İstenmeyen uygulama simgelerini ekrandan nasıl kaldırabilirim?


10

Android kullanmaya yeni başladım. Hiç ziyaret etmediğim veya yüklemediğim uygulamalar ekranımda görünüyor (Yuvalar, Candy Crush, Expedia, Droid Oyunları). Onlara dokunursam, onların sitesine giderim. Onları kaldırmak istiyorum ama nasıl olduğunu anlayamıyorum? Herhangi bir fikir?


3
Ana ekran veya uygulama çekmecesi mi? Her iki şekilde de ilk adım uzun basmak olacaktır.
jlordo

2
Simgeler uygun bir açıklama yapılmadan görünürse, yüklü başka bir uygulamanın bunları oluşturma olasılığı vardır. Bunlar kötü amaçlı uygulamalardır ve antivirüsler tarafından algılanmayacaktır. Sen en iyisi için uygulamalarınızı kontrol ederdim özgür ve eğlenceli tipi olanlar
Sid

İşletim sisteminin hangi cihazı ve sürümü? Yöntemler her biri için biraz farklı olabilir.
ale

Ayrıca, telefona önceden yüklenmiş olarak gelen bu uygulamalar mı?
ale

Yanıtlar:


6

Bazı spam tuzaklarına takılmış gibisin. Bazı uygulamalar reklamları bu şekilde yerleştirir - ancak yeni oyun mağazası kuralları artık buna izin vermemektedir. Diğerleri bildirim alanında da aynısını yapar. Airpush, bunun en iyi bilinen kötü kaynağıdır.

Cihazınızı bu tür uygulamalar için taramanızı öneririm. Örneğin TrustGo Ad Detector ile deneyin . Uygulama açıklamasından alıntı:

Reklam ağlarının cihazınızı nasıl kullandığınız hakkında bilgi toplaması yaygındır. Bilgileriniz daha sonra hedeflenen pazarlama kampanyaları için kullanılır.

Bazı yaygın ve agresif yöntemler şunları içerir:

 • Reklamları Android bildirim çubuğunuza aktarma
 • Ana ekranınızda yetkisiz kısayollar oluşturma
 • Varsayılan tarayıcı, ana sayfa ve yer işaretleri ayarlarını değiştirme
 • Bir reklam tıklandığında sizi e-postalara ve kısa mesajlara abone olma
 • Bir reklam tıklandığında telefon görüşmeleri yapma ve kötü amaçlı dosyaları indirme

En az bir satır tanıdık geliyor mu? (açıklama: canlandırma benimdir).

EDIT: Kötü amaçlı uygulamayı belirledikten sonra, ...

 1. Google'a bildirin (mevcut oyun mağazası kurallarına göre, bu tür reklamlara izin verilmez)
 2. diğer kullanıcıları uyarmak için uygulama hakkında yorum yapın
 3. uygulamayı kaldırın ve dışarıda bırakın
 4. Gelecekte, bu tür geliştiricilerden , reklam finanse edilen uygulamalarla kötü bir şey olmayan gizliliğinize saygı duymayan uygulamaları kullanmak isteyip istemediğinizi düşünün
  - ancak a) bu reklamların nereden geldiği açık olmalı ve b) ilgili olmaları gerekir Uygulamanın kendisine, yani kullanıldığında bu uygulamada görüntülenmesi - ve uygulamayı kullansanız da kullanmasanız da farklı yerlerde

+1 Oraya nasıl geldiklerine değinmedim. Sadece uygulamaları silmenin kötü niyetli olanların bunları yeniden yüklemesini engellemeyeceğini varsayıyorum, bunu eklemeliydim.
Peanut

Sağ. Nedeni iyileştirmek yerine sadece semptomları ele almak olurdu - bu yüzden bu dedektörlere işaret ettim. Kötü uygulamayı belirledikten sonra, önce Google'a bildirdiğinizden, diğer kullanıcıları uyarmak için bu uygulamaya bir yorum yazdığınızdan emin olun ve yalnızca ardından kaldırın (veya rapor edemez / yorum yapamazsınız).
Izzy

5

Ana ekranınızdaysa, onlara uzun basın ve ekrandaki çöp kutusuna sürükleyin. Sahip olduğunuz telefona ve Android'in hangi sürümünü kullandığına bağlı olarak, çöp kutusu farklı bir yerde olabilir. Çöp tenekesinin altındaki görüntüde ekranın altında ancak Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean'de üstte olduğunu düşünüyorum.

Bir simgeyi ana ekrandan silme

Bir uygulamayı telefondan (ve menü ekranından) Settings -> Appssilmek istiyorsanız, o zaman kurtulmak istediğiniz uygulamayı bulup bulun, üzerine tıklayın ve bir Uninstallseçenek olmalı, bunu tıklayın, uygulama ve simge menüden kaldırılabilir.

simgeyi menüden kaldırmak için bir uygulamayı kaldırma

Bu simgeler / uygulamalar kötü amaçlı bir uygulama tarafından yüklendiğini düşündüğüm herhangi bir şey yüklemeden göründüğünden, kötü amaçlı uygulamaların sadece yeniden yükleyebileceği simgeleri silebilirse de, sorunun kökü ile ilgilenmelisiniz, bkz. bunun nasıl yapılacağı hakkında bir öneri için.


1
Lollipop'lu yeni Moto X'imde çöp kutusu beyaz bir X Removeüst.
Bob Stein

-2

AVG'yi indirmeli ve uygulamaları ekranınıza yerleştiren uygulamayı taramalısınız ve bu, gelecekteki programları indirmemenize yardımcı olacaktır, bu yüzden AVG'nin, tüm kayıp durumunda telefonunuzu izlemenizi sağlayacak bir web sitesi vardır. ücretsiz.


1
AVG antivirüsünün OP sorusuyla ne ilgisi var? Yalnız değil, sözde anti-virüs tarayıcıları da bir aldatmaca vardır! :)
t0mm13b

+1 ila @ t0mm13b - bkz . Bu slashdot makalesine bakın .
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.