Bir Android telefonun genel performansını iyileştirmeye ilişkin bazı genel ipuçları nelerdir?


30

Telefonunuzun performansını hızlandırmak / iyileştirmek için bazı genel ipuçlarını paylaşıp paylaşamayacağını merak ediyordum. Droid eris'imi bir yıldan beri kullanıyorum ve her zamankinden daha halsiz görünüyor. Yeni android sürümlerin telefona daha iyi geri bildirim verdiğini biliyorum ama genel olarak telefonumu veya diğer telefonları hızlandırmak için işletim sisteminden başka merak ediyorum. Temizleyebileceğim bazı önbellek veya program bilgileri var mı? Bazı uygulamaları kaldırırsam bir İyileştirme görebilecek miyim? Fabrikaya geri yükleyip bütün uygulamalarımı geri yüklersem bu yardımcı olur mu? Dışarıda hızlandırmaya / temizlemeye yardımcı olabilecek programlar var mı? Aradığım şey telefonun genel performansını artırmak. Bunu başarmak için kullanabileceğim bazı ipuçları nelerdir?Pil ömrünü artırmak, performansı iyileştirmeye genellikle eşdeğerdir: Android telefonumdaki pil ömrünü artırmak için ne yapabilirim?
Bryan Denny

Yanıtlar:


26
 1. Dahili bellekte biraz boşluk bırakın. Dahili bellekte 10 MB'den daha az bir süre kaldığında, Android çok yavaşlayabilir. En az 20 MB bırakın. Tecrübelerime göre, düşük dahili hafıza genellikle durgunluğun (ve rastgele hataların) temel nedenidir.

  • Özellikle dahili hafızanız varsa app2sd'yi mümkün olduğunca kullanın

  • Fazla kullanmadığınız büyük uygulamaları kaldırın.

  • (!) Köklü ROM'da, pm setInstallLocation 2uygulamaları SD karta yüklemeye zorlamak için hile kullanabilirsiniz (tüm uygulamaların SD karta güvenle yüklenemeyeceğini unutmayın ).

  • (!) Sistem uygulamaları güncellendiğinde, uygulamaların orijinal sürümü silinmez, böylece güncellemeyi kaldırabilirsiniz. Bu değerli yer kaplar; Eğer köklü iseniz, stok uygulamasını tamamen kaldırabilir ve bu alanı geri alabilirsiniz. Sistem uygulamalarınızı fabrika sürümüne döndürmek için artık "Fabrika Ayarlarına Sıfırlan" özelliğini kullanamadığınız için Modded ROM kullanmıyorsanız bunu tavsiye etmiyorum (en azından yeni bir stok ROM'u yeniden akıtmadan).

 2. Hızlı uygulamaları seçin.

  • Opera Mobile veya Mini kullanın . Borsa tarayıcı harika bir tarayıcı, ancak oldukça yavaş (Google'ın mobil ana sayfasında bile cehennem gibi durgun). Opera'nın dokunmatik arayüzü biraz can sıkıcı, ancak hisse senedi tarayıcısından çok daha keskin.

  • Hızlı bir Ana Ekran seçin. Bazı üreticiler telefonlarını hoş ancak durgun ana ekranla donatıyorlar. Daha basit ve daha hızlı bir ana ekran uygulamaları kullanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, canlı duvar kağıtları yapışmayı öldürür; onları kullanmak istiyorsanız, daha basit olanları kullanın.

 3. Görev Killer'leri, özellikle de otomatik olanları kullanmayın. Uygulamanın son derece yanlış gittiğinden ve uygulamanın kapatılması için daha kibar bir istek görmezden gelmediğinden emin olmadıkça bir uygulamayı Öldürmeye zorlamayın. Zorla öldürme uygulamaları, güvenli bir şekilde temizlenemeyen sistem servislerinde sarkan kaynakları bırakabilir. Öldürme işini Uygulama Yaşam Döngüsü'ne bırakın.

