Nexus 7 cihazımı nasıl rootlayabilirim?


14

Android 4.1-4.2.1 çalıştıran Google Nexus 7 tabletimde kök ayrıcalıkları kazanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?


2
Q'nuzu Köklenme İndeksimize ekleme özgürlüğünü aldım - ayrıca "köklendirme" etiketi için tag-wiki'ye bakın;) Ayrıca: Zaten bir "Nexus 7 rootkit" olduğunu biliyor muydunuz?
Izzy

@ LiamW Bunu oldukça faydalı buldum. Yine de bunu yapmayacağım, çünkü mevcut hafızamı kaybetmek istemiyorum. Belleği kaybetmeden bir Nexus 7'yi köklendirmenin veya daha sonra geri yüklemek için belleği en azından yedeklemenin bir yolunun mümkün olup olmadığını biliyor musunuz?
ComputerLocus

Adb backup kullanmak için düzenlemeye bakın :)
Liam W

1
@LiamW Size söylemiyordum - bu ifadeyi aldığınız için üzgünüm! Yaşasın ve yardım etmek demekti. Yazdığınız iyi rehber! Bu nedenle, köklenme konusunda iyi rehberler aramak için ilk etapta bağlanması gerekiyordu.
Izzy

Yanıtlar:


16

Nexus 7 muhtemelen rootlanması en kolay Android cihazlardan biridir ve tek ihtiyacınız olan Android SDK (ve 2 indirme).

Aşama 1

adbVe fastbootkomutlarını yükleyin . Ubuntu'da:

sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot

Windows'ta sen ancak sadece içeren bu zip indirebilirsiniz Android SDK indirmek gerekir adb, fastbootve bağımlılıkları.

Adım 2

Nexus 7'nizde System Settings->Developer Options->Check USB Debugging(İşlem çubuğundaki seçim düğmesini açık konumuna getirmeniz gerekebilir) bölümüne gidin . USB Hata Ayıklama seçeneğini görmüyorsanız, adresine gidin System Settings->About Tablet->Tap on 'Build Number' 7 times.

Nexus'unuzu bilgisayarınıza bağlayın.

Aşama 3

Windows kullanıyorsanız sürücülerin indirildiğinden ve yüklendiğinden emin olun - Windows Update bunları otomatik olarak bulmalıdır.

Bağlandıktan sonra bir terminal penceresi açmak (Windows: Win + R, tip cmdbasın EnterUbuntu:. ctrl+ alt+ t) Eğer fastboot & adb programlar (linux bunu yapmak gerek - onlar yolda bulunan) sıkıştırması var nerede ve gezinmek için .

Adım 3.5

Kullanıcı adb backup -all -nosystemverilerinizi backup.abdosyaya yedeklemek için yazın.

4. Adım

Tür adb reboot bootloader.

Adım 5

Nexus 7, fastboot moduna yeniden başlatıldığında yazın fastboot oem unlock. Cihazdaki bilgileri okuyun ve Yesseçeneğe dokunun . Önyükleyicinizin kilidi açılacaktır. Bu, tüm kullanıcı verilerini silecektir !

6. Adım

En son TWRP kurtarma görüntüsünü indirin . Fastboot ikili dosyasıyla aynı konuma kaydedin. fastboot flash recovery twrp.imgBu kurtarma görüntüsünü flaş etmek için komutu verin.

Adım 7

Fastboot menüsüne (kapak açıkken sırtında yeşil robot) itibaren seçenekleri arasında gezinmek için ses seviyesi tuşlarını kullanın start, restart bootloader, power off, için recovery mode. Kurtarma modunu seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Bir asma kilit ile google logosunu ve ardından yaklaşık 45 saniye boyunca TWRP açılış ekranını göreceksiniz. Sonra TWRP "sistem salt okunur mu?" "Hayır" a dokunmak yerine, bu değişikliklere izin vermek için kaydırma çubuğunu kaydırın. Bu size TWRP menüsünü, 8 büyük düğmeyi gösterir. Üzerine dokunun Advanced. Bir sonraki menüde üzerine dokunun ADB Sideload.

En son SuperSU zip dosyasını indirin ve adb ve fastboot ile aynı konuma kaydedin. UNZIP ETMEYİN.

8. Adım

Nexus 7'de, yan yüke hazırlamak için kaydırıcıyı kaydırın. adb sideload CWM-SuperSU-v0.99.zipYaklaşık bir dakika süren komutu verin ve ardından düğmesine dokunun reboot. Bu işlem birkaç dakika ve birkaç kez yeniden başlatılabilir, bu yüzden endişelenmeyin.

Nexus 7 artık köklü!

9. Adım

Tip adb restore <backup file made in 3.5>bir yedekten geri yükleyin.


3
Kullanıcı verilerini yedeklediğiniz 5'ten önce eksik bir adım var.
ott--

2
@ott Fixed ...;)
Liam W

Yedekleme ne kazandırır. Müzik, uygulama / uygulama gibi şeyleri kaydediyor mu? Özel olarak ne yedeklenir?
ComputerLocus

@Fogest Apps and appdata
Liam W

1
TWRP görüntüsüne bağlantı artık çalışmıyor (404).
Lennart
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.