Cihazımda USB Host Mode (OTG) desteği olup olmadığını nasıl belirleyebilirim?


52

Bazı Android cihazları USB ana bilgisayarı olarak işlev görebilir, böylece onlara bağlı diğer USB cihazlarını kullanabilirsiniz. Örneğin, telefonunuzdaki bir kamerada saklanan fotoğraflara göz atın veya telefonunuzdan içe aktarın ya da dosyaları tabletinize takılı bir USB bellek çubuğuna kopyalayın, tam boyutlu bir USB klavyeyi veya fareyi bir tablete takın veya harici bir GPS veya wifi cihazı kullanın .

Cihazımın bunu yapıp yapamayacağını nasıl anlarım?


OTG içeren tabletimde, Amazon'daki çevrimiçi ürün sayfasındaki özelliklerde yazıyor. Veri sayfasına bak. Eğer sahip olduğunu söylüyorsa, işte oraya gidin. Olmazsa ... Hayır derdim. Genellikle "reklam vermek" ve ürünlerinin neler yapabileceğini "göstermek" isterler. (Elektrik mühendisleri dışında kimse veri sayfaları okumasa bile.)
Anonymous Penguin

Yanıtlar:


52

Bağlı bir USB cihazı kullanmak için şunlara sahip olmanız gerekir:

  • Bir USB OTG (USB On-The-Go) kablosu
  • Cihazınıza yüklü USB Host Mode sürücüleri
  • USB Host Mode'u destekleyen cihaza yüklü Android işletim sisteminin bir sürümü
  • USB Ana Bilgisayar Modu için yerleşik donanım desteğine sahip bir Android cihaz (örneğin telefon veya tablet)
  • Sonunda, taktığınız her bir USb cihazı için cihazınızda sürücüler olması gerekir.

İşletim sistemi

USB Host Mode desteği Android sürüm 3.1 (Honeycomb) ' de sunuldu , bu nedenle Android 3.1 veya cihazınızda daha yeni bir sürüm yüklüyse, işletim sisteminizde gerekli desteği almanız gerekir, Android 4 ayrıca USB ve OTG desteği de ekler. Ayrıca, birçok üçüncü taraf ROM, donanım desteği olan telefonlara USB Ana Bilgisayar Modu desteği ekler, ancak resmi işletim sistemi sürümünde gerekli işletim sistemi veya sürücü desteğine sahip değildir.

Ana Bilgisayar Modu Sürücüleri

Hem donanım desteği hem de yeterince yeni bir işletim sistemi olan çoğu aygıtta, USB Ana Bilgisayar Modu'nu etkinleştirmek için gereken sürücüler yüklenir, ancak bazıları yüklenmez. Sürücüleri bulunmayan bazı modeller için sürücü uygulamalarını Play Store'da bulabilirsiniz. 3. parti talimatlara ve sürücülere sahip bazı modeller:

Kablo

Sadece normal bir USB kablosu kullanamazsınız. Bu aygıtlar hem bir USB "bağımlı" aygıt gibi davranabilir (örneğin, bunları bir PC'ye takıp müziklerinizi telefonunuza kopyalayabilir veya telefondan resim kopyalayabilirsiniz) ve bir USB "ana bilgisayar" (örneğin, Bir USB bellek çubuğunu tabletinize takıp dosyaları kopyalayıp çıkarabilirsiniz), belirli bir zamanda hangi durumda davranmaları gerektiğini söylemeleri için bir yol gerekir.

Bir USB OTG ( USB On-The-Go ) kablosu, cihazınıza bir ana bilgisayar gibi davranmasını söylemek için kullanılan bir şeydir, normal bir USB kablosu gibidir, ancak bir ucunda Zemin'e bağlı dahili pinlerden birine sahiptir. Cihaz ana bilgisayar olarak çalışması gerektiğini bilir (teknik olarak 4 ve 5 numaralı pinler OTG kablosunda toprağa kısa devre yapar).

