Ekranım bozuldu, bilgisayarda cihazımda ne yaptığımı nasıl görebilirim?


15

Android cihazımın ekranı bozuldu ve ne yaptığımı göremiyorum. Cihazımla ilgili yanlış olan tek şey bu, gerisi anlaşılıyor. Cihaz ekranımı bilgisayarıma göndermenin bir yolu var mı?
Artık körü körüne çalışmak istemiyorum!

Yanıtlar:


14

Körü körüne çalışmaya devam etmek zorunda değilsiniz, Droid @ Screen'i kullanabilirsiniz : Windows, Mac OS veya Linux çalıştıran bir bilgisayarda gerçek veya taklit bir Android cihazın ekranını gösterir.

resim açıklamasını buraya girin

Droid @ Ekran , bir Android cihazın ekranını bilgisayarda gösteren bağımsız bir Java Swing GUI uygulamasıdır. Yazarı, tipik kullanımının bir uygulama demosu gösterdiğini veya eğitim sırasında olduğunu, ancak durumunuza da uyduğunu söylüyor.

Kullanmak için bilgisayarınızda aşağıdakilerin yüklü olması gerekir:

  • Java 6 (en az)
  • Android SDK , yüklü ve yapılandırılmış.
  • Android SDK kurulum dizinini gösteren ortam değişkeniANDROID_HOME (veya ANDROID_SDK_HOME). (İsteğe bağlı)
  • Yüklü hedef Android cihazı için USB sürücüsü .

Not: USB Hata Ayıklama , cihazınızda etkinleştirilmelidir . (Heads up için teşekkürler @ JasonC)

Galaxy Nexus'umla kullanıyorum ve telefonda olanlarla bilgisayar ekranında görüntülenen (2-4 s) arasında biraz gecikmeye rağmen, söylediklerini yaptığını söylemeliyim . Bunun için kök salmanıza bile gerek yok !

Yükleme ve kullanımıyla ilgili eksiksiz bir video ve metin talimatlarını da izleyebileceğiniz yazarın sitesinden indirebilirsiniz .


6
Çalışması için USB hata ayıklamayı etkinleştirmelisiniz, yani ekranınızı kırdığınızda hata ayıklama devre dışı bırakılmışsa işe yaramaz demektir, çünkü Android millet bozuk bir ekranla yapmak istediğiniz her şeyin bir çalışma ekranı gerektirdiği bağlantıyı kuramadı bu ayarı değiştirmek için.
Jason C

Telefona adaptörlü bir USB klavye bağlayarak ve dikkatlice planlanmış bir tuş vuruşları göndererek geliştirici modunu ve usb hata ayıklamayı etkinleştirmek mümkündür. Aynı üretici ve işletim sistemi sürümüne sahip bir telefonla bu tuş vuruşlarını planlayın. Örneğin, aşağı, aşağı, ENTER sizi uygulama seçici menüsüne götürür. Gezinmek için ok tuşlarını kullanın.
AtomicBoolean

0

Cihazınızda bir HDMI bağlantı noktası varsa, bunu HDMI bağlantı noktasına sahip bir ekrana bağlayabilirsiniz. Dan'ın dediği gibi Droid @ Screen gibi cihazın video çıkışını USB bağlantısı üzerinden bir PC'ye yayınlayabilen programlar var.


Cevabınızın ifadesini biraz geliştirdim Daniel. Eğer sakıncası Umut
Mindwin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.