Hangi uygulamanın GPS'e eriştiğini nasıl belirleyebilirim?


17

GPS'i periyodik olarak erişebileceğim bir uygulama ile bir Evo 4G'ye sahibim, böylece GPS'yi etkin bırakıyorum. Ancak, GPS simgesinin o uygulama için planlanandan çok daha sık göründüğünü görüyorum. Bulabileceğim her şeyi kapattım, bu muhtemel bir kaynaktı. Hangi uygulamanın GPS'e eriştiğini söylemenin herhangi bir yolu var mı?

Zaman zaman pil domuzu olabilecek başka uygulamalara sahibim, bu yüzden pil kullanımını izlemek, bazı kullanım değişiklikleri olmadan bunu gerçekten kesmeyecek. Bir uygulama, bir ayar veya bana söyleyecek bir günlük olmasını umuyorum.

Yanıtlar:


9

Yedek Parçaları İndirin .

Uygulamadayken, "Pil geçmişi" ne dokunun, ardından ilk açılır menüden "GPS kullanımı" nı seçin.

İkinci açılır menüden hangisini görmek istediğinizi seçin ("Son fişten çekildiğinden beri", "Önyüklemeden beri toplam" veya "Her zaman toplam") ve hangi uygulamaların GPS'e eriştiğini görmelisiniz.


3

'Test' modunu deneyin. Android'in standart bir parçası olduğuna inanıyorum, bu yüzden EVO'nuz üzerinde çalışmalı - HTC Desire HD'ımda çalışıyor.

Aşağıdaki numarayı çevirin:

*#*#4636#*#* (veya *#*#INFO#*#*)

Ardından, GPS istatistiklerini görmek için Pil Geçmişi, Diğer Kullanım ve ardından GPS Kullanımı öğesine dokunun.

Bunu doğru okuyorsam, bu GPS'in pil gücünü tüketmesine neden olan tüm uygulamaların bir listesini görüntüler, bence neredeyse aradığınız şey budur.


Denedim ve sayı Evo'mda hiçbir şey yapmadan kayboluyor. Yine de teşekkürler. :)
terry1769

Bunun için üzgünüm. Görünüşe göre ToxMox size tam olarak aynı işlevselliğe ulaşmanın bir yolunu verdi, bu yüzden +1 onun için :)
Matt H

1

Telefonumdaki tarayıcının konumu açık olduğundan, tarayıcı bazen GPS'e erişir. Büyük olasılıkla uygulamalar arka planda çalışır ve bulunduğunuz yere göre verileri günceller. Sosyal ağlar, haritalar / yol tarifleri uygulamaları ve diğer konum algılayıcı uygulamalar, arka planda çalışırken GPS verilerine erişiyor olabilir. Hangi uygulamaların ne sıklıkta senkronize edildiğini görerek daraltmaya çalışın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.