Nexus 4'teki kırmızı bildirim ışığı açılmıyor, cihaz yanıt vermiyor


51

Bu sabah Nexus 4'üm açılmıyor, bu yüzden prize taktım, ancak Power (Güç) düğmesine bastığımda beyaz batarya şarjı simgesi görünmüyor ve Power (Güç) düğmesine bastığımda telefon açılmıyor. Bunun yerine bildirim ışığı koyu kırmızı renkte yanıp söner. Ekran tamamen tepkisizdi.

Web sitelerinin çoğunda çok fazla mahkum ve hüzün var, kırmızı ışığın = cihazın tuğla olduğunu ima ediyor ancak bunun için resmi bir kaynak göremiyorum. Bu ışık ne anlama geliyor?

Yanıtlar:


44

Bu, telefonunuzun öldüğü anlamına gelmez. Pil tamamen boşaldığında , telefonunuz kırmızı LED ışığı kısaca yanıp söner . Bunu aldığımda, telefonu bir süre şarj cihazında bıraktım ve sonunda beyaz "akü şarjı" simgesi tekrar belirdi. Cihazı açtıktan sonra% 0 batarya vardı. Aslında, şarj cihazındayken (% 0'da) öldüğü için tahliye edildi, bu yüzden daha uzun süre şarj olmasını bekledim. Pilinin% 30'unu geri kazandıktan sonra çalışmaya başladım ve normal olarak boşalıyor, şarj oluyor ve çalışıyor gibi görünüyor.

Neden birçok site bunun telefonunuzun öldüğü anlamına geldiğinden emin değilim, birçoğu sadece "yanıp sönen kırmızı ışık ne anlama gelir" diyor, ancak telefonunuzu bir süre takılı bırakın ve tekrar açmayı deneyin Telefonunuzu onarıma çalışmadan önce.

Ayrıca normal bir microUSB çalışmıyor gibi görünüyorsa, Nexus 4'ünüzle birlikte verilen orijinal şarj cihazını + duvar siğilini deneyin. Babam N4 ile birlikte bu sorunu yaşadı ve diğer şarj cihazları işe yaramadı. Volt / amp / bir şeyin diğer kablolardan yeteri kadar olup olmadığından emin değiliz, ancak Google bunu önerdi ve işe yarıyordu.


4
Yanıp sönen kırmızı ışıktan ne haber?
David Snabel-Caunt

@DavidCaunt Bunu almadım; cihaz hiç çalışmıyor mu? Onu şarj etmek için bırakmak hiçbir şey yapmıyor mu? Bu zaten aldığım kırmızı ışık değil, bu yüzden farklı bir şey anlamına gelebilir
Ben Brocka

3
Sürekli yanan kırmızı, pilde ciddi sorunlar olduğunu gösteriyor; ölümün kırmızı ışığı. Neyse ki, birkaç gece boyunca gece boyunca cihazı şarj etmek için bıraktım ve birkaç gün sonra açmayı başardım. Xda'daki bazı kullanıcılar, kırmızı renkte çok yavaş bir kandırma şarjı kullanacaklarını belirtti ancak sorunun tam olarak anlaşıldığını sanmıyorum.
David Snabel-Caunt

Şarj cihazına koydum ama bir süre sonra kırmızı ışık yandı. Ve şimdi cihazda neler olup bittiğini bilmiyorum. Cihazı başlatamıyorum. Ücret almak için birkaç saat beklemeliyim.
sam_k

7

Sadece gördüm. % 100 taburcu basit bir durumdu. Bunu düzeltmek için dizüstü bilgisayarınızdan veya masaüstünüzden gelen usb şarj cihazını değil, şarj cihazını kullanın. Önce kırmızı ışık söner, sonra yanıp söner ve sonra beyaz şarj simgesi gelir. Açmadan önce en az 10 dakika sonra şarj olmasına izin verin, aksi halde tekrar kapanır (ancak kırmızı ışık moduna geçmez).

Çoğu durumda kırmızı ışık ölümün ışığı değildir.


2

Nexus 4'ümde de aynı sorunu yaşadım, telefon aniden öldü, güç düğmesine basın, beyaz Google yanıp söner ve sonra kapanırdı. Güç düğmesini kullanarak birkaç kez denedim, hatta hem ses düğmelerini hem de gücü aynı anda tuttum, hiçbir şey. Bu yüzden şarj cihazına taktım ve yanıp sönen kırmızı ışığı gördüm, "Ah hayır, bu iyi değil."

Sonra buraya geldim ve okudum, "Bu, telefonunuzun bittiği anlamına gelmez. Telefonunuz, batarya tamamen boşaldığında kısa bir süre kırmızı LED ışığı yanıp sönecektir", bu yüzden telefonu, birkaç dakika boyunca beyaz şarj cihazında bıraktım. pil göstergesi nihayet birkaç dakika sonra yandı. Şimdi bataryanın tamamen boşaldığını ve bir telefon için bir cam tuğlanın olmadığını anladım. Tüm forumları selamla!


10
Bu bir yorum olmalı, cevap değil.
Andrew Wonnacott,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.