Ek olarak, çoğu telefonun mikro-USB soketleri olduğundan, ancak çoğu USB donglesinin "tam boyutlu" USB fişleri vardır, birçok OTG kablosunun altında bir ucunda erkek bir mikro-B USB fişi ve bir de kadın USB-A fişi bulunur. farklı boyuttaki konnektörler arasında dönüştürme yapmak

Motorola USB OTG kablosu)
USB OTG kablosu olan Motorola Kamera Bağlantı kiti

USB OTG kabloları, birçok küçük elektronik mağazasının yanı sıra eBay veya Amazon pazarı gibi yerlerden oldukça ucuza satın alınabilir. Cihazınızın üreticisinin, genellikle "Kamera Bağlantı Kiti" veya "USB Memory Stick Bağlantı Kablosu" gibi bir şey adı verilen resmi bir ürün sattığını da bulabilirsiniz. Cesursanız, web üzerinde kendi OTG kablonuzu standart bir USB kablosundan nasıl yapacağınızla ilgili çeşitli öğreticiler de bulabilirsiniz.

USB aygıt sürücüleri

USB cihazınızı Android telefonunuza veya tabletinize taktığınızda, bu USB cihazının ne olduğunu ve onunla ne yapacağını bilmesi gerekir. USB bellek çubukları veya PPTP veya USB Yığın Depolama özelliğini destekleyen kameralar gibi yaygın aygıtlar için, bunlar genellikle işletim sisteminin içine yerleştirilecektir. Wifi, 3G veya Bluetooth donanım kilidi gibi diğer USB aygıtlarında, işletim sistemine önceden kurulmuş sürücüler olmayabilir veya yalnızca belirli aygıtlar için sürücüler olmayabilir.

Her şey birlikte nasıl test edilir

USB Host Diagnostics gibi gerekli donanım ve yazılımlara sahip olup olmadığınızı test etmenize yardımcı olacak bazı uygulamalar vardır . Cihazınızın yeteneklerini test etmek için kullanmak çok basit

  • Play Store'dan USB Host Diagnostics'i yükleyin
  • Koş
  • Tanılamayı Başlat bağlantısına dokunun ve talimatları izleyerek önce cihazınıza USB'ye bağlı hiçbir şey olmadığından emin olun ve ardından istendiğinde bir cihaza (USB flash sürücü gibi) takın

Çalışan USB Host Diagnostics

Her şey işe yararsa, öncelikle cihazınız ve çalışan işletim sistemi hakkında birkaç ayrıntı gösteren, ardından cihazınızın USB Ana Bilgisayar Modu'nu desteklediğini söyleyip söylemediğini ve ardından tüm önemli finali gösterip göstermediğinizi size söyleyen böyle bir özet ekrana sahip olmalısınız. Ana Bilgisayar Modu erişiminin test edilmesinin işe yarayıp yaramadığını bilmenizi sağlayan karar:

USB Host Diagnostics sonuç ekranı

Her şey çalışıyorsa ve uygulama USB cihazınızı başarılı bir şekilde algıladıysa (USB Host Mode'unuzun çalıştığını gösteren) halkalı bölümlerde "Evet" e ve 3. tarafa ne kadar eriştiğini gösteren (örneğin yerleşik olmayan) bazı detaylara sahip olmanız gerekir. ) uygulamalar cihaza sahip. Değilse, sorunun nerede olduğunu görmenize yardımcı olacak ayrıntılar bulunmalıdır.

Alternatif olarak , USB Host Diagnostics’in yazarı olan Chainfire’da, kişilerin testlerinde çalıştırdıktan sonra gönderdikleri tüm raporların (uzun) bir listesi vardır. Cihazınızı listede arayabilir ve cihazınız ve işletim sistemi sürümüne sahip kişilerin tüm testleri geçip geçmediğini görebilirsiniz. Cihazınıza buradan bir göz atın: http://usbhost.chainfire.eu/


Chainfire ayrıca, teşhis uygulaması tarafından bilgilerin gönderildiği tüm cihazların ve elde ettikleri sonuçların bir listesine sahiptir. Cihazı satın almadan önce desteğini kontrol etmek istiyorsanız Faydalı.
Compro01

Thanks @ Compro01 görmedim, bu bağlantıyı belirten bir not ekledik.
GAThrawn

Samusng GT-S5830V'nin OTG'yi desteklediğini bilen var mı? Eğer özel bir çekirdek yaparsanız lütfen ans!
LOG_TAG

Hangi USB OTG versiyonunun desteklendiğini gösteriyor mu (ör. USB3 OTG vs USB 2 OTG)?
Alex Rothberg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.