CyanogenMod'da seçici uygulama izinleri nasıl etkinleştirilir?


11

CyanogenMod'u (en son Aylık 10.1) kurduğum en büyük nedenlerden biri, uygulamalara belirli izinleri (en önemlisi ağ ve cihaz kimliği olanları) seçici olarak reddetme yeteneğine sahip olmaktı. Ancak, birkaç ay önce blog ve forum gönderileri olmasına rağmen, CM'nin bu özelliğe sahip olacağını belirterek, ayarlarda bulamıyorum.

Herkes bunu ana ROM'a yaptığını biliyor mu? Kendim dahil etmek istersem, CM ana repo kodunda birleştirebileceğim belirli bir kaynak ağacı var mı?

Teşekkürler.

Yanıtlar:


7

Bu CM7'de mevcuttu, ancak CM9 ve üstü sürümlerde kaldırıldı, çünkü kendimi tanımıyorum.

CM sahiplerinin bunu Android 4+ ile uyumlu hale getirmenin bir yolunu bulamaması ve dışarıda bırakması mümkündür.

Piyasada bunu yapabilecek uygulamalar var, ancak İzinler Reddedildi, ancak bu artık ücretli bir uygulama ve bunun işe yarayıp yaramadığını bildiremiyorum.

EDIT: Ad eldareraBu yorumlarda belirtildiği gibi, bunu CM10 ve sonraki sürümlere eklemek için açık bir özellik isteği var . Bu güncelleme isteğini izlemenizi öneririz.


1
Bu millet için teşekkürler! Gereğince konuda Bu yorumun , "Bu Geliştirme / Özellik isteğin başlığını üzerinde: Uygulama izinleri başına iptal yeteneği / Geri getiriyoruz uygulamayı düşünen aktif bir istek ve bir şeydir bu özel isteğin durumunun End.." :)
Animesh

1
Ayrıca ICS'ye kadar ücretsiz bir uygulama olarak LBE Privacy Guard da var . Bununla birlikte, playtore sürümünde Jelly Bean ile ilgili sorunlar olduğunu unutmayın (çözümler için XDA'ya gidin).
Izzy

2

Bu bir cevap değil, daha çok bir çözüm.

Diğer poster, izinleri iptal edebilen ücretli uygulamalardan bahsetti. SRT AppGuard'ı kullanmayı denemenizi öneririm , cihaz kimliği iznini iptal ederek Nexus 7 cihazımda ve yalnızca kablosuz aygıtlarında (özellikle WhatsApp) bir tablette olması gerekmeyen uygulamaları yüklemek için kullandım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.