Pil% 20'den az olduğunda nasıl fotoğraf çekebilirim?


10

Pil seviyesi% 20'den az olduğunda nasıl fotoğraf çekebilirim? Samsung Galaxy S cihazım her zaman "pil zayıf" diyor ve denediğimde kamera uygulamasını kapatıyor. Bunu aşmanın bir yolu var mı? Ya da% 19 fotoğraf çekecek kadar güçlü değil (fotoğraf makinemin flaşı yok).


Bunu düzenli olarak yapmanızı önermem, bir pili düzenli olarak% 20'den daha az bir yere boşaltmak pilin ömrünü kısaltır.
Yalan Ryan

konu dışı: gerçekten? neden? Duyduğum şey, şarj etmeden önce pili mümkün olan en düşük seviyeye deşarj etmektir.
Fitri

2
Bu sadece NiCad gibi eski kimyalar için geçerliydi, çünkü deşarj derinliğinin bir "hafızasını" geliştirdiler - tam deşarjdan önce tekrar tekrar şarj etmek depolama kapasitesini azaltacaktır. Modern lityum iyon hücrelerinin bu hafıza etkisi yoktur. Yaş, sıcaklık (aşırı ısı ömrünü etkiler) ve çok düşük şarj seviyelerinde harcanan süreye bağlı olarak kapasiteyi kaybederler.
Saiboogu

@Fitri: Saiboogu'nun dediği gibi, düşük şarj seviyesine sahip olmak modern Lityum piller için kötüdür.
Yalan Ryan

tamam teşekkürler çocuklar, daha fazla bilgi istemek için buraya başka bir soru yazdım :)
Fitri

Yanıtlar:


8

Piyasadan üçüncü kamera uygulaması indirmeyi ve kullanmayı deneyin. Kısıtlama görünüşe göre donanımda değil, kamerada değil, stok kamera uygulamasındadır. Ben indirilen Retro Camera ve benim Galaxy S düşük pilde olduğunda bir resim çekmek mümkün. Bu istediğiniz uygulama olmayabilir, bu yüzden "Kamera" anahtar kelimesi ile pazarda bir arama yapın.


+1 ancak Retro Kamera "dikkat çeken" stilize fotoğraflar çeker, daha normal bir resim çekecek ve normal bir kompakt, dijital fotoğraf makinesine benzer seçeneklere sahip olmak istiyorsanız, Camera 360 appbrain.com/app/camera-360
GAThrawn

6

Bu ne yazık ki, Android'in stok sürümünde ayarlanamaz. Root yaparsanız, bu düşük pil seviyesini değiştiren 3. taraf sürümleri vardır.


2

Sanırım bir çözüm buldum. Oldukça basit - sadece Menü düğmesini basılı tutmaya çalışın. Pil hakkındaki bilgiler kaybolur ve kamerayı kullanmanızı sağlar.


0

Galaxy Core Prime'da çalışan el fenerini açmayı deneyin. Önce el fenerini açın, ardından fotoğraflarınızı çekin.


Bu tam olarak ne başarıyor?
dotVezz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.