İki Android cihazın aynı videoyu aynı anda göstermesini nasıl sağlayabilirim?


13

İki çocuğumun uzun yolculuklarda film izleyebilmesi için araba kafalarının arkasına iki Android tablet takmak istiyorum.

Aynı videoyu aynı anda izlemelerini istiyorum ve mümkün olduğunca senkronize olmalarını istiyorum, çünkü ses otomobilin hoparlörlerinden çalınacak.

Herhangi bir çözüme açığım: Windows, Linux veya başka bir Android tablet çalıştıran akış sunucusu olarak ayrı bir makineye sahip olup olmadığı. Başka bir çözüm, iki cihazın her ikisinin de dosyalara sahip olması olabilir, ancak kontrol verileri bir cihazdan diğerine - master / slave tarzı - gönderilir. Gerçekten ideal bir dünyada, ön tarafta oturan biri tarafından bir cihaz tarafından kontrol edilebilir, ancak bu güzel bir şey.

Sorum şu: bu senaryolardan herhangi birine izin veren uygulamalar var mı? Yaklaşık üç saattir kendimi aradım ve hiçbir şey bulamadım.

nb: İki cihazda aynı anda çalmaya basmak uygun bir seçenek değildir ve çocuklar da kulaklık takmaz.


1
Bir tableti kullanmak ve iki koltuk başlığının arasına asmak çok daha kolay olur mu?
GAThrawn

Bunu düşündüm, ama bu bir) zor olurdu - bir fiziksel olarak iki koltuk arasında bir tablet asmak ?, b) tehlikeli - askıya alınmış bir tablet bir çarpışma durumunda ölümcül olabilir.
GarethD

A) Kardeşim bunu bir Nexus 7 ile arabasında yaptı, cihazı kullanırken devam ettiğiniz koruyucu bir kılıf satın alın, üstteki iki köşeye iki ilmek dikin, baş desteği sütunlarının etrafına asın. Koltuklardaki arkalıklar da dahil olmak üzere arabadaki çoğu şey, bir çarpışma durumunda ölümcül olabilir, ancak bu riskleri yerleştirdiğiniz yere kendi seçiminizi yapma hakkına sahipsiniz, yeterince adil.
GAThrawn

Cihaz akışı videosu olarak android, daha sonra koltuk başlıkları için LCD ekranlar / monitörler ne olacak? Daha kolay bir çözüm gibi görünüyor.
HasH_BrowN

şu anda VLC için Syncplay test ediyorum. işe yarayacak gibi görünüyor. eğer yaparsa, adım adım gönderirim. addons.videolan.org/content/show.php/…
tony gil

Yanıtlar:


2

VLC benim için mükemmel çalışıyor :) https://play.google.com/store/apps/details?id=net.codejugglers.android.vlchd&hl=tr

Bu bağlantıyı denedin mi? Moboplayer ve ES dosya gezgini kullanır. http://apcmag.com/how-to-stream-video-to-an-android-device.htm

Davy


Bu işi yapan var mı? Bu çalışan bir çözüm müdür?
HasH_BrowN

3
videoları senkronize etmek için VLCHD uzaktan kumandayı NASIL kullanacağınızı düşünür müsünüz? olduğu gibi, bu doğru bir cevaptan çok bir yorumdur.
tony gil

2

GarethD Orijinal sorunuzun beş yıl önce gönderildiğini biliyorum, ancak aynı çözümü arıyordum ve şimdiye kadar benim için çalışan bir tane buldum.
İki uygulama indirmeniz gerekiyor.
KÖK gerekmez!
Ana cihaz kurulumunda: Ayna
Bağımlı cihaz kurulumunda: AllCast Receiver
Bu hemen hemen hepsi. Slave'de AllCast Receiver'ı başlatın, sonra master'da Mirror'ı başlatın, listeden alıcı cihazı seçin ve slave cihazında ana ekranı görmelisiniz. Master'dan uygulamadan çıkın, video oynatıcınızı seçin, oynatmayı başlatın, arkanıza yaslanın ve rahatlayın;)
Aracın hoparlörleri üzerinden ses çalınması için araba stereo'ya bağlı ana cihazım var.
:NOT:
1. Bunun çalışması için her iki cihazın da aynı ağa bağlı olması gerekir.
2. Ücretsiz sürümünde Ayna uygulaması filigran döküm yapıyor. Üstte ve altta siyah çubuklu filmler izliyorsanız bu çok rahatsız edici değildir. Tam ekran videolar için yol alacak. Veya tam sürüme yükseltebilirsiniz.


1

Bunu halletmek uzun zamanımı aldı, ancak iki tablette bir filmi senkronize olarak oynatmak gplayer adlı bir uygulamayı indirdi. Daha sonra:

  1. oynatmak istediğiniz videoyu basılı tutun ve "paylaşım listesine ekle" yi tıklayın
  2. ikinci cihazı paylaşmak ve seçmek için karşıya geçin, bunu ikinci cihazda da yapın, ancak açıkça diğer cihazı seçin
  3. ikinci cihazda paylaşılan videoyu tıklayın ve indirmesine izin verin.
  4. sağdaki açılır menüden "grup medya paylaşım ayarları" na gidin ve "grup medya paylaşım hizmetini etkinleştir" yazan kutuyu işaretleyin ve bunu her iki cihazda da yapın
  5. her iki ekranın da açık ve paylaşım bölümünde olduğundan ve her iki cihazda da açık olduğundan, her iki ekranda da senkronize olarak oynatılması gerekir

Colin, gönderinizi düzenleyebilir ve gplayer uygulamasına bir bağlantı ekleyebilir misiniz? Şunu mu demek istediniz: GPlayer ?
Izzy


-1

Android için upnp maymunu kullanabilirsiniz. birden fazla cihaza akış yapabilir


3
Önerilen uygulamayı bulabilirseniz, bu bir seçenek olabilir. Eğer memnun Could düzenlemek cevap ve buna bir bağlantı içeriyor? Teşekkürler! :)
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.