Android 4.2'de Geliştirici Seçeneklerini Gizle


18

Geliştirici seçenekleri menüsünün nasıl gösterileceğini biliyorum . Tekrar nasıl gizlerim?


Verilen cevapta ce4, root erişimi olmadan tekrar gizlenmenin mümkün olmadığını söylüyor android.stackexchange.com/a/33497/25403 Ve kök ile çözüm verildi
ndsmyter

Bu soruyu gördükten sonra cevabımı güncellediğimi itiraf etmeliyim ... :-) Burada da bir cevap derlemeyi unuttum, ama Compro01 bunu zaten yaptı ...
ce4

Yanıtlar:


13

"Ayarlar" uygulamasındaki verilerin temizlenmesi, Galaxy Nexus'taki geliştirici seçeneklerinden kurtulur (en az 4.1'de. 4.2 hakkında emin değilim), ancak bu yalnızca bu cihazda çalışabilir. Galaxy S3'ümde bunu yapmıyor.

Not : Yukarıdaki işlem , ayarlar uygulamasının ayarlarını temizler , yani aslında önem verisi aslında değildir. Bunu yapmakta iyi olmalısın.

Bunlardan kurtulmak için bilinen diğer tek yöntem root ve /data/data/com.android.settings/shared_prefs/development.xml dosyasını silmeyi gerektirir .
Bkz Android 4.2'deki geliştirici seçenekleri nerede?


Ayarlar için verileri silmek benim için yaptı.
13:14

0

Düzenleme: Yeni CM10.1, geliştirici seçeneklerini kapatıldığında gizleme özelliği ekledi .

GitCode

Geliştirici olduğunuzda, geliştirici seçeneklerini cep telefonunuzdan gizleyemezsiniz. Ancak bunu kapatabilirsiniz (Geliştirici seçeneği Ayarlar'da olacaktır).


Doğru değil, bkz. Compro01'in cevabı.
13:14

Birisi, devel seçenekleri menüsünün görünürlüğünün yanı sıra başka şeyler içeren ayarları silmek istemiyorsa ve telefon köklü değilse haklıdır.
ce4

@ ce4 - "Ayarlar" uygulamasının uygulama verileri, "ayarlar depolama" uygulamasında bulunan diğer her şeyin genel ayarlarını değil, yalnızca ayarlar uygulamasının ayarlarını içerir ve buradaki verileri temizleyemezsiniz. GUI aracılığıyla.
Compro01

@ Compro01 Teşekkürler! Göndermeden önce kaynağı okumalı veya verileri önceden incelemelisiniz. Diğer cevabı
ce4
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.