Google Müzik'in cihazdaki tüm .mp3 dosyalarını içe aktarmasını nasıl önlersiniz?


20

Nexus 7 cihazımda birkaç sesli kitap ve / veya podcast yayınlamak istiyorum, ancak cihaza kendi klasörümü oluştursam veya herhangi bir MP3 dosyası eklesem bile, Google Music bunları algılar ve ekler dosya listesine.

Bu bir sorundur, çünkü "Tümünü Karıştır" özelliğini kullanabilmek isterim, ancak daha sonra Sesli Kitaptaki bölümlerde karışır. Bunu yapmasını hiç istemiyorum.

Herhangi bir tavsiye?


4
MP3 dosyalarını içeren klasöre bir .nomedia dosyası koymayı deneyebilirsiniz; bu, Google Müzik'in parçaları görmesini durduracaktır.
Liam W

"Klasöre bir .nomedia dosyası koy" ipucu artık çalışmıyor. Tüm dosyalar medya tarayıcı tarafından taranacaktır (klasörün kendisi "." İle başlaması hariç). Sebep: Medya tarayıcı, tüm dosyalara (ve yalnızca ".xxx" dosyalarını yedekler) ihtiyaç duyan MTP tarafından kullanılır
ce4

@ ce4 bundan emin misin? Android 4.2 çalıştıran bir Galaxy Nexus ve Nexus 7 kullanıyorum ve .nomedia hilesi Nexus One'dan bu yana beni aklı başında tutuyor. Hangi Android sürümünü kullanıyorsunuz?
Raghd Hamzeh

Pek değil. Ancak Google Müzik ve diğerleri (örneğin Galeri) artık .nomedia içeren klasörleri atlamayan medya tarayıcıyı kullanıyor.
ce4

Klasöre .nomedia koydum ve klasörü sadece "sesli kitaplar" yerine ".audiobooks" olarak yeniden adlandırdım. Cihazı yeniden başlattığımda sesli kitap google müzik listesinden kayboldu. Yani, bunlardan biri ya da diğeri işe yarıyor. Hangi bir mod sanırım soruyu kapatmak gerekir anlamına gelir? Cevabın cevap olarak değil yorumlarda olması nasıl işe yaradığından emin değilim.
Lokathor

Yanıtlar:


11

En yeni sürümde çalışmayan bir .nomedia dosyası hakkındaki yorumlara rağmen, bir .nomedia dosyası kullanarak tamamen güncellenmiş Nexus 7 (Nisan 2013 itibariyle) üzerinde sesli kitap dosyalarının Google Müzik'te taranmasını ve listelenmesini engelliyor.

Bazı son derece basit testler, bir dizin ağacının üstündeki tek bir .nomedia dosyasının tüm alt dizinlerin taranmasını önlemek için yeterli olduğunu göstermektedir. Benim sorumdan bahsettiğim durumda, "sesli kitaplar /" dizinindeki bir .nomedia dosyası, her kitap kendi dizininde .mp3 dosyalarından oluşan bir koleksiyon olsa bile, tüm kitapların taranmasını önleyecektir.


1
Bu dosyayı bir bilgisayar yardımı olmadan oluşturmanın uygun bir yolu var mı?
Nick T

2
ES Dosya Gezgini gibi bir dosya tarayıcı uygulamasında dosyayı kolayca oluşturabilirsiniz. Sadece dosya adı olarak ".nomedia" olarak adlandırılmalıdır, dosyaya veya bunun gibi herhangi bir özel içeriğe koymanız gerekmez.
Lokathor

Android 5.1.1 TV'mde çalışıyor gibi görünüyor. Müzik uygulamasını öldürdüm, müzik uygulamasının verilerini sildim ve yeniden başlatmak zorunda kaldım. Müzik uygulamasının verilerini silmem gerekip gerekmediğinden emin değilim ama önce yaptım, yeterli değildi, bu yüzden tekrar yaptım ve yeniden başlattım ve işe yaradı.
gman

3

Bir dizinin en üst düzeyine .nomedia eklemek benim için çalıştı, ama aynı zamanda kaynağı "Cihazda" dan "Tüm müzik" e çevirmek zorunda kaldı. Bir nVidia Shield Tablet üzerinde Android 5.0.1 kullanıyorum.


2
Az önce .nomedia'yı kökte ekledim, "Cihazda" dan "Tüm Müzik" e geçtikten sonra "Yalnızca İndirilenler" e döndüm ve çalışıyor.
Guy Starbuck

2

Podcast'ler klasörüne .nomedia eklediğimde (Google "Play Müzik" uygulamamda görünmek istemediğimde, yalnızca kaynağı "Cihazda" olarak "Tüm müzikler" olarak değiştirip, Şimdi yukarıda açıklandığı gibi çalışıyor. Podcast'lerim müzik çalarımdan kaldırıldı, ancak yine de Podcast çalarımda gösteriliyor.


1

.Nomedia kullanarak (Lokathor gibi .nomedia adlı bir dosya oluşturmak için ES Dosya Gezgini'ni kullanarak), tüm zil seslerim, podcast'lerim ve bildirim seslerim Google Play Müzik'ten kayboldu. HTC M7 üzerinde 5.1 kullanıyorum. (8/4/15)


1

Lollipop'u Not 3'te çalıştırarak .nomedia ekledim ve telefonu yeniden başlattım ve temizlemedi. Sonra Ben sadece indirilen çevirdi ve geri çevirdim ve "hepsini karıştır" hala temizlenmedi. Daha sonra telefonu tekrar başlattım ve sonunda temizlendi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.