Telefon çağrılarını doğrudan bilgisayardan cevaplayın (Linux)?


12

İş bilgisayarımdayken, telefonumu USB üzerinden bağlamak ve telefona değil, doğrudan bilgisayara bağlı bir mikrofon ahizesi kullanarak doğrudan bilgisayarımdan aramaları cevaplama veya arama başlatma olanağına sahip olmak istiyorum.

Böyle bir şeyin zaten var olduğunu varsayarak Googled, ancak belirli bir kullanım bulamadım (GtalkSMS, EasySMS, Airdroid'i buldum, ancak çoğu sadece SMS / MMS içindir).

Bu nasıl yapılabilir?

Bunun doğrudan Google + 'ya bağlanması harika olurdu (telefonumu otomatik olarak kullanacak bir Hangout veya "web" telefon numarasına sahip bağlı telefonumu kullanacak bir GTalk çağrısı başlatmak gibi).

Yardımın için teşekkürler!


Sorunu "konu dışı" için kapatılmaması için biraz yeniden ifade ettim ( SSS'ye bakın : X yapan bir uygulama önerebilir misiniz? ). Ayrıca herhangi bir ek uygulama içermeyen bir çözümden memnun kalacaksınız :) Btw: Neden sadece telefonunuza bağlı bir kulaklık kullanmıyorsunuz?
Izzy


Değişiklikler için teşekkürler. Fikri (Ben telefon görüşmeleri çok yapmak / almak) telefona bilgisayardan geçiş yapılmasını önlemek için, ve benim bilgisayar ahize :) yolu daha rahat
Cyril N.

Evet, bunun sebebi olduğunu zaten düşündüm. Sadece emin olmak istedim. Son yorumumda birkaç ilgili soru da bağladım, belki bunlardan biri yardımcı olabilir (eğer öyleyse, lütfen burada belirtin - kendiniz bir çözüm bulmanız durumunda bile kendi sorunuzu cevaplayabilirsiniz).
Izzy

1
İkinci bağlantı bu soru; =)
Cyril N.Şub

Yanıtlar:1

Gördüğüm kadarıyla ADB ve özel kodlama dışında USB üzerinden çağrı yönlendirmeyi güvenilir hale getirmek için bir çözüm yoktur; BlueTooth kendinden kaynaklı MiTM İstemci çağrıları için çok güvenli olduğunu düşünmüyorum ... yan not, "Kötü USB" (AKA Rubber Ducky veya HID) saldırıları, cihazınıza en son nesil çapraz platform bulaşmışsa kolayca dağıtılabilir zararlı; işyeri güvenlik telefonlarının şirket ağına veya bilgisayarlara takılmaması gerekiyorsa ... bu yüzden istediğiniz benzer özellikleri sağlamak için çalıştığımı bileceğim.

Geçmişte kullandığım hile telefonun çağrıları cevaplamak için bir PC'ye bağlı olmasını gerektirmez, ancak yine de istendiği gibi çalışmalıdır; aramaları hücrenize veya PC'nize yönlendirmek için Google Voice numarasına bakın; Google Voice kullanmanın ek yararı, kişi gruplarının veya tek tek kişilerin kendi özel sesli posta karşılama kurulumuna sahip olmalarıdır.


0

Apple'ın "Süreklilik" özelliklerinden biri olan "Handoff" da bu ... evet? Ancak Handoff'un sadece iyi btwn Mac ve IPhone'u ... bu nedenle, Mac'imdeki Android telefonuma gelen aramaları aramak ve cevaplamak için Google Voice'u kullandım. Telefonunuzu Google Voice'a bağlayabilir veya numaranızı Google Voice'a bağlayabilirsiniz ve ardından Hangouts'u kullanabilirsiniz. (Sprint'iniz var, benim yaptığım gibi, bu harika çalışıyor! Numaranızı Google Voice # olarak kullanın ve tamamen senkronize edildi; # numaranızı tamamen taşımanın aksine, kullandığınız hariç Sprint hizmetinizle her şey aynı kalır Google Voice VM ama her nasılsa daha iyi ve daha kullanışlı ve telefon tarafından hiçbir şey değişmiyor) Ayrıca AirDroid {Air Mirror} 'ı denediniz mi? Telefonumu bilgisayardan kontrol etmek için AirDroid kullanıyorum (Mac App veya Website> comp ve telefon aynı ağa bağlı olmalıdır); Ayrıca, telefonumun kaybolması veya çalınması durumunda güvenlik ve konum bulmak için ayarladım. Ve manifatura için Pushbullet'in Chrome uzantısını kullanıyorum [bc daha kolay ve önce keşfettim;)] AirDroid {AirMirror}, gelen aramaları kabul edip etmediğini bilmiyorum ama giden yapabilirsiniz. Ödeme:http://gadgets.ndtv.com/apps/features/how-to-make-calls-send-and-receive-sms-from-your-computer-using-an-android-phone-654766

Bu kesin çözümü sunduğu söylenen bir çift şirket var ama kişisel deneyimim yok .. ("Vysor" hariç, sunumlar için bir Android yansıtma uygulaması olarak kullandım):

Uzaktan Telefon görüşmesi- https://www.justremotephone.com/ * Mobizen- mobizen.com Vysor

* Harika bir platform gibi görünüyor ...

Ama sonuçta, bunlar sadece uygulamaları yansıtıyor gibi görünüyor. Hangi aslında iyi olabilir; Yansıtma yolu, gerekli kurulum nedeniyle Google Voice'un benim için olduğu kadar temiz ve akıcı değil. tek. saati. Ancak bu sorun için kolay bir saldırı veya geçici çözüm olabilir. Yansıtma sistemini bilgisayarınızda çalışmak için oturduğunuzda etkinleştirir, ardından kulaklığınızı telefonunuza takarsınız ve ardından aramaları cevaplamak veya aramak için telefonunuzu yansıtan uygulamanın ekranını kullanabilirsiniz ... Her iki durumda da çok fazla uygulama var ve diğer şeyler var, eminim başka seçenekler var ama benim deneyimime göre, Google Voice istediğini yapmakta en iyisi oldu ve basit ve sorunsuz> bir kez ayarladıktan sonra unutabilirsin!


elmanın "aktarımı" sadece% 50 oranında çalışır. iphone 6+ 6s + ile denedim ve macbook pro's 2012'den 2016'ya kadar - her seferinde aynı hikaye. IMHO
ierdna
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.