Bağlantıları varsayılan tarayıcıda değil uygulamada açmaya zorla


16

Örneğin, Pinterest'ten hafta için ilginç bağlantılar içeren bir e-posta alıyorum. Bir raptiyeyi tıkladığımda Pinterest uygulamasında değil Chrome'da açılır. Bu, birkaç uygulamada olur ve özellik türünü "açık bağlantı" yapmanın bir yolu olup olmadığını merak ediyordu.

Bağlantıları varsayılan tarayıcıda (ör. Chrome) değil, ilgili uygulamalarında açılmaya zorlamak mümkün müdür?

Yanıtlar:


13

Uygulamalar, bağlantıların "niyet filtresi" adı verilen bir API kullanılarak uygulama kullanılarak açılmasını isteyebilir.

Uygulama doğru niyet filtresine sahipse, o uygulamayı kullanarak bağlantıyı açmanız istenir ve uygulama bununla bir şey yapar.

Bu sahiptir uygulama geliştiricisi tarafından kodlanmıştır edilecek ve uygulamayı koda sürece kendiniz uygulamak ve bunu eklemek için hiçbir yolu yoktur.

Bunu yapan bir uygulama örneği Google+ uygulamasıdır.


2
Diğer örnekler: Twitter, Google Haritalar, Oturaklı. Yani tamamen uygulama geliştiricilerine bağlıdır.
ale

2
Gmail uygulamasının bunu yapmadığını garip buluyorum. Örneğin: Android'de Chrome'da, Chrome masaüstünde bir e-postayı gösteren son sekmeyi tıklayın; bu durumda bu e-postayı Gmail uygulamasında açmak mantıklı olacaktır.
avernet

Lütfen niyet filtresi ile ilgili bazı belgeler veya daha fazla bilgi verebilir misiniz? Çok teşekkürler, muhtemelen bu cevap için çok daha fazla kredi alacaksınız, çok yararlı.
1984

6

Bu yardımcı uygulama Facebook, Twitter, Instagram, GitHub ve Goodreads bağlantılarını tarayıcı yerine uygulamalarında açar: Uygulamada Bağlantı Aç

Henüz Pinterest'i desteklemiyor, ancak teknik iseniz, yeni uygulamalar eklemek kolaydır ve kod yazmanız gerekmez! GitHub deposundaki ayrıntılar .


1
Uygulamaya Open Link yükledim ve çalışıyor! Bir veritabanı uygulaması var ve tablolardan birine URL için bir alan ekledi ve her zaman önce tarayıcıda açık. Paylaşım için teşekkürler.
Bay Xymon

Bu Android'de Firefox ile çalışmıyor?
endolith

1

Bağlantılar varsayılan olarak Chrome'da açılıyorsa, tek yapmam gereken Ayarlar -> Uygulamalar -> Varsayılan olarak ayarla'ya gidin, Chrome uygulamasını seçin ve düğmesine basın Clear defaults.

Bir dahaki sefere bağlantıyı tıkladığımda, telefon Open withsadece iki seçenekle sordu : Chrome ve Samsung İnternet Tarayıcısı. Chrome'u seçtiğimde Just once, bir kez daha Open withgeldi ancak bu kez 3 seçenekle: Pinterest, Chrome ve Samsung İnternet Tarayıcısı. Pinterest'i takip ettim Alwaysve hepsi bu.

Neden olduğundan emin değilim ama bu işe yaradı.


Pinterest kullanmıyorum, ancak ilk bağlantının Pinterest uygulaması tarafından tanınmayan kısaltılmış / kompakt bir URL olduğunu tahmin edebilirim, ardından tarayıcı şimdi Pinterest uygulaması tarafından tanınan bağlantıya yönlendiriyor. 2. bağlantıda ek seçenek. (bunun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi mevcut yanıttadır )
Andrew T.

0

Genel olarak yapamazsınız. Bir tarayıcıda açılan bağlantıların arkasındaki neden, normal web bağlantılarının aynı protokollerini kullanmalarıdır. Bu nedenle, belirli bir uygulama tarayıcı değilse , bağlantıların bir tarayıcı uygulamasıyla açılması gerekir.

Ancak, Android Market / Google Play Store uygulamasıyla bazı bağlantıların (özellikle piyasadaki Android uygulamalarına bağlantılar) açıldığını görmüş olabilirsiniz. Bu mümkündür, çünkü bu bağlantılar market://normalden ziyade bağlantılarında kullanılırhttp://

Onaylamanız gerekiyorsa Chrome tarayıcınızın varsayılanlarını temizlemeyi deneyin. Onları tıkladığınızda bir bağlantı açmak için bir uygulama seçmenizi sağlayacaktır. Bu seçenekli açık bir bağlantı verecektir (elbette tarayıcı uygulamalarını kullanmak için)

Bunu yapmak Settings -> Appsiçin Chrome uygulamasına gidin ve seçin. En alta kaydırın ve varsayılanları temizle düğmesini bulun ve tıklayın.


4
Bu aslında doğru değil. Bir uygulama, kullansa bile herhangi bir URL'yi açma niyetini kaydedebilir http. Örneğin, Play Store uygulaması http://play.google.com/store/apps/details?id=foobağlantıları ve bağlantıları işleyecektir market://.
Dan Hulme

-3

Uygulamaların geliştiricileri, bir güncelleme yoluyla uygulamaya bir tarayıcı ekleyenlerdir. Pinterest uygulamasının uygulama geliştiricisi bir tarayıcı işlevi eklemediyse, uygulamada harici bağlantıları açmanın bir yolu yoktur.

Geliştiriciler uygulamaya bir tarayıcı eklediğinde, varsayılan uygulamayı cihazınızda mı yoksa yerleşik uygulama tarayıcısında mı kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz.


2
Soru soranın tam olarak bu olduğunu sanmıyorum. Soru, yerleşik bir tarayıcıya sahip uygulamalarla ilgili değil, bir tarayıcı açmak ve uygulamanın web sitesine gitmek yerine uygulamayı o uygulamadan içerik açmak için kullanmakla ilgilidir. Örnekte, bağlantı Gmail'de ve soru soran kişi Pinterest içeriğini herhangi bir web tarayıcısıyla değil Pinterest uygulamasıyla açmak istiyor. Bir uygulamaya yerleştirilmiş bir "kısaltılmış" tarayıcı değil.
Dan Hulme

Maalesef son bölümü kaldırmam gerekiyor çünkü doğrudan adımlardan bahsetmeden "yalnızca bağlantı" olarak değerlendiriliyor. Bağlantıyı geri eklemekten çekinmeyin, aynı zamanda yanıtı tek başına yapmak için ilgili içeriği alıntılayarak (bağlantı çürürse, içerik hala korunur). Ayrıca, siteye bağlıysanız, her yazı / yorumda belirtmeniz gerekir (daha fazla okuma: Nasıl spam gönderilmez ). Aksi takdirde, bunu göz ardı edebilirsiniz.
Andrew T.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.