Android IPv6'yı destekliyor mu?


28

Acaba Android IPv6'yı destekliyor mu? Kullandığım telefon şirketinin IPv6 desteği olduğunu ve http://ipv6.whatismyipv6.net.ipv4.sixxs.org/ adresini ziyaret edersem bir IPv6 adresine sahip olduğumu duydum .

Ancak , http://ipv6.google.com gibi IPv6 adresindeki siteleri ziyaret edemiyorum , neden? Android IPv6'yı destekliyor mu?


Android'deki IPv6 (ve IPv4) araçlarının bir bolluğu için yüksek puanlı uygulamamı inceleyin. 2011'den beri IPv6 için Its been üstteki uygulama play.google.com/store/apps/details?id=com.tsts.ipv6&hl=en

Yanıtlar:


17

Android 6.0'dan itibaren, IPv6 protokolünün çoğunluğunun DHCPv6 gibi önemli parçalarla desteklendiği görülüyor. Kontrol bu Google iplik , daha fazla bilgi için listelenen spesifik sorunları bu yazı .


2
Android 7.0'dan itibaren sorun hala aynı.
Gaurav Kansal

7

Bu soruyu güncelleyerek, Android 4.0'dan itibaren IPv6'nın oldukça iyi desteklendiğini söylemek için. Hala çalıştığını / çalıştığını gösteren görsel bir gösterge yoktur, ancak cihazlar IPv6 adreslerini alır ve bunları varsayılan olarak kullanmaya çalışır.


3
"oldukça iyi desteklenir" oldukça kapalı. Adres ve rota almayı destekler, ancak DNS alma desteği yoktur (RA veya DHCP üzerinden), bu nedenle ortalama bir kullanıcı için kullanılamaz.
WhyNotHugo-1

Android 5.1.1 IPv6'yı destekler. Burada konsolun 'netstat' komutunun bir ekran görüntüsü ( https://twitter.com/juan_domenech/status/732535218662412288 ). Bu yazmayı Google’da my ipim nedir ’yazarak kontrol edebilir ve bir IPv4 veya IPv6’nın geri gelip gelmediğini gözlemleyebilirsiniz (yalnızca IPv6 WiFi ağlarında açıkçası). Sonuçta DHCPv6'nın gerekli olmadığı ortaya çıkıyor (SLAAC burada olabilir).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.