumdaki kullanıcı arayüzü FB Sync kapalı olduğunu söylese de, "Kişiler> Sol Alt Menü düğmesi> Hesaplar> Facebook'a dokunup" Kişiler'e (Senkronize etmek için dokunun) hafifçe vurun now: Sync is OFF) ", FB kişilerimi başarıyla senkronize etti.

Daha sonra Kişi listeme gitmek, orijinal Kişiler Kişisini bulmak, Kişiye> Sol Alt Menü düğmesine dokunun> Düzenle> Alt Sol Menü düğmesine dokunun> Katıl'a dokunun - ardından FB Kişisini bulun, tamamlayın ve kaydedin Katıl.

Artık her şey yolunda

DROID RAZR MAXX Android sürümü: 4.1.2


0

Ben yazdım TamperMonkey / GreaseMonkey bir google-gözlük-taranabilir QR koduna bir arkadaşının "hakkında" sayfasında iletişim bilgilerini kodlama çalışır ki, bunu gerçekleştirmek için komut dosyasını. Toplu dışa aktarma / içe aktarma veya senkronizasyon yapma (eksik) yeteneği kadar uygun değildir, ancak koşullar altında en iyi seçenek gibi görünmektedir.

TamperMonkey betiği GitHub'da


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.