Google Drive’da birden fazla dosya veya bir klasörü çevrimdışı olarak kullanmak


32

Google Drive’da aynı anda birden fazla dosyayı veya tüm bir klasörü çevrimdışı duruma getirmenin bir yolu var mı? Çevrimdışı klasör için, bir belgeyle senkronize edilmesinin bir yolu olsaydı daha sonra belge otomatik olarak indirilirdi, bu mümkün mü?

Şu anda her dosyayı ayrı ayrı seçmem ve onu sıkıcı olan çevrimdışı duruma getirmem gerekiyor.

Yukarıdakileri resmi Google Drive uygulamasında yapma olasılığı yoksa, Android için buna izin verecek başka müşteriler var mı?

Yanıtlar:


9

Tüm dosyaları seçin (menü seçeneğini kullanarak otomatik olarak), sonra "çevrimdışı duruma getir" anahtarını kaydırın. Tüm seçimi cihazda tutacaktır.

Bir klasör seçebilirsiniz, ancak Google "çevrimdışı duruma getirmeyi" reddeder. Bunun yerine klasöre gidin ve eşitlemek için istediğiniz sayıda dosyayı seçin; ana klasör de şimdi oluşturulacaktır.

Sonunda otomatik olarak son dosyaları çevrimdışı hale getirme seçeneği de var, ancak bu dosyaların kalıcı olarak kullanılabilir olup olmadığını veya yalnızca birkaç hafta kullanılabildiğini bilmiyorum.


1
bu işe yarar, ancak seçili klasörleriniz olmamalıdır. Aksi halde hiçbir pin simgesi yoktur.
Vitas


3
Finally there is an option to automatically make recent files offlinebu seçeneği nerede bulabilirim?
orschiro

@orschiro Google Drive'a gidin, Ayarlar> Genel> Çevrimdışı
Elijah Murray

6

Sadece aynı problem vardı. Bu özellik isteğine göre, bu özellik gerçekten Google Drive Android Uygulaması'nın mevcut sürümünde uygulanmadı.

Görünüşe göre FolderSync buna izin veriyor (ücretsiz sürüm de çalışıyor). Google Drive’ı bir senkronizasyon hesabı olarak eklemeniz ve ardından yerel bir klasörü Google Drive’daki uzak bir klasörle eşleştirmenize olanak tanıyan yeni bir "Klasör çifti" oluşturmanız gerekir. Her bir Folderpair, iki klasör arasında nasıl ve ne zaman senkronize edileceğine ilişkin seçeneklerle doludur (bunun hangi yönde olması gerektiği vb. Dahil). UI süper kaygan değil ama iş yapıyor.


2

UncleZeiv'in haklı olarak söylediği gibi, Google Drive uygulaması paylaşım veya başka amaçlar için çoklu dosya seçimini desteklememektedir, ancak basit bir geçici çözüm vardır. Tarayıcınızda drive.google.com adresini açın ve istenirse, tarayıcı uygulamasında DEĞİL , tarayıcınızda açın . O sürücü uygulamasında açılırsa, o zaman Ayarlarınızdaki bu varsayılan (Android Ayarlar, temizlemeniz gerekir değil tarayıcı veya sürücü ayarları) -> Uygulamalar veya benzeri bir şey ve sürücü için net varsayılan. Drive.google.com adresinde birden fazla dosya seçebilirsiniz.


Bu artık geçerli görünmüyor.
Vitas

0

Google Drive uygulamasının geçerli sürümünde (Feb 2019), bir klasördeki birkaç dosyayı veya tümünü seçerseniz, alt kısımda bir çubuk görünür; Bu çubuktaki menü (ekranın sağ alt köşesinde) "Çevrimdışı Kullanılabilir" seçeneğini içerir ve seçilen tüm dosyalar için geçerlidir. Birden fazla klasörden seçilen dosyalar için bile çalıştığını düşünüyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.