nexus 7 ile çevrimdışıyken gps konumuna sahip olmak mümkün mü?


9

Bu benim için bir gizem, WiFi ve GPS'nin çalışmak için farklı yongalar kullandığını biliyorum, ancak İnternet erişimi olmadığında GPS konumunu kullanamıyorum.

Zaten önbelleği temizlemeye, devre dışı bırakmaya / etkinleştirmeye, yeniden yüklemeye çalıştım.

Nexus 7 cihazımı dışarıdayken GPS olarak kullanmak istiyorum, Google Haritalar çevrimdışı verilerini zaten indirdiğimi düşündüm.

Çevrimdışıyken çalışması gerekiyor mu değil mi? Gerçek bir GPS mi?Doğrudan harita üzerinde konum göstermiyor
jokoon

"GPS konumunuz" (telefonunuzun enlem / günlük koordinatlarını değerlendiriyor) veya "konumunuzun bir haritası" (telefonunuzun size bir harita üzerinde görüntülenen konumu) hakkında mı soruyorsunuz? Telefonunuz konumunu veri bağlantısı olmadan değerlendirebilir, ancak veri konumunu kullanmadan bu konumu her zaman bir harita üzerinde görüntüleyemez; ikincisi kullandığınız uygulamaya bağlıdır.
Bay Buster

Sorumu daha önce belirtmiştim, çevrimdışı görüntüleme için harita verilerini indirdim.
jokoon

@ Mr.Buster, yorumunuza göre, GPS + SIM ağı kullanarak internet olmadan GPS koordinatlarını (boylam, enlem) alabilmeliyiz. Tüm Android cihazlarda gerçekten mümkün mü (harita istemediğimizi varsayalım)? Ne kadar zaman + doğruluk gerektirir? (tekrar ediyorum, sadece koordinatlarla ilgileniyorum)
iammilind

Yanıtlar:


6

Bu sorunu yaşadım - bir düzeltme gelmiyor, sadece bir düzeltme almak çok uzun zaman alıyor .

Bu, indirilen aGPS verilerinin eksikliğinden kaynaklanmaktadır - verileri indiremez ve bu nedenle, yaşlanmayı gerektiren yalnızca GPS uydularına güvenmek zorundadır.

Bir süredir internet bağlantınız kesildiyse, bu etkilerden muzdarip olacaksınız. aGPS verileri birkaç gün boyunca veya konumu değiştirdiğinizde önbelleğe alınır, bu nedenle yeni bağlantınız kesilirse GPS bir süre sonra çalışmalıdır.

(Google Sisteminin konum kullanımı için etkinleştirildiğinden emin olmalısınız)


AGPS verileri bazı günler için geçerlidir ve zamanla bozulur (veya konumu değiştirirseniz geçersiz olur): İsteğe bağlı olarak indirebileceğiniz bir uygulama: play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2
ce4

1
@ ce4 Bu dediğim gibi kullandığım kesin bir uygulama - internet olmadan indiremezsiniz.
Liam W

Elbette. Sadece şimdi indirirseniz, indirme işleminin birkaç gün boyunca iyi olduğunu söylemek istedim .
ce4

Teşekkürler, kesinlikle doğru cevap olarak işaretlenmiş, aGPS standardının farkında değildim. Yani tam bir GPS protokolü değil, çünkü çok fazla güç tüketecek, değil mi? Yürürsem ve bağlantımı 7 açarsam, bir wifi hotspot'a bağlanabilir veya 12 dakika bekleyebilir miyim?
jokoon

@jokoon Correct;)
Liam W

0

Çalışmamasının nedeni, GPS'in çalışmak için bir harita ile eşleştirilmesi gerektiğidir. Cep telefonları bulunduğunuz yere göre harita verileri yığınlarını indirir ve harita verileriyle eşleştirir. Harita verileri olmadan, yalnızca boylam ve enlem verisidir. Bir bağlantı ile çalışabilmesi için, Wi-Fi aralığının dışında çalışmak üzere harita verilerinin depolanmış olması gerekir. Uygulama en az 2GB veri yüklemezse muhtemelen şansınız vardır.


Soruyu sorduğumda, bağlantımdaki tarayıcıya google harita verilerinin belirli bir karesini zaten indirdiğimi biliyordum. Soruyu tekrar okuyun, Google harita işlevlerini değil, GPS işlevselliğini sordum. İnternet bağlantım olana kadar gps'imin beni konumlandırmayacağını fark ettim. Sorun, cihazların düz GPS değil, APGS (yer antenleriyle değil uydularla konuştuğu için daha fazla pil çekiyor) olmasından kaynaklandı.
jokoon

0

GPS, internet veya WiFi olmadan çevrimdışı çalışır. GPS yapımında bir şey GPS uydusuna bağlanamıyor bu yüzden konumu göstermiyor.


-1

evet, GPS konumu gps yonga seti ile bağlanır. GPS'ten koordinatlar alabilir ve çevrimdışıyken saklayabilirsiniz. çevrimiçi olduğunuzda bunu Haritalar uygulamasında görüntülemekten daha çok yapabilirsiniz.


çevrimdışı demek istedim. Çevrimdışı kullanmak için harita verilerini indirirsem neden kullanamıyorum?
jokoon

google maps uygulaması artık çevrimdışı haritaları destekliyor. çevrimdışı kullanabilirsiniz
ozmank

-1

çoğu (belki de çoğu) telefonun yerleşik bir GPS alıcısı yoktur, bunun yerine konumlarını hesaplamak için cep telefonu kuleleri ve üçgenleme kullanırlar. WiFi bu arada hiçbir ilgisi yok, tamamen ayrı.
Diğer telefonlarda GPS bulunur, ancak GPS çok daha fazla pil gücü kullanma eğiliminde olduğu için yalnızca cep telefonu alımı olmadığında kullanacaktır (çoğu zaman cep telefonu işlevselliği kapatıldığında da kapanacaktır, çünkü bu genellikle yapılır aktif antenlere izin verilmeyen yerlerde (uçaklarda ve birçok hastanede olduğu gibi) ve / veya pil gücünü korumak için.


Harita verilerini indirdim, bu yüzden wifi olmadan haritaları kullanabilirim ve nexus 7 gerçek bir GPS'e sahip, bahsettiğiniz mobil kule değil. Yani?
jokoon

Telefonların hangi kaynağın kullanılacağına otomatik olarak karar verdiğini hiç duymadım . Doğru, bazı cihazlarda (birçok tablet dahil) yerleşik GPS yoktur - ancak çoğu telefonda AFAIK vardır (GPS olmadan bir Android telefonla hiç karşılaşmamışsınız). Bir aGPS sorunu olabilir, bu yüzden daha uzun sürer?
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.