Android telefonu İnternet erişim planı olmadan kullanabilir miyim?


16

Xmas için bir Android telefon almak istiyorum. Şu anda benim seçimim LG Optimus One.
Herhangi bir internet erişim planı olmadan, sadece mümkün olan yerlerde Wifi kullanarak kullanacağım.

Bazı sorularım var:

  1. İnternet erişim planım olmasa bile telefon kullanılabilir mi, yoksa ciddi kullanılabilirlik sorunları olacak mı? (örneğin: çalışmayan özellikler)
  2. Kablosuz bağlantı algıladığında otomatik olarak senkronize edilen Google Takvim ve GMail'e çevrimdışı erişimim var mı?
  3. GPRS / 3G aracılığıyla uygulamalara / telefondan İnternet'e bağlanma girişimlerini engelleme seçeneği var mı (böylece bir İnternet planım olmayacağı için kredimi taşıyıcıdan kesiyorum ...)?

Teşekkürler.


1
Bu, sorunuzla tamamen aynı değildir, ancak bu önceki soruyu usefu; Telefon planı olmayan modern bir Android telefonu kullanabilir miyim? android.stackexchange.com/questions/701/…
GAThrawn

Yanıtlar:


11
  1. EVET. Bunu normal bir telefon olarak kullanacaksınız, ancak ağlarla (Facebook, Twitter, IM'ler, Senkronizasyon vb.)
  2. EVET. Takviminize çevrimdışı olarak erişebilirsiniz. Ve evet, Kablosuz kullanılabilir olduğunda senkronize edebilirsiniz.
  3. Evet, veri trafiğini devre dışı bırakmanız yeterlidir.

Harika! Telefonu almaya gitmek için ihtiyacım olan buydu. Teşekkürler!
Nelson Reis

telefonu kullanabilmek için google hesabında oturum açmaya ne dersiniz?
Louis Rhys

1

Veri planı olmadan bir telefon kullanmak fiziksel olarak mümkün olsa da, ABD'de bir akıllı telefonun veri planı olmadan ağlarında etkinleştirilmesine izin verecek tek bir taşıyıcı bilmiyorum.

Düzenleme: ABD'de olmadığınızı gördünüz, bu sizin için geçerli olmayabilir.


1
Bilgi için, henüz bir veri planı (İngiltere'de) olmadan bir Desire HD aldı bir arkadaşım var. O evde ve ofiste Wifi vardır ve onun ağı olarak sözleşmeye veri eklenti üzerinde kısa vadeli eklemenize izin verir ve o vb tatilleri için kullanmayı planlıyor hangi gerektiğinde
GAThrawn

Bununla ilgili bilgi eklemeyi unuttum. Portekiz'deyim ve herhangi bir telefonu veri planı olmadan kullanmak mümkün. @GAThrawn tarafından söylendiği gibi ağım gerektiğinde 1 günlük İnternet almamı sağlıyor (ancak 1 euro ve 10MB veri için ... iyi bir anlaşma değil, ama yararlı olabilir). Böylece 3. sorum. Teşekkürler.
Nelson Reis

Matt ABD konusunda haklı. Ters durum vardı - sadece veri, ses yok - ve telefonum 3 gün sonra çalışmayı durdurdu. T-Mobile bir şekilde cihazımın türünü tespit etti ve Android akıllı telefonlarla düzenli planların "çalışmadığını" iddia etti. Toplam BS: P, tam bir ses + veri planı için ödeme yapmanız sadece bir bahane.
Matthew

Bunu bilmek güzel. Bir Nexus S almak ve sadece Veri çalıştırmak (aramalar için SIP kullanarak) fikri ile oynuyor.
Matt

1
İnternet üzerinden SIM ücretsiz bir android telefon aldım. Bir telefon ağı mağazasına girdim, ön ödemeli bir SIM aldım ve kullandım. Sorun yok. Veri erişimi istediğimde, minimum ücret (£ 5) ek ödeme satın alıyorum ve sesli arama kredisine ek olarak, kullanılmadığında 3 ay sonra süresi dolan 128MB veri alıyorum. Çoğu zaman sadece veri için WiFi güveniyorum.
RedGrittyBrick

0

GSM akıllı telefonunuzun kilidini açarsanız, ABD'de bir veri planı olmadan kullanabilirsiniz. TMobile'de artık engellenmiş verilerle AT&T'den (Android değil) kilidi açılmış bir akıllı telefonum var, bu yüzden bir düğmeye yanlışlıkla vurulsa bile geçmeyecek. Ek ücret yok. Şirketiniz bir akıllı telefonunuz olduğunu "algılasa" bile, sizden yeni bir telefon almadığınız sürece sizi bir veri planı almaya zorlamazlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.