Varsayılan Nexus 4 gösterge LED'i davranışı nedir?


19

Nexus 4 gösterge LED'inin varsayılan davranışı nedir ? Ne zaman yanar, hangi renklerde ve neden?

Google'ın resmi Nexus 4 dokümanları görünüşte LED'i kapsamıyor. LED davranışını nasıl özelleştirebileceğinizle ilgili uygulamalar veya makaleler veya daha fazla ayrıntı olmadan LED'den bahseden incelemeler buldum, ancak varsayılan olarak nasıl çalışması gerektiğine dair açıklama yok.


2
ve neden cevapsız çağrıları göstermiyor?
Yalla T.

2
API, geliştiricilerin uygulamaları için renk seçmesine izin verir. Geliştirici olarak özellik oldukça güzel olduğunu düşünüyorum çünkü shure olabilirim benim kullanıcıları kolayca bildirimler benim apps;)

Yanıtlar:


8

LED'in% 99'u "yeni, çıkarılabilir bildirim" anlamına gelir. LED renginin tam olarak nasıl seçildiğinden emin değilim, ancak uygulamanın ana ekran simgesini temel alıyor gibi görünüyor; IMO'da mavi bir simge / LED, Messanging (metinlerde) yeşil bir simge / LED ve Gmail'de bir süre simgesi / LED vardır. Renk, uygulamadan gelen her bildirimi tutarlıdır, bu nedenle hangi rengin hangi bildirim türü anlamına geldiğini öğreneceksiniz.

Görünüşe göre uygulamalar aracılığıyla da kontrol edebilirsiniz (ve muhtemelen bir şekilde sistem ayarlarıyla uğraşarak): Işık Akışı, uygulama başına Nexus 4 bildirimlerinin renklerini ayarlayabilir . Kendim denemedim, ancak Nexus 4 desteğini iddia ediyor.

Bu (şaşırtıcı derecede uzun) videoda LED'in gösterebileceği tüm renkleri görebilirsiniz (inanıyorum) . Seçilen renklerin çoğu, tipik renk görüşüne sahip olanlardan kolayca farklıdır. Kısmi renk körlüğünüz veya çakışan bildirim renklerine sahip uygulamalarınız varsa, bildirim rengi değiştiren uygulamalar sizin için yararlı olabilir.

LED , pil çok düşük olduğunda ve cihaz başka bir şekilde açılmadığında da kırmızı renkte yanıp sönebilir.


0

Uygulamaya bağlıdır. Örneğin Yahoo kullanırsam mor renge dönüşür.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.