Android cihazlar için bir RAM testi var mı?


12

Aniden android.process.media ve com.google.process.gapps hatalarının birçoğunu üreten bir arkadaşımın telefonunu düzeltmem gerekiyor. Eski bir ROM olduğu için işletim sistemini yeniden yükleyeceğim ama merak ettim: memtestbir bilgisayarın RAM'ini test edecek x86 tabanlı cihazlar için, Android'de bir işletim sistemi yerine yüklenebilecek benzer bir uygulama var. aynı şeyi yapacak mı?


Ben MemTest x86 özellikle yönlendirilmiştir başlayanlar için, bildiğim kadarıyla açıkçası x86 mimarisine. ARMv6 veya ARMv7 mimarisi için böyle bir şey yok! Orada güç kazanmanızın nedeni - RAM yongaları ile ilgisi yok, daha ziyade, yüklü bir uygulamanın dalvikvm'in önbelleğini, ihmal edilebilir etki yaratan veya muhtemelen ekstra çerçeve ve şey eklemek ve bir çerçeve eklemek için bir çerçeve bölümünü değiştiren bir uygulaması çöktü -flashed in veya ahizeye itti ...
t0mm13b

Cihaza yeni bir ROM yükledim ve sorunun bir tekrarını yaşamadım. Bu sorunun hala bir gün cevaplanabileceğine inanıyorum - ARMv6, ARMv7 veya başka herhangi bir potansiyel mimari için herhangi bir donanım teşhisi bilmiyorum. Yararlı olur.
Peter Grace

Adil olmak gerekirse, RAM yongaları üretmekle ilgili kontroller ve düzenlemeler oldukça yüksektir ve tolere edilecek hatalara yer yoktur (eşdeğer Intel'in üretim öncesi fabrikasını düşünün ...) RAM yongaları ile akıllı telefonlar gibi cihazlar sıkıca entegre, başarısız olmayacak. Bu yüzden sorunuzun gerçek bir soru olmadığını ve yapıcı olmadığını düşünüyorum. Eğer tespit gibi, basit bir ROM flaş hıçkırık tedavi vardır ve silme / sıfır RAM yongaları ile ilgisi !!!
t0mm13b

6
Bu soruya neden yakın oylar olduğunu bilmiyorum. Benim için mükemmel bir konu var gibi görünüyor (böyle bir test olmasa bile).
ale

3
Üzgünüm tm, ama açıkçası entegre devreler hakkında çok az şey biliyorsunuz. Elbette el tipi bir cihazın hafızası başarısız olabilir. Bu bakımdan diğer hafızalardan farklı değildir. Hiçbir test aracı olmamasının sebebi de benim için net değil. Çoğu insan kontrol etmek için rahatsız olmaz ama sadece garanti iddia sanırım. Ayrıca, bu araçlar genellikle önyükleme zamanında çalışır, bu nedenle telefon kurtarma moduna alınmalıdır - ayrıca cihazı değiştirebildiğinizde çok çekici değildir.
Martur

Yanıtlar:


0

Bu, RAM, depolama ve diğer birçok cihaz özelliğini test eder : Telefon Kontrolü (ve Testi)


Uygulamalar, kök erişimi olmadan donanım kaynaklarını test edemez. Yapabilecekleri tek şey, donanım hakkında AMAP bilgileri almak için sistem tarafından sağlanan API'lara güvenmek veya OS tarafından uygulanan sınırlamalar dahilinde bir stres testi yapmaktır. Böylece performansı doğru tahmin edemezler.
Irfan Latif
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.