Market için hangi Google Hesabının kullanıldığını nasıl bilebilirim?


38

Şimdiye kadar Market'ten hiçbir şey almadım, ancak ücretsiz uygulamalar yükledim. Şimdi, bir uygulama satın almak istiyorum ve Market'in doğru Google hesabını kullandığından emin olmak istiyorum, çünkü iki kişim var (biri kişisel @ gmail.com ve diğeri de iş için bir Google Apps hesabından). Bunu nasıl yapabilirim? Listedeki ilk hesabın piyasada kullanılan olduğunu varsayar mıyım? İlk önce hangi hesabı eklediğimi gerçekten hatırlamadığımı unutmayın.

Yanıtlar:


22

Google Play Store birden fazla hesap kullanımına izin veriyor. Uygulamada, kullanılacak hesabı seçmek için sol üst köşedeki (arama çubuğunda) "hamburger" menü düğmesine basın:

ekran görüntüsü

Bir uygulama satın alırken veya kurarken, ödeme seçim aşamasında kullanılan e-posta adresini görmek için iletişim kutusunu genişletebilirsiniz (gerekli izinler gösterildikten sonra). Bu noktada hala geri gidebilirsiniz.

ekran görüntüsü


8

Standart Google Apps hesaplarının Google Checkout’u kullanamayacağına dikkat etmekte fayda var, bu yüzden onlara bir kredi kartı koyamıyorsunuz ve böylece Market Apps için ödeme yapamıyorsunuz. Yalnızca son birkaç ay içinde yükseltilmiş Apps hesaplarına yükseltilmiş Apps hesapları olabilir (hesabınız yükseltilmişse, " Google Apps hesabınız şimdi tam bir Google Hesabı gibi daha fazla çalışıyor ." t Market'ten uygulama satın almak için kullanabileceğiniz tek hesap kişisel hesabınızdır.


7

Play.google.com adresini ziyaret edip "Android Uygulamalarım" ı tıklarsanız, her bir hesap için hangi uygulamaların indirildiğini görebilirsiniz. Bana göre, uygulama listemin tümü kişisel Google hesabımda ve yalnızca Google Apps hesabımda gösterilen sistem uygulamalarında gösteriliyor. Benzer bir senaryoya sahipseniz, kişisel hesabınızın cihaz içi satın alımlar için kullanılacağı sonucuna varmak muhtemelen güvenlidir.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.