İpconfig'e benzer bir komut veya uygulama var mı?


24

Ağ adreslerimi telefonumda görmek istiyorum. Windows'ta bunun ipconfigiçin ve ifconfigLinux'ta kullanabilirim. Ancak bu bilgiyi Android cihazımda nasıl görebilirim? Bunun için bir uygulama veya komut var mı?

Daha spesifik olarak, hangi IPv4 adresini aldığımı ve hangi IPv6 adresini aldığımı veya almadığımı görmek isterim.


Bir IPv6 adresi alamayacaksınız, Android bunu desteklemiyor: android.stackexchange.com/questions/3718/…
Matthew

@Matthew: Aslında bir IPv6 adresi alıyorum, ancak bir tür IPv4toIPv6 veya bir tür yerel adres olmalı, çünkü bu bir web sitesini ziyaret ettiğimde olduğu gibi değil. Ve ben ipv6.google.com
Jonas

Ah, benim hatam. Bu, Google forumunda belirtilen "kısmi destek" olmalı.
Matthew

@Matthew: Şebeke operatörümde de bir sorun olabilir. Aslında onlardan yerel bir IPv4 adresi de alıyorum, bir What is my IPhizmeti ziyaret edip etmediğimi görüyorum . İşte ilginç bir blog yazısı T-Mobile: Clever or Insane? ama şebeke operatörü olarak T-Mobile'ım yok.
Jonas

Yanıtlar:


5

Eolwral tarafından ücretsiz OS Monitor'ü deneyin . Her fiziksel veya mantıksal ağ arabirimini, ilişkili ipv4 / 6 ve mac adresleriyle ve toplam Rx ad Tx ile görebilirsiniz. Ayrıca bana sorarsanız, açık bağlantılar ve daha fazlası için ücretsiz, harika bir uygulama.


29

Android ifconfig ile birlikte gelir, Terminal Emulator'ı yükleyin ve "ifconfig eth0" yazın ya da mevcut tüm cihazları listelemek için "netcfg" kullanın. Ifconfig olsa kullanmak için kök gerekir.


3
Birlikte çalıştık Android Terminal Emulatorama yürütme eğer hiçbir şey olmaz ifconfigve ben çalıştırırsanız ifconfig eth0alıyorum eth0: No such device. netcfgŞimdi test ettim ve IPv4 ile bir liste yazdırıyor, ancak IPv6 hakkında bilgi yok. Yine de teşekkürler.
Jonas,

3G için varsayılan arayüz Android'im rmnet0yerine adlandırılmış gibi görünüyor eth0, bu yüzden ifconfig rmnet0daha iyi çalışıyor.
Jonas,

2
eğer WiFi ile bağlandıysanız terminalinizde "ifconfig wlan0" kullanabilirsiniz

Kullanılabilir netcfgcihazların listesini almak için kullanın . En olası aygıtın kısa adını bulun (aygıtın yanında listelenen aygıtınızın ağ IP adresi olmalıdır). O zaman kullan ifconfig <shortname>. Örneğin , cihazınızın gerçek ağ IP adresine sahip olduğunu netcfggösterir wlan0(sahte IP benzeri değil 0.0.0.0), daha ifconfig wlan0fazla ayrıntı almak için yürütmeniz gerekir .
ADTC

@Ziana Mitchell: Önerilen düzenleme için teşekkürler, ancak önerilen düzenlemenizi reddettim. Düzenlemeniz iyi bir bilgidir, ancak bunu düzenlemek yerine kendi cevabınıza koymalısınız.
Lie Ryan

7

sadece yaz netcfg

arayüzü listeler ve herhangi bir terminal emülatörü üzerinde çalışır. telefonun kendisinde veya uzaktan


2
adb shell netcfgoh evet
Ciro Santilli,

6.0.1 cihazımda netcfg yok, meşgul kutusunda da değil.
m0skit0

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.