Bir Nexus cihazı Google'dan satın aldığınızda nasıl "hazırlanır"?


9

Nexus 4 için ödeme sırasında, bunu sağlama seçeneğine sahip olduğunuzu fark ettim :

Google Play'den bir Nexus cihazı satın alırken , ödeme yapmadan hemen önce sepetinizde 'Bu cihazı Google hesabıma bağla' onay kutusunun görüntülendiğini göreceksiniz . Bir Nexus cihazını Google hesabınıza bağladığınızda, cihazı ilk açtığınızda otomatik olarak adınızı ve kullanıcı adınızı cihaza göndeririz. Başlamak için Google hesabı şifrenizi girmeniz yeterlidir.

Bunun havalı mı yoksa ürpertici mi olduğundan emin değilim. Bu sağlama nasıl olur? Google'ın sunucu tarafında ne yaptığıyla ilgilenmiyorum:

  1. Cihaza ne gönderilir?
  2. Şifrelenmiş mi?
  3. Cihaz mesajı nasıl alır / işler?

IMEI'mi Google'a gönderen ve daha sonra bilgileri geri alan özel bir hizmet var mı?


1
Nexus 7 cihazımın Google Hesabıma bağlanmasını istedim, ancak aldığımda farklı bir şey fark etmedim. Hala ilk açtığımda yaptığım kurulum ve yapılandırmayı yapmak zorunda kaldım.
Raghd Hamzeh

1
Amazon'un yıllardır Kindles ile yaptıkları gibi, hesap bilgilerinize zaten bağlı olduğu gibi geliyor.
GAThrawn

Yanıtlar:


1

Bunu gördüm ve kısaca da inceledim.

Temel olarak, cihazı satın alırken Google Hesabınızı kullandığınız için Google, Google hesabınızı fabrikadaki Nexus cihazınıza bağlayacak ve ayrıntılarınızı e-posta adresinize gönderecektir.

Bu, cihazı aldığınızda Google hesap kurulumunun zaten tamamlanmış olduğu anlamına gelir; böylece uygulamaları açar açmaz indirebilir ve şifrenizi girebilirsiniz.

Şifrelenmesi olası değildir, ancak parola henüz girilmediğinden, başka biri cihazı alırsa e-postalar veya kart bilgileri gibi hassas bilgilere erişilemez.


2
Hmm Gönderilmeden önce cihazda bir yapılandırma olabileceğini düşündüm, ancak siparişleri doğrudan fabrikadan yerine getirmediklerini varsaydım ve gerçeklerden sonra açmayacaklarını düşündüm. Hiç kaynağınız var mı? Sadece merak uğruna.
Matthew,

@MatthewRead Kaynak yok özür dilerim, esasen varsayım (bunu söylemedim ). Büyük olasılıkla, yeni bir (sistem) sistem görüntüsünü yanıp sönüyorlar. Birisi kontrol etmek için sağlanan bir bağlantı daha iyi sipariş varsayalım ...
Liam W

6
DeviceID'nin (veya IMEI etkinliğinin) hesabınıza bağlı olduğunu düşünürüm. Güç açtığınızda ve "ev telefonu" zaten hesabınıza bağlı olduğunu bilir. IMEI genellikle kutunun yan tarafında "barkodlanır", bu yüzden sadece bir tarama yapar ve daha sonra arka uçta sunucu, uçlarını hazırlaması için "hazırlandığını" (muhtemelen cihazınızı köprüleyen ( imei) bazı veritabanında hesabınıza
Ryan Conrad

Ryan Conrad tam olarak ne düşündüğümü söyledi. Cihaz kurulum sırasında Google ile iletişim kurduğundan, istenen hesap adını alması önemsiz olacaktır. Nexus 4'ümün bu şekilde sağlanmasını düşündüm, daha sonra pratik bir yararı olmadığı sonucuna vardım çünkü yeni bir Uygulamaya Özgü Parola oluşturma ve girme konusunda daha zor bir görev yapmak zorundayım.
dgw
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.