Wi-Fi'nin yalnızca esir portal oturumu açma gerektirmeyen erişim noktalarına otomatik olarak bağlanmasını sağlamanın bir yolu var mı?


9

Genellikle, yürürken ve interneti kullanırken, bir Starbucks tarafından yürüyeceğim ve telefonum attwifi'ye otomatik olarak bağlanacak (ücretsiz, ancak tarayıcımı açıp onaylamamı gerektiriyor). İyi bir sebep olmadan internet erişimini bir süreliğine kaybediyorum.

Bilinen Wi-Fi ağlarına otomatik bağlantıyı kapatabilirim, ancak daha sonra kullanışlı, bant genişliği tasarrufu sağlayan bir özellikten kurtuluyorum.

Yalnızca oturum açmak için esir bir portal gerektirmeyen Wi-Fi ağlarına otomatik olarak bağlanarak, her iki dünyanın en iyisini elde etmenin yolları hakkında herhangi bir fikriniz var mı?


Ücretsiz ağlara otomatik bağlanmayı kapatmak sadece bant genişliği tasarrufu özelliğinden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel tehlikelerden de (oturum kaçırma ve benzeri) ne demek istediğimi görmek için sadece google DroidSheep için.
Izzy

Tabii ki - gerçekten istediğim, Ağ Adları yerine ayrı ayrı MAC'ları hatırlamak (ve ARP kimlik sahtekarlığını kontrol etmek).
AlexeyMK

2
Bireysel AP'lerle bu kolaydır: "Ücretsiz WiFi erişim noktalarının" otomatik algılanmasını kapatın ve hatırlamak istediğiniz her birine bir kez bağlanın. Bunlara cihazınız otomatik olarak bağlanacak, daha sonra erişilebilecektir. "Esir" olup olmadığını nasıl anlayacağınız için WeFi Pro - Otomatik WiFi'ye göz atın . Bu doğru yöne gidiyor mu? Bilmeme izin verin, böylece daha fazla ayrıntıyla bir cevaba dönüştürebilirim.
Izzy

Belki bu cevaptaki araçlardan biri (Açık WiFi Temizleyici veya WiFi AP Beyaz Listesi)? / android.stackexchange.com/a/79090
2bρɯͽ

1
5.0 (lolipop), "açılış sayfaları / oturum açma sayfaları" ile "zayıf sinyaller" ağlarına bağlanmayan veya otomatik olmayan bağlantı sağlayan "daha akıllı" bir wifi ve bluetooth AI'ya sahiptir. "Normal" olarak zayıf sinyaller olarak kabul edilir.
linuxdev2013

Yanıtlar:


1

Ben lolipop güncelleme hile yapacağını düşünüyorum. Lolipop, WiFi bağlantınız sizi internete bağlamıyorsa mobil veri bağlantınızı kullanmaya devam ediyor. Ancak, bunu giriş yapmanızı gerektiren bağlantılarla test etmedim.


0

Otomatik olarak bağlanmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda uygulama var. (Wifi bağlantısı gibi uygulamalar). Ancak, ücretsiz olmalarına rağmen bilinmeyen ağlara otomatik olarak bağlanmamanız önerilir.Bu ağlar kişisel verilerinize zarar verebilir.


Web'de bilinmeyen ağların, kötü AP'lerin tehlikeli olabileceğinden, verilerinizi izleyebildikleri, çalabildikleri, MITM yapabildikleri, vb. Bunu anlamıyorum. Bunu okuduğunuz kaynaktan bahseder misiniz? Ayrıca, okuyucuya aynı uygulama için devam etmek için iyi olacak söz konusu uygulamaya köprü ekleyebilir misiniz.
Firelord

1
@Firelord, mevcut makalelerin ton vardır, konuyla ilgili lütfen bir göz .. "Neden Sen Unsecure Ağlarına değil Bağlan" quickanddirtytips.com/tech/mobile/... mobileoffice.about.com/od/wifimobileconnectivity/f /… Safeandsavvy.f-secure.com/2014/09/29/danger-of-public-wifi
hizmet programı

0

Belirli Android cihazınıza bağlı olarak belirli ağlar için otomatik bağlantıyı devre dışı bırakma seçeneği olabilir - Sony Xperia el cihazlarında (Z1 Compact'ım dahil) WiFi ağ adını basılı tutabilir ve "Otomatik bağlanma" seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz - bu, Android cihazının WiFi'ye otomatik olarak sürekli bağlanmasını durdurursanız, ancak garip vesileyle silmeyi hatırlamanıza gerek kalmadan aynı ağı kullanırsınız.

Xperia Z1 Compact üzerinde WiFi uzun basma seçenekleri


0

"Her ikisi de Dünyanın En İyisi" 2012 yılından bu yana, bu nedenle (bu hiçbir internet anlamı değil, olsa bile telefon erişim noktasına bağlı kalacaktır) esir portal oturum açma otomatikleştirmek için WiFi Web giriş kullanıyorum diğer benzer uygulamalar ilk, ama o zaman benim üniversite wifi karmaşık bir esir portal (doldurmak için üç alan, basın düğmeleri, tıklamak için birden fazla pencere ...) kullandı WiFi Web Giriş otomatikleştirmek mümkün ilk uygulama oldu tüm süreç, o zamandan beri onunla kaldı ettik.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.