Sesli kitabı Google Müzik'ten nasıl ayrı tutarım?


15

Nexus7 cihazıma her sesli kitap eklediğimde otomatik olarak google müziğine koydu. Ve sonra elbette müzik dinliyorsam aniden bir hikayenin bir parçası olurum, bu gerçekten sinir bozucu. Sesli kitap dosyasına .nomedia koymayı denedim ama herhangi bir fark yaratmıyor

Herhangi bir fikri olan var mı?

Yanıtlar:


3

Google Müzik .nomediaipucu dosyasını yoksayar . Ancak "." İle başlayan bir klasör oluşturabilirsiniz. ve Google Müzik tarafından dizine eklenmesini istemediğiniz tüm ses dosyalarını buraya yerleştirin.

Örneğin:

/sdcard/.AudioNotToShowInGMusic/


1

@ Tzunki'nin ek bir "." Koyma çözümü gibi .nomedia dosyasını oluşturmak benim için çalıştı. sesli kitapları klasör adımın önünde. Ancak, bu "." klasörü gizli yaptı ve bu yüzden bilgisayarımda yeni ve eski sesli kitapları eklemek ve silmek için erişemedim. ES Explorer'ı yükleyip gizli dosyaları göstermek için kutuyu işaretleyene kadar telefonumda veya bilgisayarımda bulamadım. Sonra "." Silebilir. daha sonra dosyayı bilgisayarımda erişilebilir hale getirmek için.
Orijinal cevap için @Tzunki'ye ve gizli dosyayı bulma çözümü için @gertmenkel'e tekrar teşekkürler (bu tartışma burada )!


1

Farklı bir telefonum var ve medya uygulamalarında .nomedia bayrağını yok sayan sorunlar var.
Web araması, .nomedia bayrağının Önbellek nedeniyle beklendiği gibi çalışmadığını gösterdi. (önceden taranan veriler belirtilen önbellekte kalır)

Klasörü yeniden adlandırdıktan sonra medyayı yeniden taramak, .nomedia öğesi bulunduktan sonra bile verileri tutan önbellekle bu sorunu çözüyor gibi görünüyor. Taramadan sonra, klasör daha sonra yeniden adlandırılabilir ve ek medya taramaları klasörü düzgün bir şekilde yok sayar.
Bunun uzun vadeli bir çözüm mü yoksa başka bir kötü geçici çözüm mü olduğundan emin değilim, ancak şu ana kadar cihazımda benim için çözdü.

Medyanın güncellenmesi, yeniden adlandırılması ve yeniden taranması şu an için% 100 çalıştı, ancak klasörün içine yerleştirilen .nomedia bayrağı öncesinde yeni bir öğe kümesi tarandıysa, bu yöntemi tekrar uygulamak zorunda mıyım? Yani .nomedia ilk olarak :-). Şu anda klasör boş olsa bile birçok programın bayrağını erken attığını görüyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.