Geliştirici seçeneklerimi nasıl sıfırlayabilirim veya Galaxy S2'mi CM10.1'de nasıl yeniden başlatabilirim?


14

Samsung Galaxy S2 cihazım var ve kullandığım ROM CM10.1. Geliştirici Seçenekleri ile uğraşıyordum ve "İkincil Ekranı Benzet" adlı bir seçenek gördüm. Bunu tıkladım ve 720'yi seçtim, sonra dondu. Zorla yeniden başlattım ve önyükleme animasyonunun sonunda durdu ve orada sıkışıp kaldım.

Tercihen yeni bir ROM yanıp sönmeden bunu nasıl düzeltebileceğiniz hakkında bir fikriniz var mı?


Kurtarma ve fabrika ayarlarına sıfırlama, bunu çözmelidir. Şu anda başka bir çözüm bilmiyorum.
Izzy

Bu işe yarayacağından eminim .. Bu yöntemi benim son seçenek olarak kullanacağım .. başka bir çözümle karşılaşırsanız lütfen bana bildirin .. teşekkürler
Kmelkon

3
Ah, elbette: Güvenli Mod'da önyüklemeyi deneyebilirsiniz . Bu normalde aksi takdirde zorla kapatma döngüsüne neden olan hatalı çalışan uygulamaları kaldırmak için kullanılır. Oradan herhangi bir geliştirme seçeneğini sıfırlayıp sıfırlayamayacağınızdan emin değilim (ya da güvenli moda bile başlıyorsa), ama denemeye değer. Ayrıntılar için bkz. Android 4.1+ sürümünü Güvenli Modda Önyükleme . Lütfen geri rapor edin - eğer işe yararsa bu yorumu bir cevaba dönüştürürüm.
Izzy

Ben sadece çok zaman kazandınız ve tekrar çalışıyor .. söylemek zorunda güvenli modda önyükleme .. geliştirici seçenekleri normale döndü .. rebooted ve bam! : D çok teşekkürler ..
Kmelkon

Sana yardım ettiğine sevindim! Yorumlarımı daha ayrıntılı bir cevaba dönüştürdüm. "Bu sorunun bir çözümü var" olduğunu belirtmek için kabul edilmiş olarak işaretlemek isteyebilirsiniz, bu da daha fazla "arayan" için yararlıdır. Maalesef, en az 15 tekrar kazanmadan önce oy kullanamazsınız;)
Izzy

Yanıtlar:


13

Bu durumda, verilen sırayla deneyeceğim iki seçeneğiniz var:

Güvenli mod

İçine Boot Güvenli Mod (ne için ayrıntıları Güvenli Mod içine Cihaz önyükleme olduğunu ve nasıl güvenli modda makalesinde bulunabilir Nasıl Güvenli Mod içine Önyükleme Android 4.1+ için :

 • Yöntem 1:
  1. Powergüç menüsü açılana kadar tuşunu basılı tutun
  2. "yeniden başlat" seçeneğini basılı tutun
  3. iletişim kutusunda "Güvenli Mod" u seçin ve "Tamam" a basın
 • Yöntem 2:
  1. Cihazınızı yeniden başlatın
  2. Güvenli Mod'a girmek için Vol+ve Vol-düğmelerini aynı anda basılı tutun .

Sol alt köşedeki "Güvenli Mod" filigranı size başarılı olduğunuzu söyler. Cihazınız normal şekilde açılmayacağı için Yöntem 2'yi seçmeniz gerektiği açıktır .

Şimdi, Güvenli Moddayken "Geliştirici seçenekleri" ni normale getirin. Ardından Güvenli Mod'dan çıkmak için normal bir yeniden başlatma yapın .

İpucu: Cihazınız Güvenli Modda yapışırsa, cihazı kapatın ve pili birkaç dakika çıkarın. Ardından pili tekrar takın; cihaz normal şekilde açılmalıdır.

Fabrika ayarları

Son çare olarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. Bunun tüm verilerinizin yanı sıra kendi yüklediğiniz uygulamaları da sileceğini unutmayın (ör. Önceden yüklenmiş uygulamalara dokunulmaz; SD kartınıza da dokunulmamalıdır). Cihazınız hala normal şekilde önyükleme yapamadığından, kurtarma menüsünden sıfırlayabilirsiniz. Kurtarma işlemine nasıl önyükleme yapılacağını öğrenmek için cihazınızın el kitabına bakın; birçok cihazda bu işlem , cihaz kurtarmaya başlayana kadar Vol+ve Powerdüğmelerine aynı anda basılı tutularak yapılır. Diğer cihazlar farklı kombinasyonlar kullanabilir; bu yüzden birkaçını deneyin, Google aramayı deneyin veya sitemizde arama yapın. Tabii ki hala görünmüyorsanız ayrı bir soruda sorabilirsiniz;)


1
keşke cevabını oylayabilir ama benim 15 temsilcisi gerekir :( ..
Kmelkon

1
Sadece 2 tane daha lazım. Başka bir iyi soru sorun (veya daha da iyisi, cevaplayabileceğiniz diğer soruları kontrol edin - oylanan cevaplar daha fazla temsil kazanır) Burada küçük bir destek almak ve o kadar da zor değil, inan bana :) Kabul ettiğiniz için teşekkürler!
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.