 4. Önbellekleri temizlemeniz gerekmez, önbellekleri uygulamaları hızlandırmak için vardır. Bir uygulamanın önbelleğe alınması uygulamasının yavaşlamasına neden olursa, bunu geliştiriciye bir hata olarak bildirin.

  • Önbelleğin temizlenmesi geçici olarak # 1'e (düşük dahili bellek) yardımcı olabilir , ancak temizleme önbelleği yalnızca geçici bir düzeltmedir. Uygulama yalnızca önbelleği yeniden oluşturur ve belleğiniz yeniden dolar. Bazı uygulamalar, önbelleği temizlemekten çok daha kullanışlı kalıcı bir çözüm olan önbellek boyutunu ayarlamanıza olanak tanır. Genel olarak, uygulamaları hala dahili bellekte yeterli miktarda alan varken mümkün olduğunca fazla önbellek vermek istiyorsunuz.

  • Büyük önbellekleri olan uygulamalar (örneğin haritalar), SD karta önbelleklemeli, yapmazlarsa uygulama geliştiricisine hata raporu vermelidir.

  • Önbelleğe alma özelliğinden dolayı, önbelleğin tutarsız hale gelebileceği zamanlar olabilir ve bu durum uygulamanın kafasını karıştırabilir; bu da muhtemelen rasgele çökmelere, yavaşlıklara, ANR'lere veya diğer rasgele davranışlara neden olabilir. Bu tür bir şey nadir, ama olur. Genel olarak, kötü önbelleklerin neden olabileceği hatalı davranışlar olmadığından şüphelenmiyorsanız, önbelleği yalnız bırakmalısınız.

 5. Android'i yükseltmek performans güncellemelerini getirebilir, ancak daha yüksek Android sürümleri öncekilerden daha büyük olma eğilimindedir ve # 1'e (düşük dahili bellek) neden olabilir. Bir yükseltme size en sevdiğiniz uygulamaların hepsini yükleyemediğiniz ve biraz boş alan bırakan çok daha küçük bir dahili hafıza bırakırsa, daha eski bir sürümde kalmak isteyebilirsiniz.

  • Android 2.2 (Froyo), CPU'ya bağlı programları 5 katına kadar artıracak bir JIT derleyicisiyle (Just In Time Compiler) birlikte geliyor (Spica'da JIT, Linpack'in puanını ~ 3'ten ~ 9'a çıkardı). Yavaş program genellikle G / Ç'ye bağlıdır, ancak CPU'ya bağlı işlemlerde yardımcı olmak biraz yardımcı olur.

  • Android 2.3 (Gingerbread) gelişmiş bir görev yönetimine sahip, Uygulama Yaşam döngüsü, halsizliğe ve pil kullanımına neden olan uygulamaları öldürür. Gingerbread ayrıca rastgele kekemeleri / duraklamaları azaltması gereken eş zamanlı çöp toplayıcıya sahiptir.

 6. Bazı uygulamalar, büyük miktarda veriye veya yönetilecek çok sayıda öğeye sahip olduklarında yavaşlayabilir. Örneğin, Incredible’daki hisse senedi SMS uygulaması, daha fazla ileti topladıkça aşamalı olarak yavaşlar. Bunu düzeltmenin tek yolu uygulamayı değiştirmek, mesajları silmek veya telefondan arşivlemektir (SMS Yedekleme + bunun için mükemmeldir).

(!) işaretli eşyalar potansiyel olarak tehlikelidir


1
Birkaç ipucunu burada bulabilirsiniz @ techcredo.com/android/android-tips-tricks-and-tutorials
pramodc84

Bir diğer olası gelişme ise aletlerin kaldırılması / değiştirilmesi olabilir. Telefonum masaüstümde Hava Durumu, Finans ve Haberler bulunan bir Günlük Brifing widget'ı ile geldi. Finans ve Haber bölümlerini kaldırdım ve Hava Durumu'ndan yeni ayrıldım; Haber bölümü sürekli güncelleniyordu. Masaüstümde gezinme performansımın geliştiğini hissediyorum. Aynı ilke, diğer gereçler için de geçerli olabilir.
Şans
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.