Android Market derecelendirmeleri (yıldızlar) nasıl hesaplanır?


20

Özet olarak 3,5 yıldız olarak derecelendirilen bir uygulama için değerlendirmeleri bakıyordu.

Değerlendirmeleri okurken, birkaç 5 's 1 çok ve arasında çok az vardı. Benim "goril matematik" tahmin okudum 50 ya da öylesine değerlendirmeleri, muhtemelen ortalama 2.75 ya da daha düşük oldu.

Bu derecelendirme nasıl hesaplanır? Geçmişteki tüm yorumlar? En son? Bir tür kötü inceleme filtresi göremiyorum?

Yanıtlar:


29

Yorum bırakmayan kullanıcıların oylarını kaçırıyorsunuz. Çok sayıda, önemli sayıda kullanıcı yorum bırakmaz, ancak uygulamaları derecelendirir.

Bir geliştiricinin kontrol panelinde göreceği şey, uygulamalarının tüm derecelendirmelerinin dökümü:

Tippy Tipper derecelendirme, 5 yıldız x 223, 4 yıldız x 82, 3 yıldız x 20, 2 yıldız x 4, 1 yıldız x 2

Yani 331 oy üzerinden 4.57 civarında bir ortalama puanım var.

Ancak, kontrol panelinde yalnızca 6 sayfa yorumum var ve her sayfada en fazla 20 yorum var. Bu yüzden benim app 120'den fazla yorum var. Bu nedenle, özellikle uygulamam için derecelendirmelerin yalnızca 1 / 3'ünü görüyorsunuz.


Teşekkürler. Sanırım iPhone mağazası da bu şekilde çalışıyor, ben de kullandım, ama hiçbir şey derecelendirmedim. Nasıl karar vermeniz gerektiğine dair ilginç bir ders, çünkü 1
yıldızın çoğu

6
İyi deneyimlerden bahsetmemenin insan doğasını da unutmayın. İşler iyi gitmediğinde çok daha açık sözlü olma eğilimindeyiz. :) Bir tuz tanesi ile bireysel düşük puanlar alma eğilimindeyim ve genel puana kendim bakıyorum.
Saiboogu

1

5 yıldız sayısı * 5+ 4 yıldız sayısı * 4+ 3 yıldız sayısı * 3+ 2 yıldız sayısı * 2+ 1 yıldız sayısı Bölünmüş Kişi sayısı


Hesaplama formülü aslında burada soru değildi (büyük olasılıkla OP'nin kullandığı şey buydu). Oldukça hangi değerlendirmeleri / derecelendirmeleri dahil edildi - Bryan tarafından kabul edilen cevaba bakın.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.