Google Asistan ile kişilerimden birine yol tarifi isteyebilir miyim?


9

Bir kişiye SMS veya e-posta gönderebileceğimi anlıyorum, ancak kişiye nasıl yol tarifi alacağımı anlayamıyorum. Google Asistan için bir kişinin adresine yol gösteren bir sesli komut var mı? Öyleyse, kişinin birden fazla adresi varsa ne olur?

Şu anda bunu yapmanın bir yolu yoksa, Kişi kaydını açmak için haritayı tıklayabileceğim bir kısayol var mı?

Yanıtlar:


6

Bu özellik şu an için kullanılamıyor. Ancak bu tür güncellemeler için Google Asistan uygulama sayfasını sık sık kontrol etmelisiniz . Bu özellik Siri'de mevcut, ancak şu anda muhtemelen alakasız. Bu arada, "eve yol tarifi" diyerek sizi eve götürmek için sırayla navigasyon yapabilirsiniz. Yine de iyi bir uygulama özelliği olurdu.


"İş" ve "ev" dışında ek konumlar eklemenin bir yolu olup olmadığını biliyor musunuz? Veya bir kişi kaydı yükleme komutu var mı (örn. "Açık kişi <adı>")? Anlamaya çalıştığım girişimlere
dayanmıyorum

Bildiğim kadarıyla, iş ve ev sadece iki
Buneme Kyakilika

1

kişinin adını "açık kişi" ve ardından kişinin adını söyleyerek arayabilirsiniz. Birkaç saniye sürer, ancak ad numaralarını ve adresleri gösterir. Bunların tümü doğrudan Google Asistan'dan aramak, kısa mesaj göndermek veya yol tarifleri almak için hafifçe vurmanıza olanak tanır.


0

Google artık arama işlevinin bir uzantısıdır, bu nedenle bir gezinme komutu vermek için arama sesi işlevini kullanabilirsiniz. Ancak aksanım nedeniyle sorunlara yol açtığını düşünüyorum.

Ancak, kişi uygulaması aracılığıyla doğrudan bir kişiye gidebilirsiniz. kişi uygulaması açıkken, istediğiniz kişiyi arayın (telefon sekmesinde değil, kişi sekmesinde olmanız gerekir - sık kullanılanlar sekmesi de çalışır). Kişinin resmine basın (veya resim yoksa simgesine) - bu, telefonla, telefonla, e-postayla, facebook vb.Gibi kişi ile yapabileceğiniz her şeyin bir eylem çubuğunu açar ve eylem çubuğunu kaydırdığınızda, basıldığında eylem kutusunda adreslerini gösteren harita simgesini görmelisiniz. Adrese basın, zaten her zaman kullanmıyorsanız haritaları seçin. Gezinme kabarcık çubuğunda standart olarak ayarlanmışsa, gezinme seçeneğine basın, aksi takdirde adresi getirmek için kabarcık çubuğuna basın ve gezinme seçeneğini seçin. Yalnızca yol tarifleri seçeneği varsa,


Son zamanlarda yaptığım şey bu. Ne yazık ki, sürüş sırasında yapılacak çok sayıda tıklama. Bir kişi kaydını almak için sesli aramayı kullanabilmeniz iyi olurdu. Bunu yapmanın bir yolu varsa bana bildirin
Dolan Antenucci

Artık Google'ınız var ve Samsung'daysanız S Voice'unuz var, ayrıca piyasada başka seçenekler de var. Aksanımla normalde herhangi bir sorun yaşamadan navigasyon uygulamasını başlatmalarını sağlayabilirim, ancak genellikle aksanım nedeniyle yanlış adresle sonuçlanırım.
jaamgans

Alternatif önerim, sesli olarak yapmanıza izin verebilecek, ancak daha az tıklamada etkinleştirebilecek Araba Gösterge Tablosu uygulamalarına bakmak olacaktır. Alternatifleri: CarHome Ultra, InDrive: Custom Car Home.
jaamgans
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.